Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 - 08:57

Międzynarodowy Dzień Muzyki

ZAGAN ACOUSTIC W SIERADZU


Międzynarodowy Dzień Muzyki został uczczony bardzo godnie w sieradzkiej szkole muzycznej. Już przed południem młodzi akordeoniści zgromadzili się wokół swojego mistrza – Pawła Zagańczyka, który udzielał im licznych wskazówek wykonawczych. Paweł Zagańczyk jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Poza tym jest liderem zespołu Zagan Acoustic. Przeprowadzone przez niego lekcje z pewnością wpłyną na jakość gry młodych artystów.
Koncert kwartetu Zagan Acoustic został poprzedzony uroczystym wręczeniem nagród osobom, które wzięły udział w konkursie przeprowadzonym na antenie „Naszego Radia”. Płyty zespołu z rąk jego członków odebrały panie Maria Gross i Elżbieta Żywica.
Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka - od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy.
Zespół Zagan Acoustic wystąpił w składzie Paweł Zagańczyk - akordeon, Joachim Łuczak - skrzypce, Andrzej Wojciechowski - klarnet, Jarosław Stokowski - kontrabas. Zaprezentował publiczności utwory z dwóch dotychczasowych płyt "3:1" i "Folk&Roll".
Lekkość i swoboda z jaką artyści wykonywali kolejne utwory zachwyciła sieradzką publiczność. Muzycy okazali się również znakomitymi konferansjerami zapowiadając z wielkim poczuciem humoru wykonywane kompozycje. „To co gramy trudno sklasyfikować. Muzyka, którą gramy ma bardzo szerokie spektrum, zahacza o muzykę jazzową , muzykę klezmerską, szeroko pojętą muzykę improwizowaną, a także muzykę klasyczną. Kochamy muzykę, kochamy grać i ciężko znaleźć nam jakiś jeden azymut, ale grając świetnie się bawimy” - powiedzieli o sobie artyści podczas radiowego wywiadu.
Koncert zorganizowało Towarzystwo Muzyczne Fermata w Sieradzu przy współpracy z PSM I st. w Sieradzu i wsparciu finansowym Urzędu Miasta Sieradza.


www.nasze.fm/news,26413
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/miedzynarodowy-dzien-muzyki-w-sieradzu-zdjecia,4264093,artgal,t,id,tm.html
www.sieradztomy.pl/2017/10/miedzynarodowy-dzien-muzyki-w-psm-i.html
www.umsieradz.pl/pl/news/mi%C4%99dzynarodowy-dzie%C5%84-muzyki-1
infotydzien.info/index.php /> sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/237994,miedzynarodowy-dzien-muzyki-2017.html
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2017W roku 1975 Międzynarodowa Rada Muzyki (IMC) działająca przy UNESCO z inicjatywy światowej sławy skrzypka i dyrygenta Yehudiego Menuhina ustanowiła dzień 1 października muzycznym świętem. Celem obchodów jest pokazanie piękna muzyki oraz jakie dobro i siłę ona w sobie kryje. Międzynarodowy Dzień Muzyki jest okazją do promowania muzyków i ciekawych projektów muzycznych.
Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu od wielu już lat organizuje koncerty z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. W ostatnich latach sieradzcy melomani poznali między innymi kulturę muzyczną Armenii i Chin. W tym roku postaramy się zaprezentować piękno polskiej muzyki, która będzie pretekstem do rozpoczęcia muzycznej podróży po niemal wszystkich kontynentach. W Europie „odwiedzimy” Bułgarię, Rumunię, Chorwację i kraje basenu Morza Śródziemnego. Przemierzymy muzyczne szlaki kontynentów amerykańskich, aby na zakończenie znaleźć się powtórnie nad Wisłą i Wartą. Przewodnikiem muzycznych podróży będzie Zagan Acoustic. Zespół jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych koncertowali na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC, Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Wybitny twórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystał kompozycje Zagan Acoustic do swoich realizacji filmowych. Zaaranżowane zostały one również na orkiestrę kameralną. Muzycy występowali wówczas w roli solistów z Polską Filharmonią Kameralną pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. Skład zespołu: Paweł Zagańczyk – akordeon, Joachim Łuczak – skrzypce, Andrzej Wojciechowski – klarnet, Jarosław Stokowski – kontrabas.

Organizatorem Międzynarodowego Dnia Muzyki jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu. Współorganizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu. Jak zwykle przedsięwzięcie finansowo wspiera Urząd Miasta Sieradza.
Regionalna rozgłośnia radiowa NASZE RADIO podjęła się patronatu medialnego.

Koncert odbędzie się 2 października 2017 r (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Bezpłatne wejściówki można pobrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Liczba miejsc ograniczona.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


www.nasze.fm/news,26318
www.facebook.com/permalink.php /> www.koncertomania.pl/koncert/1054207/zagan-acoustic-sieradz-02-10-2017.html
www.umsieradz.pl/pl/news/zagan-acoustic-w-sieradzu
infotydzien.info/platformy2/13752-sieardz-mi%C4%99dzynarodowy-dzie%C5%84-muzyki-2017.html
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/a.1015515748577327.1073741922.142240175904893/1176773112451589/ /> allevents.in/sieradz/koncert-zagan-acoustic-mi%C4%99dzynarodowy-dzie%C5%84-muzyki-w-sieradzu/122389178343541
regionkultury.pl/Infoglob/NewsList/NewsItem.aspx /> www.facebook.com/koncertysieradz/photos/pb.352989334730951.-2207520000.1512209739./1809749792388224/
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2016

MUZYKA DOSTARCZA DOZNANIA, BEZ KTÓREGO RODZAJ LUDZKI NIE MÓGŁBY ISTNIEĆ.
(Konfucjusz – 551 - 479 p.n.e. )

W dniu 3 października 2016 w sali koncertowej PSM I st. w Sieradzu byliśmy świadkami nietuzinkowego koncertu.
Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać talent Anny Krysztofiak, która zaprezentowała muzykę instrumentalną i wokoalno – instrumentalną Tajwanu i Chin.
Stylowo ubrana, w stuletni chiński żakiet, artystka zaprezentowała wiele tradycyjnych chińskich instrumentów, wykonując na nich najpopularniejsze dzieła.
Długi koncert obfitował w nagłe zmiany akcji. Spośród publiczności wybrano osobę, która została ubrana w strój tajwański. Kilka minut później zaprezentowany został film pt. „Herbata, złoty skarb”, z którego mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o herbacie, sposobach jej uprawiania i przyrządzania.
Po projekcji filmu, w celu przygotowania umysłu do odbioru kolejnych wiadomości, pod kierunkiem pani Anny Krysztofiak cała publiczność, jak jeden mąż wykonała proste ćwiczenie tai chi.
Na zakończenie pani Anna Krysztofiak zaprezentowała ceremoniał parzenia herbaty.
Po koncercie w foyer można było obejrzeć wystawę drzeworytu i fotografii udostępnioną przez Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce. Wszyscy mogli skosztować prawdziwej chińskiej herbaty.
Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem
Pana Ambasadora Henrego M.J. Chena za udostępnienie wystawy drzeworytu i fotografii, Urzędu Miasta Sieradza za dofinansowanie imprezy, współorganizatora – Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu, rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny, a szczególnie za to, iż w dniu 1 października nadawała całodzienny program wprowadzający w klimat muzyki chińskiej, Pana Czesława Łacwika, który zadbał o graficzną oprawę naszego koncertu, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej technicznej obsługi koncertu – nauczycielom i pracownikom PSM I st. w Sieradzu .
Zapraszamy na kolejne koncerty.


www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,23103
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/miedzynarodowy-dzien-muzyki-w-sieradzu-zdjecia,3876153,artgal,t,id,tm.html
www.sieradz.eu/pl/news/orientalnie-w-szkole-muzycznej
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7291,muzyczna-podroz-na-daleki-wschod.html
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2016

MUZYKA DOSTARCZA DOZNANIA, BEZ KTÓREGO RODZAJ LUDZKI NIE MÓGŁBY ISTNIEĆ. (Konfucjusz – 551 - 479 p.n.e. )

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto, które zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

Tegoroczny koncert muzyki chińskiej w wykonaniu pani Anny Krysztofiak uświetni obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, które zaplanowaliśmy w Sieradzu na 3 października 2016 r.
Artystka wykona tradycyjne utwory muzyki chińskiej na oryginalnych instrumentach takich jak guzheng, erhu, hulusi, yueqin, yehu i guqin.
Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka chóru oraz solistka - wokalistka w koncertach w kraju i za granicą. Posiada tytuł mgr historii sztuki i plastyka wystawiennika. Wykonuje muzykę na klawesynie, organach i violi da gamba oraz na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Jest jedną z dwojga Europejczyków na świecie grających muzykę nanguan i jedyną taką osobą w Europie. Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in. u Olgi Pasiecznik, Nicolasa Parle, Marka Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Wang Xinxin oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Manufacture d'Orgue de Bruxelles Patrick Collon. Przez rok pełniła funkcję organisty parafii polskiej przy kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli.
W jej dorobku znajdują się koncerty w kraju i za granicą (Belgia, Holandia, Luksemburg, Tajwan). Występowała jako solistka z The Harp Consort, Andrew Lawrence-King, a także z Marią Pomianowską i jej zespołem. Koncertowała na festiwalach Kolory Polski i Kręgi Sztuki.
Anna Krysztofiak brała udział w reportażach telewizyjnych dla luksemburskiego RTL-u, TVP, TV Regionalnej i TV Toya. Została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu przez trzy miesiące mogła studiować tradycyjną muzykę chińską w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Światła w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa drzeworytu i fotografii, które zostały udostępnione przez Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce.
Zaprezentujemy również film o herbacie, a na zakończenie pani Anna Krysztofiak zademonstruje chiński sposób parzenia herbaty. Będzie można również skosztować i poznać walory tak przygotowanego napoju.

Organizatorem Międzynarodowego Dnia Muzyki jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu, działające przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. Od roku 2010 w organizacji koncertów pomaga finansowo Urząd Miasta Sieradza.
W przygotowaniu tegorocznego koncertu pomogło Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce.
Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawować będzie rozgłośnia Nasze Radio.

Koncert odbędzie się 3 października 2016 r, o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Bilety – cegiełki w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 lub bezpośrednio przed koncertem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.www.nasze.fm/news,23028
wroblew.pl/index.php /> sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7275,muzyka-chinska-zabrzmi-w-psm.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/miedzynarodowy-dzien-muzyki-w-sieradzu-uswietni-koncert,3873434,art,t,id,tm.html
www.facebook.com/dziejesieradz/photos/pb.1541010639486214.-2207520000.1512209767./1887229401531001/ />
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2015

W dniu 1 października 2015 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Organizatorem koncertu było Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu. Projekt finansowo wspierał U.M. Sieradz. Współorganizatorem koncertu była PSM I st. w Sieradzu. Patronat medialny objęła rozgłośnia NASZE RADIO.

W koncercie wystąpili:

Kamil Radzimowski - duduk Piotr Prokopowicz - duduk
Kristine Harutyunyan - skrzypce Agnieszka Wichłacz - sopran Katarzyna Antoniak, Marek Matuszczak - duet fortepianowy
Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kaliszu, Kwintet Akordeonowy i Zespół Perkusyjny z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu - pod dyrekcją Heghine Mkrtchyan
PATRONAT HONOROWY NAD KONCERTEM OBJĄŁ AMBASADOR ARMENII W POLSCE.

Fotorelacja z koncertu na zaprzyjaźnionych portalach. Film na You Tube z tego wydarzenia znajdziecie tu:
youtu.be/LCq0jY7q5-o.

www.nasze.fm/news,19895

gazetaregionu.pl/1733-miedzynarodowy-dzien-muzyki-duduk-w-roli-glownej.html

sieradz.naszemiasto.pl/artykul/miedzynarodowy-dzien-muzyki-w-sieradzu-zdjecia,3527064,artgal,t,id,tm.html
ZAGAN ACOUSTIC

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2016

Anna Krysztofiak

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2015 DUDUKProjekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl