Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

KONCERT WIOSENNY

MUZYCZNE POWITANIE WIOSNY

Wszyscy z wytęsknieniem wyglądamy wiosny. Temperatury na zewnątrz jeszcze nie zachwycają, ale w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu w pierwszym dniu wiosny zrobiło się gorąco.
Uczniowie klas pierwszych zamiast topić Marzannę, czy zażywać chłodnych kąpieli w nurtach Warty przygotowali koncert na powitanie wiosny.
Koncert był kolejnym sprawdzianem muzycznych umiejętności najmłodszych uczniów. Z tego zadania uczniowie wywiązali się wzorowo.
Ale oprócz adeptów sztuki muzycznej na scenie zaprezentowali się ich rodzice. Ich zadaniem było zapowiedzieć występ swojego dziecka. Jak się okazało nie dla wszystkich była to przysłowiowa „bułka z masłem”. Wypowiedzenie kilku prostych zdań przed zgromadzonym audytorium okazało się nie do końca prostym zadaniem.
Obecność rodzica tuż obok dziecka, wspólne przeżywanie publicznego występu wpływa bardzo dobrze na emocjonalną sferę młodego muzyka. Dzieci widząc wsparcie swoich najbliższych pewniej czują się na scenie.
Dla wszystkich uczniów koncert był bardzo udany i widać, a w zasadzie słychać było wyraźny postęp w stosunku do pierwszego koncertu, który pierwszoklasiści dali w styczniu z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W maju czeka uczniów kolejny koncert, tym razem dedykowany mamom i tatom z okazji ich święta. Z pewnością umiejętności instrumentalistów do tego czasu znów wzrosną przynosząc satysfakcję uczniom i dumę ich rodzicom.
Już dziś zapraszamy na to wydarzenie.


sieradz.eu/muzycznie-powitali-wiosne
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/muzyczne-powitanie-wiosny-1
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9573-wiosenny-koncert-najmodszych-w-muzycznej
www.nasze.fm/news,31347
infotydzien.info/platformy2/17041-sieradz-koncert-wiosenny-w-szkole-muzycznej-fotogaleria.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/muzyczne-powitanie-wiosny-w-psm-w-sieradzu-2019-wystapili,5048969,artgal,t,id,tm.html

KONCERT WIOSENNY 2019


Zapraszamy na Koncert Wiosenny w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Koncert, podczas którego w rolę konferansjerów wcielą się rodzice młodych muzyków odbędzie się 21 marca (czwartek) o godzinie 16:30.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.
sieradz.eu/koncert-wiosenny
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/muzyczne-powitanie-wiosny
infotydzien.info/imprezy/16988-sieradz-koncert-wiosenny-plakat-foto.html
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/533724/sieradz-koncert-wiosenny-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3343499/rozni-wykonawcy-sieradz-21-03-2019.htmlMUZYCZNE PRZEBUDZENIE WIOSNY

Będzie cieplej. Z każdym dniem. Nie może być inaczej, wszak uczniowie pierwszych klas szkoły muzycznej w Sieradzu przez dwa dni przywoływali wiosnę podczas koncertów. W środę i czwartek dęli w klarnety, saksofony i trąbki, szarpali struny gitar, uderzali w klawisze fortepianu i akordeonów, a smyczki skrzypiec i wiolonczel smagały napięte struny wołając WIOSNO PRZYBYWAJ!
Na sali zapanowała wiosenna atmosfera. Słuchacze gromkimi brawami nagradzali grę najmłodszych. Ale również wielkie brawa zebrali ich rodzice, którzy zapowiadając swoje pociechy i pozostając na scenie podczas całego występu dodawali dzieciom tak potrzebnej otuchy.
Nagrodzeni za swój występ czekoladowym zajączkiem uczniowie wychodzili ze szkoły wypatrując niecierpliwie wiosny. Będzie cieplej.sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-wiosenny-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-zdjecia,4579610,artgal,t,id,tm.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/zdjecia-nietypowe-przywolywanie-zimy-przez-uczniow-szkoly-muzycznej
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7993-prognoza-pogody-wedug-psm-w-sieradzu
www.nasze.fm/news,28038
infotydzien.info/index.php
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty...

„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty...” śpiewał Marek Grechuta. W środę 21 marca, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny poznamy jej muzyczne oblicze. Na scenie Sali Koncertowej uczniowie pierwszej klasy szkoły muzycznej w Sieradzu zaprezentują swoje umiejętności zdobyte podczas kilkumiesięcznej nauki. Ponieważ ten rocznik jest bardzo liczny część uczniów wystąpi w czwartek 22 marca. Koncerty rozpoczną się o 16:30.
Na scenie zobaczymy również rodziców naszych młodych artystów, którzy wystąpią w niecodziennej dla siebie, roli konferansjerów. Ich zadaniem będzie zaanonsowanie występu swoich pociech. Obecność rodzica na scenie doda dzieciom pewności siebie i zapewne pozytywnie wpłynie na jakość wykonywanego utworu.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
WSTĘP WOLNY.esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/wiosna-wiosna-wiosna-ach-to-ty-niezwykly-koncert-juz-21-marca
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/ms.c.eJwlyMENADEMArCNTgQSSvZfrNLVT5c0OBFtFuyv~;uhDMcHqReC2iahf2K3dmUkuyrcNkg~-~-.bps.a.1231221860340047.1073741951.142240175904893/1335066439955588/?type=3&theater
infotydzien.info/index.php /> www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/koncert-wiosenny-r5041
www.wroblew.pl/news,132,psm-i-st-w-sieradzu-zaprasza-na-koncert-wiosenny.html
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7964-wiosny-muzyczne-oblicze
www.nasze.fm/news,27985
NADESZŁA WIOSNA

W pierwszym dniu astronomicznej wiosny o godzinie 17:00 Sala Koncertowa szkoły muzycznej w Sieradzu wypełniła się słuchaczami. Trzydzieścioro sześcioro uczniów klas pierwszych wszystkich specjalności wzięło udział w Koncercie Wiosennym. Dla wielu spośród tej gromadki był to pierwszy publiczny występ. Ale nie tylko dla nich. Na scenie - również po raz pierwszy - pojawili się rodzice naszych najmłodszych uczniów. Obecność najbliższych w tak ważnym momencie życia dla młodego artysty jest nie do przecenienia. Rodzice zapowiadali występ swoich pociech i jak się okazało dla wielu z nich było to wyzwanie. Zarówno dzieciom jak i ich rodzicom towarzyszyły spore emocje, ale też wiosenna pogoda ducha. Najważniejsze, że wszyscy wykonawcy byli zadowoleni ze swojej gry i ze sceny schodzili z poczuciem udanego występu. Wszystkie dzieci i ich „konferansjerzy” zostali obdarowani przez dyrektora Grześkowiaka cukierkami. Teraz czekamy z niecierpliwością na prawdziwie wiosenną pogodę.
www.nasze.fm/news,24616
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-wiosenny-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-zdjecia,4055321,artgal,t,id,tm.html
www.sieradztomy.pl/2017/03/koncert-wiosenny-w-psm-i-stopnia.html
www.youtube.com/watch />


KONCERT WIOSENNY 2017


Wielkimi krokami zbliża się do nas długo wyczekiwana WIOSNA. Świadczą o tym nie tylko przylatujące jaskółki i bociany, kwitnące przebiśniegi i żonkile. W Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu nadejście wiosny zwiastuje wzmożona aktywność uczniów pierwszej klasy. Ćwiczą więcej niż zwykle. Opanowują pamięciowo ulubione utwory. A to wszystko po to, aby w pierwszym dniu wiosny, który w 2017 roku przypada w poniedziałek 20 marca, dać koncert w Sali Koncertowej. Będzie to pierwsza publiczna prezentacja wyników wielomiesięcznej pracy młodych adeptów sztuki muzycznej.
KONCERT WIOSENNY rozpocznie się o godzinie 17:00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
WSTĘP WOLNY.www.sieradz.eu/pl/news/wiosenny-koncert
www.nasze.fm/news,24567
wroblew.pl/index.php /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-wiosenny-w-szkole-muzycznej-zapowiedz,4051518,art,t,id,tm.html

KONCERT WIOSENNY 2016

W dniu 21 marca 2016 roku, czyli pierwszego dnia astronomicznej wiosny w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu odbył się KONCERT WIOSENNY w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Koncert zgromadził wierną publiczność pierwszaków - rodziców i dziadków najmłodszych adeptów, którzy gromko oklaskiwali bardzo udane występy młodych muzyków. Dla niektórych uczniów był to drugi publiczny występ, a kilkoro z nich mogło się już pochwalić zdobyciem laurów na konkursach ogólnopolskich, które odbyły się w drugim półroczu bieżącego roku szkolnego. Nie obyło się bez niespodzianek. Każdy występ został nagrodzony przez dyrektora Andrzeja Grześkowiaka wielkanocnym, czekoladowym zającem.

youtu.be/vWzDUQ3isBk
www.nasze.fm/news,21336
sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/200736,koncert-wiosenny-psm.html
sieradzkatvmedia.com/watchnews/watchnews1536.html


WIOSENNY 2019

KONCERT WIOSENNY 2018

KONCERT WIOSENNY 2017

KONCERT WIOSENNY 2016Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl