Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin

SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2020

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Festiwal odbędzie się 15 maja 2020 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu.
Zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Oto pełny regulamin Festiwalu:

Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz


zaprasza na

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin
15 maja 2020 r.
Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48, 98-200 Sieradz


Współorganizatorzy:
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu Urząd Miasta Sieradza Celem Festiwalu jest promocja rodzinnego muzykowania, stworzenie możliwości szerszej prezentacji z udziałem społeczności lokalnej.


REGULAMIN SIERADZKIEGO FESTIWALU MUZYKUJĄCYCH RODZIN

udział w Festiwalu mogą wziąć zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno - weselnym dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych obowiązuje zespołowe wykonanie programu udział w Festiwalu jest bezpłatny Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży, wyżywienia i zakwaterowania ze względu na ograniczone czasowo ramy Festiwalu, w przypadku większej liczby zgłoszeń, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie przesłanej dokumentacji zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie (decyduje data dostarczenia dokumentu do siedziby) do dnia 6 maja 2020 r. wyłącznie na dołączonym formularzu zgłoszeniowym
fax +48 43 / 827 17 97
e – mail sekretariat@psmsieradz.pl lub psms@poczta.onet.pl
Towarzystwo Muzyczne FERMATA
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz
udział w Sieradzkim Festiwalu Muzykujących Rodzin wymaga pisemnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora potwierdzenie zgłoszenia zostanie przesłane drogą mailową do dnia 11 maja 2020 r. uczestnicy Festiwalu otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki zgłoszenie udziału w Festiwalu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu i wykorzystanie zarejestrowanego materiału

Informacje o Festiwalu są dostępne również na stronie www.psmsieradz.pl/festiwale
Karta zgłoszenia poniżej lub w zakładce Informacje dla kandydatów/dokumenty do pobrania.

Prezes Towarzystwa Muzycznego
FERMATA
Sławomir CieślakNa stronie internetowej znajduje się formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 6 maja 2020 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Szczegółowy regulamin poniżej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4src/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-2020-to-juz-jubileuszowa-dziesiata-edycja
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-2020-r5953
www.koncertomania.pl/koncert/3411767/rozni-wykonawcy-sieradz-15-05-2020.html
www.nasze.fm/news,34072
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/643217/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-ldz10
SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2019 ZA NAMI


Dziś, 15 maja przypada Światowy Dzień Rodziny. W tym dniu, pomimo zimnej aury na zewnątrz, w murach szkoły muzycznej panowała gorąca, rodzinna atmosfera. Na kolejny koncert Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin oprócz wykonawców przybyli ich najbliżsi. Podczas występów trzymali kciuki i gorącymi brawami nagradzali każdy występ.
W Festiwalu wzięło udział dziewięć rodzin. Wśród nich były takie, które pojawiły się na Festiwalu po raz pierwszy oraz takie, które z Festiwalem związane są już od 2011 r.
Niewątpliwie ogromne wrażenie na publiczności zrobił występ dwuletniej Marty, która wraz z tatą improwizowała na fortepianie, a później na zestawie perkusyjnym.
Marta wystąpiła po raz pierwszy na Festiwalu w ubiegłym roku mając za sobą zaledwie pierwszy rok życia. W tym roku zdecydowanie bardziej bawiła się oraz publiczność swoimi „improwizacjami”.
Rodzice bardzo troskliwie opiekują się swoimi dziećmi uczęszczającymi do szkoły muzycznej. Bardzo często uczestniczą w ich indywidualnych lekcjach, nadzorują ćwiczenia w domu ucząc się przy okazji gry na instrumencie. Tak właśnie było w przypadku pana Tomasza Dudziaka, który zgłębia tajniki gry na fortepianie oraz gitarze. Również pan Marcin Czyżak opanował grę na akordeonie i fortepianie dzięki swoim dzieciom. Tatusiowie dzielnie akompaniowali swoim pociechom dobrze się przy okazji bawiąc.
Nieprzerwanie od 2011 r. w Sieradzkim Festiwalu Muzykujących Rodzin bierze udział rodzina Nowaczyków. Poprzez te lata składy zespołów ewoluowały. Zmieniał się również repertuar prezentowany podczas kolejnych Festiwali.
Piętnastoletnia Klara ukończyła Szkołę Muzyczną w ubiegłym roku, a trzynastoletnia Wiktoria przez 8 lat uczęszczała do ogniska muzycznego. Dwa lata temu razem z mamą na scenie Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin pojawiła się także Zosia grająca na tamburynie. Obecnie Zosia ma 5 lat, czyli tyle samo ile Wiktoria kiedy pierwszy raz wystąpiła na Festiwalu. W tym roku piosenka, którą wykonały siostry została wybrana przez najmłodszą z nich, a była to piosenka „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana”.
Na zakończenie amatorskich prezentacji wystąpił najstarszy uczestnik Festiwalu, poeta, malarz, kompozytor i pisarz. Człowiek odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej, sieradzki góral, znany publiczności szkoły muzycznej z życzeń noworocznych, które składał wszystkim Sieradzanom przy okazji koncertu nauczycieli, pan Eugeniusz Elerowski. Wraz z wnuczką Ewą Adamczyk, absolwentką naszej szkoły w klasie fortepianu pani Elżbiety Górskiej usłyszeliśmy „Sieradzki walczyk”, kompozycję pana Eugeniusza. Kompozytor zagrał na gitarze i harmonijce ustnej, a partię wokalną wykonała wnuczka.
Oprócz wyżej wspomnianych rodzin wystąpiły również rodziny Dyjów, Grześkowiaków, Wieczorków i Mytkowskich.
Drugą część koncertu wypełniła swoim recitalem rodzina Jakubowskich.
Dr Ireneusz i dr Iwona Jakubowscy z synem Piotrem oraz dr Danuta Dudzińska z córką Justyną od niespełna 3 lat stanowią jedną już Rodzinę. Wszyscy są muzykami i znają się od ponad dwudziestu lat. Danuta Dudzińska z Ireneuszem Jakubowskim wykreowali wiele wspaniałych ról na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, tworząc niezaprzeczalnie piękne duety, tj. Liza i Herman w „Damie Pikowej” P.Czajkowskiego, Cho-Cho-San i Pinkerton w „Madame Butterfly” G.Pucciniego czy Saffi i Sandor Barinkay w „Baronie Cygańskim” J. Straussa. Obecnie Danuta Dudzińska wraz z Iwoną Jakubowską współpracują w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie nagrały w zeszłym roku płytę oraz w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi. Justyna i Piotr poznali się w OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi, którą oboje ukończyli, ale to w Akademii Muzycznej połączyło ich dojrzałe uczucie. Wspólnie tworzą duet nie tylko prywatnie, lecz także razem koncertują. Oboje są obecnie muzykami orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Jak to w świecie artystycznym zdarzają się także chwile wspólnego muzykowania Rodziców i Dzieci na scenach teatrów i filharmonii oraz wspólnych koncertów odbywających się w Akademii Muzycznej w Łodzi, m.in. ostatni piękny wspólny koncert to „Wigilia w poezji i muzyce” z cyklu koncertów „Oranżeria Słowa”. Jest to autorski projekt Danuty Dudzińskiej.
Podczas koncertu mieliśmy okazję usłyszeć piękne duety z „Księżniczki czardasza” z „Madame Butterfly” i „”Barona cygańskiego”. Danuta Dudzińska zaśpiewała również pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Mieczysława Karłowicza.
Nie zabrakło również kompozycji Astora Piazzolli, które z wielkim smakiem wykonał duet smyczkowy „Ilus Duo”, Justyna i Piotr Jakubowscy, którym akompaniowała mama Iwona.
Na zakończenie zaprezentowane zostało rodzinne wykonanie duetu „Usta milczą, dusza śpiewa” Franza Lehara z operetki „Wesoła wdówka”. Publiczność śpiewała ten utwór wraz z artystami. Na bis zabrzmiał jeszcze raz ten sam utwór. Tym razem na scenę został zaproszony założyciel PSM I st. w Sieradzu, pierwszy jej dyrektor, Eugeniusz Sej, który wraz z naszymi gośćmi zaśpiewał ten znany i lubiany utwór.
Towarzystwo Muzyczne Fermata, organizator Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin składa podziękowania
- Urzędowi Miasta Sieradza za dofinansowanie imprezy.
- współorganizatorowi – Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
- rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny.
- wielkie podziękowania kieruje do Pana Czesława Łacwika, który zadbał o graficzną oprawę koncertu i zaprojektował, wykonał i serce włożył w te piękne statuetki, które na pamiątkę otrzymała każda rodzina.
- wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej technicznej obsługi koncertu – kolegom i koleżankom z PSM I st. w Sieradzu i Towarzystwa Muzycznego FERMATA.
Do zobaczenia za rok!
Oglądaj Festiwal na You Tube:
Eugeniusz Elerowski, Ewa Adamczyk:

www.youtube.com/watch />
Eugeniusz Sej i przyjaciele:
www.youtube.com/watch />
Koncert finałowy cz. I - całość:
www.youtube.com/watch />
Koncert finałowy cz.II całość:
www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,31849
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/tak-bylo-podczas-sieradzkiego-festiwalu-muzykujacych-rodzin
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9839-rodziny-muzykoway-w-dzie-rodziny
sieradz.eu/muzykujace-rodziny
infotydzien.info/platformy2/17337-sieradz-festiwal-rodzin-muzykujacych-fotogaleria.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/goraca-atmosfera-na-sieradzkim-festiwalu-muzykujacych,5125777,art,t,id,tm.html
www.sieradztomy.pl/2019/05/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin.html#
SPOTKANIE MUZYKUJĄCYCH RODZIN


W Światowy Dzień Rodzin, 15 maja o godzinie 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu odbędzie się finałowy koncert Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Weźmie w nim udział 10 muzycznie uzdolnionych rodzin. W ich wykonaniu usłyszymy bardzo zróżnicowany repertuar. Od utworów barokowych, poprzez kompozycje klasyczne, aż po muzykę filmową i wielkie, współczesne przeboje. Nie zabraknie również utworów skomponowanych przez Sieradzan.
W drugiej części koncertu wystąpią artyści scen łódzkich: Danuta Dudzińska, jej córka Justyna z mężem Piotrem Jakubowskim oraz rodzice Piotra, Iwona i Ireneusz. W programie koncertu znajdą się duety z „Księżniczki czardasza”, „Wesołej wdówki”, przeboje z musicali, pieśni Chopina, a w roku poświęconym Stanisławowi Moniuszce znajdzie się miejsce dla jego najpopularniejszych pieśni.
Organizatorem SFMR jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Sieradzu. W przedsięwzięciu uczestniczy również PSM I st. w Sieradzu. Medialnie Festiwal wspiera rozgłośnia „Nasze Radio”.
Zapraszamy wszystkich melomanów. WSTĘP WOLNY.


www.nasze.fm/news,31791
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9826-koncert-finaowy-sieradzkiego-festiwalu-muzykujcych-rodzin-w-rod-15-maja
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/552749/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3361646/rozni-wykonawcy-sieradz-15-05-2019.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/spotkanie-muzykujacych-rodzin-zapraszamy-juz-jutro-do-panstwowej-szkoly-muzycznej-w-sieradzu
SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2019


Już tylko miesiąc pozostał do finałowego koncertu kolejnej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Zbliżające się Święta Wielkanocne są okazją do spotkań w rodzinnym gronie, a tym samym stanowią dobrą sposobność do opracowania ulubionego repertuaru przez muzyczne rodziny na sieradzki festiwal.
Festiwal odbędzie się 15 maja 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.
Na zakończenie Festiwalu wystąpi rodzina Danuty Dudzińskiej – solistki Teatru Wielkiego w Łodzi i wykładowcy łódzkiej Akademii Muzycznej. Wraz z Danutą Dudzińską wystąpi jej córka Justyna z mężem Piotrem Jakubowskim oraz rodzicie Piotra, Ireneusz i Iwona.
W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu. Pełna treść regulaminu dostępna jest pod adresem:

psmsieradz.pl/aktualnosci.php />
Zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Ze strony internetowej można również pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 6 maja 2019 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-juz-za-miesiac
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-r5659
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9778-sieradzki-festiwal-rodzin-muzykujcych-ju-15-majaSIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Festiwal odbędzie się 15 maja 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu.
Zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Ze strony internetowej można również pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 6 maja 2019 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Szczegółowy regulamin poniżej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-2019-r5542
infotydzien.info/imprezy/16574-sieradzki-festiwal-rodzin-muzykujacych.html
www.wroblew.pl/news,311,zapraszamy-do-udzialu-w-kolejnej-edycji-sieradzkiego-festiwalu-muzykujacych-rodzin.html
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1547026385./1732083140253914/ /> www.nasze.fm/news,31013
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9533-trwa-przyjmowanie-zgosze-do-sieradzkiego-festiwalu-muzykujcych-rodzin-2019


RODZINY SPOTKAŁY SIĘ W SIERADZU

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin zawsze budził emocje. Emocje zawładnęły wykonawcami na scenie. Silne emocje towarzyszyły również publiczności. A publiczność bardzo przeżywała każdy występ swoich najbliższych. Trzymali za nich kciuki i nagradzali gromkimi brawami każdą muzyczną prezentację.
Duże emocje wzbudzał występ najmłodszej uczestniczki Festiwalu. Na występ Marty, która dwa dni temu zdmuchnęła jedną świeczkę na swym pierwszym, urodzinowym torcie z niecierpliwością czekali wszyscy. Jej występ owiany był mgiełką tajemnicy. Wiadomo było, że wystąpi wraz ze swym tatą – zawodowym muzykiem i wspólnie wykonają dwie autorskie kompozycje „Poranek” i „Zmierzch”. Marta została wniesiona na scenę na rękach swojego taty. Zsiedli do fortepianu i Marta zaczęła swobodnie uderzać w klawisze instrumentu, a jej tato improwizując robił wszystko, aby powstające dzieło miało sens. Podobny scenariusz obserwowaliśmy, kiedy artyści zasiedli do perkusji. Wszyscy zgodnie zauważyli, że Marta znakomicie czuje się na scenie, a jej uwagę przykuwały obiektywy fotoreporterów. Wdzięcznie pozowała do zdjęć. Już teraz widać, że wyrośnie z niej „sceniczne zwierze”.
Akces do Festiwalu zgłosiło 14 rodzin, ale w galowym koncercie wzięło udział tylko 12 z nich. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku nic nie pokrzyżuje muzycznych planów żadnej z muzykujących rodzin. A wśród tych, którzy zaprezentowali efekt wielogodzinnej pracy były takie rodziny, które wzięły udział w Festiwalu po raz pierwszy, ale i takie, które grają na każdym SFMR od 2011 r. Miejmy nadzieję, że debiut na sieradzkiej scenie rodzin Pietrzyków, Raźniewskich i Krasińskich będzie zachętą do udziału w następnych edycjach Festiwalu.
Rodzina Nowaczyków występuje na Festiwalu od samego początku. Zawsze prezentuje nowy program. Na tegoroczną edycję Festiwalu przygotowała „Hagwarts` hymn” Patrica Doyle`a oraz „Krakowiak” Jana Stasica i Janiny Garści. Najliczniejszy zespół tworzyła rodzina Jarząbów. Amelia – skrzypce, Zuzanna – skrzypce, Julia – flet, Miłosz – akordeon, Emil – kontrabas, Kinga – śpiew przedstawili publiczności Canon Pachelbela i Huberta Giraurd`a „Pod niebem Paryża”.
Słuchaczom zostały również zaprezentowane między innymi takie kompozycje jak „Przedostatni dyliżans” Doroty Obijalskiej, „Polka” Ewy Iwan, „A summer evening” Edwina McIntyre oraz Janiny Garści utwór zatytułowany „Maciek” i wiele innych. Poza tym usłyszeliśmy utwory ze ścieżki dźwiękowej takich filmów jak „Dziwne przygody Koziołka Matołka”, „ Piraci z Karaibów”, „Kraina lodu”, „Gwiezdne wojny”. Taką porcję rozrywki zapewniły rodziny Wlazłów, Dyi, Bugajskich, Dudziaków, Mytkowskich, Grześkowiaków i Wieczorków.
W drugiej części koncertu wystąpiło małżeństwo akordeonistów Państwo Ewa Grabowska – Lis i pan Daniel Lis. Przyjęli nazwę „Amalgalis Duo” i mówią o sobie, że są „dwiema osobowościami tworzącymi harmonię”. Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatami wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. Ich działalność artystyczna koncentruje się wokół muzyki solowej i kameralnej. Współpracowali z wieloma znakomitymi artystami. W duecie na stałe koncertują od 2011 roku, występując nie tylko na muzycznych festiwalach, ale przede wszystkim na licznych koncertach kameralnych, gdzie bliski kontakt z publicznością tworzy zawsze niepowtarzalną atmosferę.
Pod koniec koncertu, który bardzo przypadł do gustu publiczności akordeon pana Daniela uległ awarii. Na szczęście Państwo Lisowie dokończyli koncert grając na instrumencie jednego z uczestników Festiwalu – Miłosza.
Wszyscy artyści opuszczali gościnne mury szkoły muzycznej dzierżąc w dłoni okolicznościowe dyplomy i piękne statuetki, które na każdy Festiwal projektuje i wykonuje, wkładając w to dzieło całą swoją energię i serce pan Czesław Łacwik.
Organizator, Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękuje Urzędowi Miasta Sieradza za dofinansowanie imprezy, Państwowej Szkole Muzycznej I st. za współpracę przy organizacji, rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej obsługi koncertu.
Do zobaczenia za rok!


Link do filmu:
www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,28575
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/zdjecia-rodziny-zagraly-na-sieradzkim-festiwalu-muzykujacych-rodzin
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8268-muzykoway-sieradzkie-rodziny
www.radiolodz.pl/posts/44375-w-sieradzu-muzyka-laczy-pokolenia
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-zdjecia-film,4652358,artgal,t,id,tm.html
infotydzien.info/index.php />FINAŁOWY KONCERT SIERADZKIEGO FESTIWALU MUZYKUJĄCYCH RODZIN

W poniedziałek 7 maja minął termin zgłoszeń do Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Podobnie jak w roku ubiegłym w szkole muzycznej w Sieradzu zaprezentują swoje muzyczne pasje członkowie 12 rodzin. Ten uroczysty koncert odbędzie się 16 maja o godzinie 18:00, tuż po Światowym Dniu Rodziny, który obchodzić będziemy dzień wcześniej. W historii Festiwalu, która sięga roku 2011 nie było jeszcze tak młodego uczestnika. Prawdopodobnie w tym roku wystąpi wraz ze swoim tatą dziecko, które ma dopiero jeden (sic) rok. Duet zaprezentuje dwie kompozycje „Poranek” i „Zmierzch”. Wszyscy jesteśmy ciekawi tego występu. Oprócz tych utworów usłyszymy np. Canon Pachelbela, Taniec norweski Griega i szereg przebojów muzyki filmowej.
W drugiej części koncertu wystąpi małżeństwo akordeonistów: Ewa Grabowska – Lis i Daniel Lis.
Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatami wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. W repertuarze zespołu „Amalgalis Duo”
znajdują się zarówno kompozycje barokowe, romantyczne, czy XX-wieczne, jak i utwory z elementami muzyki folkowej i rozrywkowej.
Organizatorem SFMR jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Sieradzu. W przedsięwzięciu uczestniczy również PSM I st. w Sieradzu. Medialnie Festiwal wspiera rozgłośnia „Nasze Radio”. SFMR wpisuje się również w 100 rocznicę odzyskania niepodległości obchodzoną w naszym mieście pod hasłem „Sieradz w centrum niepodległości”.
Zapraszamy wszystkich melomanów. WSTĘP WOLNY.


esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/finalowy-koncert-sieradzkiego-festiwalu-muzykujacych-rodzin-juz-wkrotce
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8233-sieradzki-festiwal-rodzin-muzykujcych-ju-16-maja
infotydzien.info/index.php /> www.nasze.fm/news,28536
www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-r5199
www.radiolodz.pl/posts/44331-rodzinne-koncerty-na-scenie-sieradzkiej-szkoly-muzycznej


SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2018

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Festiwal odbędzie się 16 maja 2018 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu.
Zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Ze strony internetowej można również pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 7 maja 2018 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Szczegółowy regulamin poniżej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
www.powiat-sieradz.pl/index.php/8-aktualnosci/2324-festiwal-muzykujacych-rodzin
www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-r4985
infotydzien.info/index.php /> esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-2018
www.sieradz.eu/pl/news/sieradzki-festiwal-muzykuj%C4%85cych-rodzin-2
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/a.1300525063409726.1073741962.142240175904893/1327570620705170/ /> www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8048-sieradzki-festiwal-muzykujcych-rodzin-zaprasza-
www.nasze.fm/news,28185SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2017

Tuż po Światowym Dniu Rodziny, który obchodziliśmy 15 maja, w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu, w czwartek 18 maja 2017 r. spotkały się muzykujące rodziny. Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin wpisał się dość wyraźnie w pejzaż muzyczny Sieradza. Został również dostrzeżony na forum ogólnopolskim. Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu za organizację Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin zostało nominowane do nagrody "Tulipany Narodowego Dnia Życia", która jest przyznawana za promowanie wartości rodzinnych.
"Tulipany Narodowego Dnia Życia" są wręczane od 8 lat z okazji Narodowego Dnia Życia, który - na mocy uchwały Sejmu z 2004 r. - jest obchodzony 24 marca. Wyróżnienie jest przyznawane w kilku kategoriach, m.in.: samorząd przyjazny rodzinie, dziennikarz, przedsiębiorca, kultura. Celem nagrody jest "dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowania silnych więzi rodzinnych, wzmacniają rolę rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną".
W roku 2017 laureatami nagrody zostali: wyróżnienie specjalne - Rząd Rzeczpospolitej Polskiej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, inicjatywa społeczna - tato.net , dziennikarz - Mira Jankowska, dzieło kultury TVP ABC, przedsiębiorstwo Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, samorząd Ząbki.
Już po raz siódmy sieradzkie rodziny spotkały się w gościnnej Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, aby zaprezentować wyniki swojej pracy, spotkać się ze znajomymi, wymienić doświadczenia, porozmawiać o muzyce oraz o problemach dnia codziennego. Dzień ten był przede wszystkim świętem muzyki i świętem rodziny.
Wspólne muzykowanie z pewnością wzmacnia więzy między członkami rodziny. Sprawia, że zaczynają rozumieć się lepiej, choć grając nie posługują się słowami. Ale grając myślą i czują bardzo podobnie. Muszą poświecić swój czas dla wspólnego dobra pracując nad osiągnięciem wspólnego celu. Zdobywają w ten sposób bezcenne doświadczenie, które w przyszłości może procentować. Formuła festiwalu daje możliwość wystąpienia obok doświadczonych muzyków tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z muzyką. Chodzi o to, aby radość z wykonywania muzyki mogli czerpać wszyscy, bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, pochodzenie i zamożność.
Na widowni zasiedli członkowie rodzin – ciocie, babcie, wujkowie, dziadkowie, rodzeństwo sąsiedzi i znajomi występujących rodzin. A rodzin w tym roku było 12. W różnych zespołach zagrały łącznie 34 osoby, z których najmłodsza miała zaledwie 3 lata. Repertuar Sieradzan obejmował utwory od Bacha do szlagierów muzyki filmowej.
Organizatorem SFMR było Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Sieradzu. W przedsięwzięciu uczestniczy również PSM I st. w Sieradzu. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej profesor Michał Seweryński. Patronat medialny od wielu lat, tak i w tym roku sprawowała rozgłośnia „Nasze Radio”. Przepiękne statuetki, które otrzymała każda rodzina przygotował pan Czesław Łacwik.
Spotkamy się znów za rok.


Link do filmu:
www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,25178
infotydzien.info/platformy2/12925-sieradzki-festiwal-muzykuj%C4%85cych-rodzin-fotogaleria.html
sewerynski.pl/index.php/spotkania-prof-michala-sewerynskiego/
Już niebawem, w czwartek 18 maja 2017 r. o godzinie 18:00 odbędzie się finałowy koncert Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. W gościnnej Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu pojawi się 12 rodzin. W różnych zespołach zagra łącznie 36 osób, z których najmłodsza ma zaledwie 3 lata. Sieradzkie rodziny zaprezentują między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Repertuar obejmie również wiele utworów z gatunku muzyki filmowej.
Organizatorem SFMR jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Sieradzu. W przedsięwzięciu uczestniczy również PSM I st. w Sieradzu. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej profesor Michał Seweryński. Patronat medialny sprawuje rozgłośnia „Nasze Radio”.
Zapraszamy wszystkich melomanów. WSTĘP WOLNY.


www.nasze.fm/news,25130
infotydzien.info/imprezy/12860-sieradz-festiwal-rodzin-muzykuj%C4%85cych-plakat.html
www.sieradz.eu/pl/news/sieradzki-festiwal-muzykuj%C4%85cych-rodzin-1
www.sieradztomy.pl/2017/05/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin.html
www.facebook.com/dziejesieradz/photos/pb.1541010639486214.-2207520000.1512209767./1887229401531001/ /> www.facebook.com/koncertysieradz/photos/pb.352989334730951.-2207520000.1512209739./1653834491313089/ />

"FERMATA" NOMINOWANA DO NAGRODY!


W środę 5 kwietnia 2017 r. w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi odbyła się gala wręczenia „Tulipanów Narodowego Dnia Życia".
Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu za organizację Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin zostało nominowane do nagrody "Tulipany Narodowego Dnia Życia", która jest przyznawana za promowanie wartości rodzinnych.
"Tulipany Narodowego Dnia Życia" są wręczane od 8 lat z okazji Narodowego Dnia Życia, który - na mocy uchwały Sejmu z 2004 r. - jest obchodzony 24 marca. Wyróżnienie jest przyznawane w kilku kategoriach, m.in.: samorząd przyjazny rodzinie, dziennikarz, przedsiębiorca, kultura. Celem nagrody jest "dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowania silnych więzi rodzinnych, wzmacniają rolę rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną".
W roku 2017 laureatami nagrody zostali: wyróżnienie specjalne - Rząd Rzeczpospolitej Polskiej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, inicjatywa społeczna - tato.net , dziennikarz - Mira Jankowska, dzieło kultury TVP ABC, przedsiębiorstwo Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, samorząd Ząbki.
Towarzystwo Muzyczne FERMATA wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu jest organizatorem Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Impreza jest organizowana cyklicznie od 2011 r. Każdego roku w Festiwalu bierze udział kilkanaście muzykujących rodzin. Plon dotychczasowych edycji to występ na sieradzkiej scenie ponad 80 rodzin z Sieradza i okolic.
Na scenie Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu pojawiają się wykonawcy w różnym wieku. Od pięcio do siedemdziesięciopięciolatków. Grają rodzeństwa, małżeństwa, dziadkowie z wnuczętami, rodzice z dziećmi. Podczas Festiwalu muzycy mają okazję do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości i miłego spędzenia wolnego czasu. Na widowni miejsca zajmują głównie pozostali członkowie występujących rodzin. Panuje wyjątkowo rodzinna atmosfera.
W tym roku Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin został zaplanowany na dzień 18 maja. Jak zwykle odbędzie się w gościnnych progach PSM I st. w Sieradzu. Zapraszamy już teraz wszystkich miłośników muzyki na ten uroczysty koncert, a rodziny, które zechcą wziąć udział w imprezie jako wykonawcy prosimy o zgłoszenie się do organizatora do dnia 5 maja 2017 r. Regulamin, karta zgłoszenia i pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej
psmsieradz.pl/aktualnosci.php /> W bieżącym roku honorowy patronat nad SFMR objął profesor Michał Seweryński Senator RP.
Regionalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio” wypełni, jak w latach poprzednich, przestrzeń informacyjną o Festiwalu i jego przebiegu.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

www.nasze.fm/news,24785
SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2016

„Już to, że zebrali się z różnych dzielnic miasta, z różnych układów rodzinnych,
z różnych mieszkań, domów, widoków ze swego okna, i razem wykonują,
czyli razem poddają się rozkazowi zapisanych na papierze dźwięków,
jest godne podziwu.”
Fragment wiersza „Muzyka” Czesława Miłosza doskonale opisuje to, co działo się w majowy wieczór, w środę 11-go o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. W szóstej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin wzięło udział 13 rodzinnych zespołów z Sieradza, Zduńskiej Woli Łodzi i Ostrowa Wielkopolskiego. Wśród nich były rodziny, które pierwszy raz zaprezentowały si na naszym Festiwalu w bardzo ciekawym repertuarze. I tak Bartłomiej Gorczyca (syn) i Mariusz Gorczyca (tata) wykonali na trąbce i puzonie Dixieland Duet F. N. Ellisa. Bracia Modrzejewscy – Tymon i Leon zaprezentowali utwory na instrumenty perkusyjne i fortepian.
Ale Festiwal ma już swoich „weteranów”. Po raz szósty wzięły w nim udział siostry Klara i Wiktoria Nowaczyk. Do tej pory zawsze prezentowały utwory na skrzypce z akompaniamentem fortepianu. Tym razem, oprócz stałego repertuaru zaprezentowały również utwór na 4 ręce. Wiktoria pod okiem starszej siostry Klary rozwija swoje nowe umiejętności – grę na fortepianie.
Po raz drugi z Ostrowa Wielkopolskiego przyjechała do nas rodzina Gajdów. Pierwszym wspólnym, przed szerszą publicznością występem mamy Katarzyny z córką Anną Weroniką był występ na ubiegłorocznym SFMR. Od tego czasu panie grywają na Jasełkach, czy na uroczystościach kościelnych i rodzinnych. Cały czas wzbogacają swój repertuar o nowe utwory – coraz częściej we własnych aranżacjach. Program na tegoroczny Festiwal został opracowany samodzielnie przez Annę i Katarzynę, specjalnie – jak podkreślają, dla wspaniałej sieradzkiej publiczności.
Najprawdopodobniej bakcyl wspólnego, rodzinnego muzykowania rozprzestrzenia się w sposób niekontrolowany. Zaraziła się nim Julia Gola od swojej kuzynki Ani Gajdy. W karcie zgłoszenia na nasz Festiwal dziewczynki napisały o sobie: Uczęszczamy do trzeciej klasy szkoły muzycznej w Ostrowie Wlkp. Od dwóch lat wspólnie muzykujemy. Gościnnie występujemy na Jasełkach i finałach WOŚP. Stale się rozwijamy, a ostatnio jesteśmy zapraszane nawet na oprawę muzyczną imprez takich jak Dzień Kobiet i różnego rodzaju przyjęcia. Próbujemy własnych sił tworząc swoje aranżacje na dwoje skrzypiec.
Efekty wielogodzinnych prób w rodzinnym gronie zaprezentowali na scenie:
Maciej Wlazło – fortepian, Franciszek Wlazło – fortepian/perkusja, Ewa Wlazło – fortepian w utworach
S. Joplin – The Entertainer Temat z filmu Poszukiwacze zaginionej Arki Give my regards to Broadway Michalina Wieczorek – skrzypce, Wojciech Wieczorek – perkusja, Marcin Wieczorek – akordeon wykonując
J.S. Bach – Badinerie A. Cofalik – Bobry Klara Nowaczyk – fortepian, Wiktoria Nowaczyk – fortepian/skrzypce grając
E. Iwan – Mazurek E. Iwan – Polonez M. Hertel – Kartka z albumu Anna Weronika Gajda – skrzypce, Katarzyna Gajda – skrzypce prezentując
G. Caccini – Ave Maria Y. Kajiura – Decretum J. Maeda – Unjust Life L. Delibes – The Flower Duet Jej portret – z rep. Bogusława Meca Będziesz moją panią – z rep. Marka Grechuty Anna Gajda – skrzypce, Julia Gola – skrzypce w utworach
T. Morypiatsu – For Away Y. Kajiura – A Tender Feeling El condor passa Y. Takanashi – Kizuna Duet S. Wonder – I just coll to say I love you Kacper Brudel – akordeon, Antoś Brudel – akordeon grając
A. Piazzolla – Libertango S. Moniuszko – Prząśniczka Alicja Grześkowiak – skrzypce/fortepian, Andrzej Grześkowiak – fortepian przedstawiając publiczności
W. Kilar – Walc z filmu „Ziemia obiecana” S. Joplin – The Entertainer S. Foster – Oh! Susanna Tymon Modrzejewski – fortepian, Leon Modrzejewski – perkusja w utworach
K. Ninerailles – Hipopotam Sonatina Dominika Siemińska – fortepian, Aleksandra Siemińska – fortepian wykonując
Coldplay - Viva la vida Piotr Mytkowski – fortepian, Tomasz Mytkowski – klarnet w utworze
C. Debussy – Mały Murzynek Zofia Michałowicz – fortepian, Stanisław Michałowicz – fortepian, Olga Michałowicz – fortepian
F. Marchetti – Fascination P. Czajkowski – Taniec cukrowej wróżki z baletu „Dziadek do orzechów” Bartłomiej Gorczyca – trąbka, Mariusz Gorczyca – puzon prezentując
F. N. Ellis – Dixieland Duet Amelia Czyżak – skrzypce, Zuzanna Zawieja – skrzypce/fortepian, Julia Jarząb - flet/fortepian, Miłosz Jarząb – fortepian, Emil Jarząb – kontrabas grając
Ch. Beale – A bit like Bill W. Kilar – muzyka z filmu „Rodzina Połanieckich” Ennio i Andrea Morricone – Love theme z filmu Cinema Paradiso
Jak zwykle w drugiej części Festiwalu wystąpiła specjalnie zaproszona muzykująca rodzina. W bieżącym roku była to ormiańska rodzina Harutyunyanów z Kalisza.

Heghine Mkrtchyan (babcia) - absolwentka Konservatorium im.Komitasa w Erewaniu. Pracowała w Zespole Skrzypcowym Radia i Telewizji Armenii,w Erewańskiej Orkiestrze Kameralnej i w Konserwatorium w Erewaniu. W Polsce pracuje od 1994 roku w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, sprawując funkcję honorowego koncertmistrza. W 1996 założyła kwartet smyczkowy EGINE.
Jest nauczycielem dyplomowanym, uczy gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Melcera, a także prowadzi orkiestrę szkolną.
Promuje kulturę ormiańską, jest organizatorem wielu koncertów,wystaw malarskich i fotograficznych.
Otrzymała wiele nagród m.in. od Prezydenta RP, nagrodę Województwa Wielkopolskiego, nagrodę Władz Miasta,Listy Gratulacyjne od Ambasadora Armenii.

Kristine Harutyunyan (wnuczka) rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu pod kierunkiem mgr Heghine Mkrtchyan. Od dzieciństwa występowała na różnych festiwalach i koncertach, m.in. w Polsce, Niemczech i Armenii. W wieku 13 lat rozpoczęła współpracę z orkiestrą Sinfonietta Polonia i uczestniczyła w tournée po Polsce, Chinach i Francji. Kilkakrotnie występowała jako solistka z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Jest laureatką międzynarodowych konkursów skrzypcowych, m.in. Flame International Music Competition w Paryżu i Citta di Barletta we Włoszech. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II-go stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Obecnie jest studentką poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, w klasie prof. Mariusza Dereweckiego.

Arman Harutyunyan (wnuczek) – gitara - uczeń kl III cyklu IV-letni PSM I i II st im.Henryka Melcera w Kaliszu w klasie Anny Trenkler. Gra na koncertach solo, w zespołach, lubi kameralistykę.

W koncercie wzięła również udział pani Milena Julia Antoniewicz. Pianistka – kameralistka, wykładowca Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno – Aktorskim, doktorantka na Wydziale Instrumentalnym oraz pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu. Prezes Stowarzyszenia Multi.Art.

Wśród utworów wykonanych przez rodzinę znalazły się następujące utwory:
J. S. Bach - Koncert d – moll ,cz.I na 2 skrzypiec, B. Britten - Melancholijna Serenada, F. Schubert – Sonata g – moll, F. Kreisler – Rondino, Komitas – Cirani car, F. Sor - Romans (duet+ gitara)

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki przekazane przez sponsorów: „Pracownię Graficzną R” Czesława Łacwika ze Zduńskiej Woli i UM Sieradza.
Organizatorem Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin było Towarzystwo Muzyczne FERMATA przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu.
W tym roku patronat medialny nad SFMR roztoczyła rozgłośnia „Nasze Radio”.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia na You Tube i fotorelacji w zaprzyjaźnionych redakcjach.
Linki poniżej.


youtu.be/qND4ygTxtlA

www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,21813

sieradz.naszemiasto.pl/artykul/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-zdjecia,3733904,artgal,t,id,tm.html

sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/6635,muzykowaly-rodziny.html
SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2015

W dniu 24 kwietnia 2015 roku o godzinie 17:00 na scenie sieradzkiej PSM zaprezentowały swoje możliwości muzykalne rodziny z Sieradza, Zduńskiej Woli i Ostrowa Wlkp. To wielkie przeżycie nie tylko dla rodziców i najbliższych, ale przede wszystkim dla dzieci, które mają okazję pochwalić się swym talentem przed większą publicznością.
Festiwal jest imprezą integrującą amatorski ruch muzyczny. Udział w nim może wziąć każdy początkujący muzyk wykonujący muzykę poważną.
Podczas imprezy uczestnicy mają okazję wymienić się doświadczeniami oraz pochwalić własnym repertuarem.
Festiwal ma zachęcać do zespołowego muzykowania, a przede wszystkim do rozpoczęcia gry na instrumentach oraz nauki śpiewu.
Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny miasta i regionu. Organizatorami tej cyklicznej imprezy są Towarzystwo Muzyczne FERMATA, PSM I st. i sieradzki Urząd Miejski.
Koncert ten już po raz drugi odbył się w nowej sali koncertowej PSM a swoje umiejętności zaprezentowało 29 osób.
Na scenie wystąpili:
Aleksandra Zawadzka – fortepian, Natalia Zawadzka – skrzypce, Małgorzata Szymczak – skrzypce w utworach: Miś z laleczką i Kowboj.
Maciej Wlazło – fortepian, Ewa Wlazło – fortepian w utworze Stary samochód.
Anna Weronika Gajda – skrzypce, Katarzyna Gajda – skrzypce w utworach: I.F. Mazas – Adagio i What child is this - 16th Century English Melody, J. Hook`a – I część Sonaty.
Franciszek Wlazło – fortepian, Dariusz Wlazło – akordeon zagrali temat z filmu Vabank.
Małgorzata Węglewska – skrzypce, Kinga Krakowska – skrzypce w utworach: Piosenka ukraińska i Piosenka kowboja.
Zofia Michałowicz – fortepian, Stanisław Michałowicz – fortepian, Olga Michałowicz – fortepian w utworze M. Schmit – Mała pantera.
Klara Nowaczyk – fortepian, śpiew, Wiktoria Nowaczyk – skrzypce, śpiew w utworach: E. Iwan – Polka, A. Cofalik, R. Twardowski – Kangur, J. Cygan – Przyjaciel wie.
Alicja Grześkowiak – skrzypce, Maria Grześkowiak – fortepian, Andrzej Grześkowiak – fortepian w utworach: M. Popławski – Taniec hiszpański, M. Popławski – Mazur.
Tomasz Mytkowski – klarnet, Piotr Mytkowski – fortepian w utworze P. Harvey – Chalumeau rag.
Amelia Czyżak – skrzypce, Zuzanna Zawieja – skrzypce, Julia Jarząb – flet, Miłosz Jarząb – kontrabas w utworach: T. Czyczyło – Mały kanon, W. Trapp – Oh Susanna, M. Giacchino – Le Festin.
Michalina Wieczorek – skrzypce, Wojciech Wieczorek – perkusja, Marcin Wieczorek – akordeon w utworach: L. Portnoff – Fantazja rosyjska nr 2, H. Mancini – Baby Elephant Walk.
Uczestnicy, swoją grą i zaangażowaniem udowodnili, że rodzinne muzykowanie to jeden z najlepszych sposobów na wspólne spędzanie czasu, to prawdziwa magia rodzinnego muzykowania.
Na zakończenie, jako gość specjalny festiwalu, wystąpił zespół Tarchała Quartet z Długopola Dolnego w powiecie kłodzkim, gmina Bystrzyca Kłodzka. Wykonali najlepsze przeboje muzyki klasycznej:
1. J.P.E. Martini – Plaisir d'amour.
2. W.A. Mozart – Eine kleine Nachtmusik.
3. J.S. Bach, Ch. Gounod – Ave Maria.
4. J. Strauss-syn – Nad pięknym modrym Dunajem.
5. J. Strauss-syn – polka – Tritsch-tratsch.
6. J. Bock – fantazja na tematy z musicalu Skrzypek na dachu.
7. J. Brahms – Taniec węgierski nr 5.

Relacja filmowa z Festiwalu na You Tube:

www.youtube.com/watch />SFMR 2019

SFMR 2018

SFMR 2017

"TULIPANY"

SFMR 2016

SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2015  Karta zgłoszenia Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin   24.5 kB


Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl