Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 - 16:19

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin

SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2018

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Festiwal odbędzie się 16 maja 2018 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu.
Zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Ze strony internetowej można również pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 7 maja 2018 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Szczegółowy regulamin poniżej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz


zaprasza na

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin
16 maja 2018 r.
Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48, 98-200 Sieradz


Współorganizatorzy:
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu
Celem Festiwalu jest promocja rodzinnego muzykowania, stworzenie możliwości szerszej prezentacji z udziałem społeczności lokalnej.


REGULAMIN SIERADZKIEGO FESTIWALU MUZYKUJĄCYCH RODZIN

udział w Festiwalu mogą wziąć zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno - weselnym dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych obowiązuje zespołowe wykonanie programu udział w Festiwalu jest bezpłatny Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży, wyżywienia i zakwaterowania ze względu na ograniczone czasowo ramy Festiwalu, w przypadku większej liczby zgłoszeń, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie przesłanej dokumentacji zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie (decyduje data dostarczenia dokumentu do siedziby) do dnia 7 maja 2018 r. wyłącznie na dołączonym formularzu zgłoszeniowym
fax +48 43 / 827 17 97
e – mail sekretariat@psmsieradz.pl lub psms@poczta.onet.pl
Towarzystwo Muzyczne FERMATA
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz
udział w Sieradzkim Festiwalu Muzykujących Rodzin wymaga pisemnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora potwierdzenie zgłoszenia zostanie przesłane drogą mailową do dnia 12 maja 2018 r. uczestnicy Festiwalu otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki zgłoszenie udziału w Festiwalu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu i wykorzystanie zarejestrowanego materiału

Informacje o Festiwalu są dostępne również na stronie www.psmsieradz.pl/festiwale
Karta zgłoszenia poniżej lub w zakładce Informacje dla kandydatów/dokumenty do pobrania.

Prezes Towarzystwa Muzycznego
FERMATA
Sławomir Cieślak

www.powiat-sieradz.pl/index.php/8-aktualnosci/2324-festiwal-muzykujacych-rodzin
www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-r4985
infotydzien.info/index.php /> esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-2018
www.sieradz.eu/pl/news/sieradzki-festiwal-muzykuj%C4%85cych-rodzin-2
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/a.1300525063409726.1073741962.142240175904893/1327570620705170/ /> www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8048-sieradzki-festiwal-muzykujcych-rodzin-zaprasza-
www.nasze.fm/news,28185SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2017

Tuż po Światowym Dniu Rodziny, który obchodziliśmy 15 maja, w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu, w czwartek 18 maja 2017 r. spotkały się muzykujące rodziny. Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin wpisał się dość wyraźnie w pejzaż muzyczny Sieradza. Został również dostrzeżony na forum ogólnopolskim. Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu za organizację Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin zostało nominowane do nagrody "Tulipany Narodowego Dnia Życia", która jest przyznawana za promowanie wartości rodzinnych.
"Tulipany Narodowego Dnia Życia" są wręczane od 8 lat z okazji Narodowego Dnia Życia, który - na mocy uchwały Sejmu z 2004 r. - jest obchodzony 24 marca. Wyróżnienie jest przyznawane w kilku kategoriach, m.in.: samorząd przyjazny rodzinie, dziennikarz, przedsiębiorca, kultura. Celem nagrody jest "dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowania silnych więzi rodzinnych, wzmacniają rolę rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną".
W roku 2017 laureatami nagrody zostali: wyróżnienie specjalne - Rząd Rzeczpospolitej Polskiej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, inicjatywa społeczna - tato.net , dziennikarz - Mira Jankowska, dzieło kultury TVP ABC, przedsiębiorstwo Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, samorząd Ząbki.
Już po raz siódmy sieradzkie rodziny spotkały się w gościnnej Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, aby zaprezentować wyniki swojej pracy, spotkać się ze znajomymi, wymienić doświadczenia, porozmawiać o muzyce oraz o problemach dnia codziennego. Dzień ten był przede wszystkim świętem muzyki i świętem rodziny.
Wspólne muzykowanie z pewnością wzmacnia więzy między członkami rodziny. Sprawia, że zaczynają rozumieć się lepiej, choć grając nie posługują się słowami. Ale grając myślą i czują bardzo podobnie. Muszą poświecić swój czas dla wspólnego dobra pracując nad osiągnięciem wspólnego celu. Zdobywają w ten sposób bezcenne doświadczenie, które w przyszłości może procentować. Formuła festiwalu daje możliwość wystąpienia obok doświadczonych muzyków tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z muzyką. Chodzi o to, aby radość z wykonywania muzyki mogli czerpać wszyscy, bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, pochodzenie i zamożność.
Na widowni zasiedli członkowie rodzin – ciocie, babcie, wujkowie, dziadkowie, rodzeństwo sąsiedzi i znajomi występujących rodzin. A rodzin w tym roku było 12. W różnych zespołach zagrały łącznie 34 osoby, z których najmłodsza miała zaledwie 3 lata. Repertuar Sieradzan obejmował utwory od Bacha do szlagierów muzyki filmowej.
Organizatorem SFMR było Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Sieradzu. W przedsięwzięciu uczestniczy również PSM I st. w Sieradzu. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej profesor Michał Seweryński. Patronat medialny od wielu lat, tak i w tym roku sprawowała rozgłośnia „Nasze Radio”. Przepiękne statuetki, które otrzymała każda rodzina przygotował pan Czesław Łacwik.
Spotkamy się znów za rok.


Link do filmu:
www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,25178
infotydzien.info/platformy2/12925-sieradzki-festiwal-muzykuj%C4%85cych-rodzin-fotogaleria.html
sewerynski.pl/index.php/spotkania-prof-michala-sewerynskiego/
Już niebawem, w czwartek 18 maja 2017 r. o godzinie 18:00 odbędzie się finałowy koncert Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. W gościnnej Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu pojawi się 12 rodzin. W różnych zespołach zagra łącznie 36 osób, z których najmłodsza ma zaledwie 3 lata. Sieradzkie rodziny zaprezentują między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Repertuar obejmie również wiele utworów z gatunku muzyki filmowej.
Organizatorem SFMR jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Sieradzu. W przedsięwzięciu uczestniczy również PSM I st. w Sieradzu. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej profesor Michał Seweryński. Patronat medialny sprawuje rozgłośnia „Nasze Radio”.
Zapraszamy wszystkich melomanów. WSTĘP WOLNY.


www.nasze.fm/news,25130
infotydzien.info/imprezy/12860-sieradz-festiwal-rodzin-muzykuj%C4%85cych-plakat.html
www.sieradz.eu/pl/news/sieradzki-festiwal-muzykuj%C4%85cych-rodzin-1
www.sieradztomy.pl/2017/05/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin.html
www.facebook.com/dziejesieradz/photos/pb.1541010639486214.-2207520000.1512209767./1887229401531001/ /> www.facebook.com/koncertysieradz/photos/pb.352989334730951.-2207520000.1512209739./1653834491313089/ />

"FERMATA" NOMINOWANA DO NAGRODY!


W środę 5 kwietnia 2017 r. w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi odbyła się gala wręczenia „Tulipanów Narodowego Dnia Życia".
Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu za organizację Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin zostało nominowane do nagrody "Tulipany Narodowego Dnia Życia", która jest przyznawana za promowanie wartości rodzinnych.
"Tulipany Narodowego Dnia Życia" są wręczane od 8 lat z okazji Narodowego Dnia Życia, który - na mocy uchwały Sejmu z 2004 r. - jest obchodzony 24 marca. Wyróżnienie jest przyznawane w kilku kategoriach, m.in.: samorząd przyjazny rodzinie, dziennikarz, przedsiębiorca, kultura. Celem nagrody jest "dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowania silnych więzi rodzinnych, wzmacniają rolę rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną".
W roku 2017 laureatami nagrody zostali: wyróżnienie specjalne - Rząd Rzeczpospolitej Polskiej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, inicjatywa społeczna - tato.net , dziennikarz - Mira Jankowska, dzieło kultury TVP ABC, przedsiębiorstwo Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, samorząd Ząbki.
Towarzystwo Muzyczne FERMATA wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu jest organizatorem Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Impreza jest organizowana cyklicznie od 2011 r. Każdego roku w Festiwalu bierze udział kilkanaście muzykujących rodzin. Plon dotychczasowych edycji to występ na sieradzkiej scenie ponad 80 rodzin z Sieradza i okolic.
Na scenie Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu pojawiają się wykonawcy w różnym wieku. Od pięcio do siedemdziesięciopięciolatków. Grają rodzeństwa, małżeństwa, dziadkowie z wnuczętami, rodzice z dziećmi. Podczas Festiwalu muzycy mają okazję do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości i miłego spędzenia wolnego czasu. Na widowni miejsca zajmują głównie pozostali członkowie występujących rodzin. Panuje wyjątkowo rodzinna atmosfera.
W tym roku Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin został zaplanowany na dzień 18 maja. Jak zwykle odbędzie się w gościnnych progach PSM I st. w Sieradzu. Zapraszamy już teraz wszystkich miłośników muzyki na ten uroczysty koncert, a rodziny, które zechcą wziąć udział w imprezie jako wykonawcy prosimy o zgłoszenie się do organizatora do dnia 5 maja 2017 r. Regulamin, karta zgłoszenia i pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej
psmsieradz.pl/aktualnosci.php /> W bieżącym roku honorowy patronat nad SFMR objął profesor Michał Seweryński Senator RP.
Regionalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio” wypełni, jak w latach poprzednich, przestrzeń informacyjną o Festiwalu i jego przebiegu.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

www.nasze.fm/news,24785
SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2016

„Już to, że zebrali się z różnych dzielnic miasta, z różnych układów rodzinnych,
z różnych mieszkań, domów, widoków ze swego okna, i razem wykonują,
czyli razem poddają się rozkazowi zapisanych na papierze dźwięków,
jest godne podziwu.”
Fragment wiersza „Muzyka” Czesława Miłosza doskonale opisuje to, co działo się w majowy wieczór, w środę 11-go o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. W szóstej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin wzięło udział 13 rodzinnych zespołów z Sieradza, Zduńskiej Woli Łodzi i Ostrowa Wielkopolskiego. Wśród nich były rodziny, które pierwszy raz zaprezentowały si na naszym Festiwalu w bardzo ciekawym repertuarze. I tak Bartłomiej Gorczyca (syn) i Mariusz Gorczyca (tata) wykonali na trąbce i puzonie Dixieland Duet F. N. Ellisa. Bracia Modrzejewscy – Tymon i Leon zaprezentowali utwory na instrumenty perkusyjne i fortepian.
Ale Festiwal ma już swoich „weteranów”. Po raz szósty wzięły w nim udział siostry Klara i Wiktoria Nowaczyk. Do tej pory zawsze prezentowały utwory na skrzypce z akompaniamentem fortepianu. Tym razem, oprócz stałego repertuaru zaprezentowały również utwór na 4 ręce. Wiktoria pod okiem starszej siostry Klary rozwija swoje nowe umiejętności – grę na fortepianie.
Po raz drugi z Ostrowa Wielkopolskiego przyjechała do nas rodzina Gajdów. Pierwszym wspólnym, przed szerszą publicznością występem mamy Katarzyny z córką Anną Weroniką był występ na ubiegłorocznym SFMR. Od tego czasu panie grywają na Jasełkach, czy na uroczystościach kościelnych i rodzinnych. Cały czas wzbogacają swój repertuar o nowe utwory – coraz częściej we własnych aranżacjach. Program na tegoroczny Festiwal został opracowany samodzielnie przez Annę i Katarzynę, specjalnie – jak podkreślają, dla wspaniałej sieradzkiej publiczności.
Najprawdopodobniej bakcyl wspólnego, rodzinnego muzykowania rozprzestrzenia się w sposób niekontrolowany. Zaraziła się nim Julia Gola od swojej kuzynki Ani Gajdy. W karcie zgłoszenia na nasz Festiwal dziewczynki napisały o sobie: Uczęszczamy do trzeciej klasy szkoły muzycznej w Ostrowie Wlkp. Od dwóch lat wspólnie muzykujemy. Gościnnie występujemy na Jasełkach i finałach WOŚP. Stale się rozwijamy, a ostatnio jesteśmy zapraszane nawet na oprawę muzyczną imprez takich jak Dzień Kobiet i różnego rodzaju przyjęcia. Próbujemy własnych sił tworząc swoje aranżacje na dwoje skrzypiec.
Efekty wielogodzinnych prób w rodzinnym gronie zaprezentowali na scenie:
Maciej Wlazło – fortepian, Franciszek Wlazło – fortepian/perkusja, Ewa Wlazło – fortepian w utworach
S. Joplin – The Entertainer Temat z filmu Poszukiwacze zaginionej Arki Give my regards to Broadway Michalina Wieczorek – skrzypce, Wojciech Wieczorek – perkusja, Marcin Wieczorek – akordeon wykonując
J.S. Bach – Badinerie A. Cofalik – Bobry Klara Nowaczyk – fortepian, Wiktoria Nowaczyk – fortepian/skrzypce grając
E. Iwan – Mazurek E. Iwan – Polonez M. Hertel – Kartka z albumu Anna Weronika Gajda – skrzypce, Katarzyna Gajda – skrzypce prezentując
G. Caccini – Ave Maria Y. Kajiura – Decretum J. Maeda – Unjust Life L. Delibes – The Flower Duet Jej portret – z rep. Bogusława Meca Będziesz moją panią – z rep. Marka Grechuty Anna Gajda – skrzypce, Julia Gola – skrzypce w utworach
T. Morypiatsu – For Away Y. Kajiura – A Tender Feeling El condor passa Y. Takanashi – Kizuna Duet S. Wonder – I just coll to say I love you Kacper Brudel – akordeon, Antoś Brudel – akordeon grając
A. Piazzolla – Libertango S. Moniuszko – Prząśniczka Alicja Grześkowiak – skrzypce/fortepian, Andrzej Grześkowiak – fortepian przedstawiając publiczności
W. Kilar – Walc z filmu „Ziemia obiecana” S. Joplin – The Entertainer S. Foster – Oh! Susanna Tymon Modrzejewski – fortepian, Leon Modrzejewski – perkusja w utworach
K. Ninerailles – Hipopotam Sonatina Dominika Siemińska – fortepian, Aleksandra Siemińska – fortepian wykonując
Coldplay - Viva la vida Piotr Mytkowski – fortepian, Tomasz Mytkowski – klarnet w utworze
C. Debussy – Mały Murzynek Zofia Michałowicz – fortepian, Stanisław Michałowicz – fortepian, Olga Michałowicz – fortepian
F. Marchetti – Fascination P. Czajkowski – Taniec cukrowej wróżki z baletu „Dziadek do orzechów” Bartłomiej Gorczyca – trąbka, Mariusz Gorczyca – puzon prezentując
F. N. Ellis – Dixieland Duet Amelia Czyżak – skrzypce, Zuzanna Zawieja – skrzypce/fortepian, Julia Jarząb - flet/fortepian, Miłosz Jarząb – fortepian, Emil Jarząb – kontrabas grając
Ch. Beale – A bit like Bill W. Kilar – muzyka z filmu „Rodzina Połanieckich” Ennio i Andrea Morricone – Love theme z filmu Cinema Paradiso
Jak zwykle w drugiej części Festiwalu wystąpiła specjalnie zaproszona muzykująca rodzina. W bieżącym roku była to ormiańska rodzina Harutyunyanów z Kalisza.

Heghine Mkrtchyan (babcia) - absolwentka Konservatorium im.Komitasa w Erewaniu. Pracowała w Zespole Skrzypcowym Radia i Telewizji Armenii,w Erewańskiej Orkiestrze Kameralnej i w Konserwatorium w Erewaniu. W Polsce pracuje od 1994 roku w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, sprawując funkcję honorowego koncertmistrza. W 1996 założyła kwartet smyczkowy EGINE.
Jest nauczycielem dyplomowanym, uczy gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Melcera, a także prowadzi orkiestrę szkolną.
Promuje kulturę ormiańską, jest organizatorem wielu koncertów,wystaw malarskich i fotograficznych.
Otrzymała wiele nagród m.in. od Prezydenta RP, nagrodę Województwa Wielkopolskiego, nagrodę Władz Miasta,Listy Gratulacyjne od Ambasadora Armenii.

Kristine Harutyunyan (wnuczka) rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu pod kierunkiem mgr Heghine Mkrtchyan. Od dzieciństwa występowała na różnych festiwalach i koncertach, m.in. w Polsce, Niemczech i Armenii. W wieku 13 lat rozpoczęła współpracę z orkiestrą Sinfonietta Polonia i uczestniczyła w tournée po Polsce, Chinach i Francji. Kilkakrotnie występowała jako solistka z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Jest laureatką międzynarodowych konkursów skrzypcowych, m.in. Flame International Music Competition w Paryżu i Citta di Barletta we Włoszech. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II-go stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Obecnie jest studentką poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, w klasie prof. Mariusza Dereweckiego.

Arman Harutyunyan (wnuczek) – gitara - uczeń kl III cyklu IV-letni PSM I i II st im.Henryka Melcera w Kaliszu w klasie Anny Trenkler. Gra na koncertach solo, w zespołach, lubi kameralistykę.

W koncercie wzięła również udział pani Milena Julia Antoniewicz. Pianistka – kameralistka, wykładowca Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno – Aktorskim, doktorantka na Wydziale Instrumentalnym oraz pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu. Prezes Stowarzyszenia Multi.Art.

Wśród utworów wykonanych przez rodzinę znalazły się następujące utwory:
J. S. Bach - Koncert d – moll ,cz.I na 2 skrzypiec, B. Britten - Melancholijna Serenada, F. Schubert – Sonata g – moll, F. Kreisler – Rondino, Komitas – Cirani car, F. Sor - Romans (duet+ gitara)

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki przekazane przez sponsorów: „Pracownię Graficzną R” Czesława Łacwika ze Zduńskiej Woli i UM Sieradza.
Organizatorem Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin było Towarzystwo Muzyczne FERMATA przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu.
W tym roku patronat medialny nad SFMR roztoczyła rozgłośnia „Nasze Radio”.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia na You Tube i fotorelacji w zaprzyjaźnionych redakcjach.
Linki poniżej.


youtu.be/qND4ygTxtlA

www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,21813

sieradz.naszemiasto.pl/artykul/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-zdjecia,3733904,artgal,t,id,tm.html

sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/6635,muzykowaly-rodziny.html
SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2015

W dniu 24 kwietnia 2015 roku o godzinie 17:00 na scenie sieradzkiej PSM zaprezentowały swoje możliwości muzykalne rodziny z Sieradza, Zduńskiej Woli i Ostrowa Wlkp. To wielkie przeżycie nie tylko dla rodziców i najbliższych, ale przede wszystkim dla dzieci, które mają okazję pochwalić się swym talentem przed większą publicznością.
Festiwal jest imprezą integrującą amatorski ruch muzyczny. Udział w nim może wziąć każdy początkujący muzyk wykonujący muzykę poważną.
Podczas imprezy uczestnicy mają okazję wymienić się doświadczeniami oraz pochwalić własnym repertuarem.
Festiwal ma zachęcać do zespołowego muzykowania, a przede wszystkim do rozpoczęcia gry na instrumentach oraz nauki śpiewu.
Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny miasta i regionu. Organizatorami tej cyklicznej imprezy są Towarzystwo Muzyczne FERMATA, PSM I st. i sieradzki Urząd Miejski.
Koncert ten już po raz drugi odbył się w nowej sali koncertowej PSM a swoje umiejętności zaprezentowało 29 osób.
Na scenie wystąpili:
Aleksandra Zawadzka – fortepian, Natalia Zawadzka – skrzypce, Małgorzata Szymczak – skrzypce w utworach: Miś z laleczką i Kowboj.
Maciej Wlazło – fortepian, Ewa Wlazło – fortepian w utworze Stary samochód.
Anna Weronika Gajda – skrzypce, Katarzyna Gajda – skrzypce w utworach: I.F. Mazas – Adagio i What child is this - 16th Century English Melody, J. Hook`a – I część Sonaty.
Franciszek Wlazło – fortepian, Dariusz Wlazło – akordeon zagrali temat z filmu Vabank.
Małgorzata Węglewska – skrzypce, Kinga Krakowska – skrzypce w utworach: Piosenka ukraińska i Piosenka kowboja.
Zofia Michałowicz – fortepian, Stanisław Michałowicz – fortepian, Olga Michałowicz – fortepian w utworze M. Schmit – Mała pantera.
Klara Nowaczyk – fortepian, śpiew, Wiktoria Nowaczyk – skrzypce, śpiew w utworach: E. Iwan – Polka, A. Cofalik, R. Twardowski – Kangur, J. Cygan – Przyjaciel wie.
Alicja Grześkowiak – skrzypce, Maria Grześkowiak – fortepian, Andrzej Grześkowiak – fortepian w utworach: M. Popławski – Taniec hiszpański, M. Popławski – Mazur.
Tomasz Mytkowski – klarnet, Piotr Mytkowski – fortepian w utworze P. Harvey – Chalumeau rag.
Amelia Czyżak – skrzypce, Zuzanna Zawieja – skrzypce, Julia Jarząb – flet, Miłosz Jarząb – kontrabas w utworach: T. Czyczyło – Mały kanon, W. Trapp – Oh Susanna, M. Giacchino – Le Festin.
Michalina Wieczorek – skrzypce, Wojciech Wieczorek – perkusja, Marcin Wieczorek – akordeon w utworach: L. Portnoff – Fantazja rosyjska nr 2, H. Mancini – Baby Elephant Walk.
Uczestnicy, swoją grą i zaangażowaniem udowodnili, że rodzinne muzykowanie to jeden z najlepszych sposobów na wspólne spędzanie czasu, to prawdziwa magia rodzinnego muzykowania.
Na zakończenie, jako gość specjalny festiwalu, wystąpił zespół Tarchała Quartet z Długopola Dolnego w powiecie kłodzkim, gmina Bystrzyca Kłodzka. Wykonali najlepsze przeboje muzyki klasycznej:
1. J.P.E. Martini – Plaisir d'amour.
2. W.A. Mozart – Eine kleine Nachtmusik.
3. J.S. Bach, Ch. Gounod – Ave Maria.
4. J. Strauss-syn – Nad pięknym modrym Dunajem.
5. J. Strauss-syn – polka – Tritsch-tratsch.
6. J. Bock – fantazja na tematy z musicalu Skrzypek na dachu.
7. J. Brahms – Taniec węgierski nr 5.

Relacja filmowa z Festiwalu na You Tube:

www.youtube.com/watch />SFMR 2017

"TULIPANY"

SFMR 2016

SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2015  Karta zgłoszenia Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin   17 kB


Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl