Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

CYJA W SIERADZU, CZYLI BLISKIE SPOTKANIA III ST Z AKORDEONEM

AKORDEON I MEDYCYNA

Czy biomateriały włókiennicze wszczepiane do organizmu ludzkiego mogą mieć coś wspólnego z akordeonem? Czy akordeonista może uratować życie przynajmniej stu tysiącom ludzi? I owszem, może. Pod warunkiem, że opatentuje blisko 50 wynalazków z dziedziny biomateriałów.
Tym wybitnym akordeonistą, koncertującym w Polsce i na świecie oraz współtwórcą Polskiej Szkoły Biomateriałów jest Krzysztof Raczyński. Akordeonista – inżynier, akordeonista samouk, prowadził wykład i warsztaty oraz zagrał recital w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
Wirtuozerią i wiedzą z zakresu muzyki akordeonowej pana Krzysztofa zachwycali się nie tylko uczniowie i nauczyciele sieradzkiej szkoły, ale również publiczność, która przybyła na koncert.
Podczas wykładu, który rozpoczął się już o godzinie 15:00 Krzysztof Raczyński zaprezentował różne akordeony ze swej bogatej kolekcji. Jako inżynier wytłumaczył fachowo tajniki konstrukcji poszczególnych modeli akordeonów. Zaprezentował różnicie brzmień między poszczególnymi instrumentami. Różnice pojawiają się również miedzy poszczególnymi producentami. Wniosek nasuwał się jeden – są akordeony przeznaczone do muzyki francuskiej – musette i akordeony, których brzmienie bardziej sprawdzają się w muzyce argentyńskiej i europejskiej.
Zacny gość zaprezentował również możliwości akordeonu cyfrowego. Ale na koncert mistrza czekaliśmy do godziny 18:00.
Wcześniej zaprezentowali się uczniowie szkół muzycznych w Pabianicach, Sieradzu, Wieluniu i Zduńskiej Woli. Swój akordeonowy kunszt przestawili w utworach rozrywkowych, dziełach zaczerpniętych z literatury muzycznej dawnych wieków oraz kompozycji współczesnych autorów.
O godzinie 18:00 rozpoczął się koncert naszego gościa. Krzysztof Raczyński zagrał na sterowanym mikroprocesorem akordeonie największe przeboje muzyki akordeonowej. Zwieńczeniem „Święta Akordeonu” był koncert, podczas którego usłyszeliśmy kompozycje z repertuaru Edith Piaf, standardy jazzowe, super akordeonowe tanga, walce musette i wiele innych kompozycji w aranżacji Krzysztofa Raczyńskiego.
Sieradzka publiczność gromkimi brawami wymogła bis, który artysta zagrał tym razem na akordeonie akustycznym, podkreślając różnice w brzmieniu między akordeonem cyfrowym i akustycznym.
Organizatorzy wydarzenia – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu składają podziękowania sponsorom – Zespół Poradni NZOZ ZDROWIE oraz restauracji Mc`Donald`s w Sieradzu.
Dzięki rozgłośni „Nasze Radio” możemy śledzić na bieżąco wydarzenia w PSM I st. w Sieradzu – serdecznie dziękujemy!!!!
Zapraszamy serdeczni na kolejne koncerty.
Najbliższy już w środę, 19 lutego o godzinie 18:00. Tym razem zagrają i zaśpiewają uczniowie Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Towarzystwo Muzyczne FERMATA. Wstęp wolny.


Zobacz jak grali uczniowie:
www.youtube.com/watch />
Recital Krzysztofa Raczyńskiego:
www.youtube.com/watch />
sieradz.naszemiasto.pl/koncert-wybitnego-akordeonisty-w-sieradzkiej-szkole/ar/c1-7551045
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/medycyna-i-akordeon-pasje-krzysztofa-raczynskiego
www.nasze.fm/news,34330
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11090-wito-akordeonu-czyli-tradycyjnie-i-elektronicznie-w-psm-w-sieradzu


CYJA W SIERADZU 2020

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na szóstą edycję muzycznych spotkań akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”.
W bieżącym roku spotkajmy się w środę, 12 lutego w PSM I st. w Sieradzu.
Oprócz koncertu uczniów w programie „Cyi” znajdzie się wykład Krzysztofa Raczyńskiego, a na zakończenie nasz gość zagra krótki recital.
Krzysztof Raczyński to wybitny akordeonista – amator. Ma na swoim koncie wiele koncertów solowych i zespołowych w kraju i za granicą, między innymi na żywo w Polskim Radiu z niezwykle utalentowanym pianistą Karolem Nicze oraz z Krystyną Prońko, zespołowo i solowo w TVP. Koncertował w Filharmonii Łódzkiej wraz z artystami Teatru Wielkiego i Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Teatrze Muzycznym z muzykami jazzowymi polskimi i zagranicznymi. Pracował też jako muzyk w łódzkich teatrach dramatycznych. Na przełomie lat 80. i 90. koncertował w Skandynawii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Brał u dział w nagraniach studyjnych i koncertach Krystyny Prońko, Krzysztofa Cwynara, Moniki Kuszyńskiej, Kuby Raczyńskiego i innych znanych artystów. Nagrał płytę autorską „Krzysztof Raczyński – Harmonia Preciosa oraz płytę „Harmonia Symbioza” z wybitnymi muzykami jazzowymi. Jest Honorowym Członkiem Klubu Hammonda oraz prezesem Stowarzyszenia Tuszyn Kultury.

Program spotkań akordeonistów w Sieradzu przedstawia się następująco:
15:00 – powitanie uczestników i wykład Krzysztofa Raczyńskiego
16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu
17:00 – przerwa
18:00 – koncert Krzysztofa Raczyńskiego

Wszyscy miłośnicy akordeonu mogą wziąć udział w każdej części spotkań, ale na koncert Krzysztofa Raczyńskiego należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie szkoły.
Wszelkie przedsięwzięcia kulturalne nie odbędą się bez wsparcia hojnych mecenasów. Pasję młodych akordeonistów wsparli: NZOZ „Zdrowie” i Restauracja McDonald`s w Sieradzu.
Przebieg spotkania i koncertu będzie relacjonować dla Państwa rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”. Prosimy nastawić radioodbiorniki na 104,7 FM.
Spotykamy się 12 lutego 2020 r. o 15:00 – serdecznie zapraszamy.cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4tyd/cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/cyja-w-sieradzu-spotkanie-mlodych-akordeonistow-po-raz-szosty
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/648076/cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3415822/rozni-wykonawcy-sieradz-12-02-2020.html
sieradz.eu/cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem
pl-pl.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000../2385924491536439/?type=3&theater
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/cyja-w-sieradzu-r5979
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11045-vi-edycja-qcyi-w-sieradzu-czyli-bliskich-spotka-iii-stopnia-z-akordeonemq
www.nasze.fm/news,34250


CYJA W SIERADZU 2019

Mały jubileusz – w Sieradzu po raz piąty spotkali się akordeoniści z regionu łódzkiego.
Święto akordeonu rozpoczął multimedialny wykład pana Hieronima Bartczaka, przedstawiciela firmy Mengascini w Polsce. Akordeoniści poznali sekrety powstawania najlepszych instrumentów włoskich firm, skupionych w centrum ich produkcji, w małym mieście Castelfidardo.
W Castelfidardo obywają się renomowane konkursy akordeonowe.
Koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i w Sieradzu rozpoczął Szymon Rzepkowski grając fragment Suity Kosmicznej P. Makkonena.
Wśród prezentowanych utworów znalazły się również kompozycje Astora Piazzolli oraz innych gigantów akordeonu.
W czasie krótkiej przerwy, swoje „akumulatory” młodzi akordeoniści naładowali w pobliskim McDonaldzie – sponsorem dzisiejszego spotkania.
Tuż po godzinie 18 rozpoczął się koncert „Accorinet Klezmer Bandu”. W pierwszej części koncertu artyści zaprezentowali najpopularniejsze tanga argentyńskie, nie wyłączając twórczości Astora Piazzollli, natomiast druga część koncertu była poświęcona muzyce klezmerskiej. Koncert zakończył się Oberkiem Kaliskim, który porwał sieradzką publiczność.
Nie obyło się bez bisów.
W dobrym nastroju publiczność opuszczała gościnną salę koncertową PSM I st. w Sieradzu, spodziewając się niebawem, zresztą słusznie, kolejnych ciekawych koncertów.
Organizatorem spotkań młodych akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu oraz Towarzystwo Muzyczna FERMATA.
Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia finansowego ze strony NZOZ Zdrowie i McDonald`s w Sieradzu, za co serdecznie dziękują organizatorzy.
Podziękowania swe organizatorzy kierują w stronę Pana Prezydenta Sieradza, który objął patronatem spotkania akordeonistów.
PSM I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu pragną wyrazić wdzięczność za patronat medialny lokalnej rozgłośni radiowej „Nasze Radio”, a w szczególności Pani redaktor Monice Waraczyńskiej za aktywne wspieranie wszelkich przedsięwzięć realizowanych na terenie szkoły muzycznej.
Młodzi akordeoniści wyjechali z Sieradza obdarowani drobnymi upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Sieradza.
Za rok znów pojawią się na gościnnej scenie sieradzkiej szkoły muzycznej.
Już dziś zapraszamy na kolejną, szóstą edycję „Cyi w Sieradzu 2020”.


A oto film z koncertu uczniów:
www.youtube.com/watch />

www.nasze.fm/news,30695
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/muzyczne-spotkania-akordeonistow-cyja-w-sieradzu-2019,4948930,artgal,t,id,tm.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/cyja-w-sieradzu-juz-za-nami
sieradz.eu/bardzo-blisko-z-akordeonem
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9222-qcyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonemq
infotydzien.info/platformy2/16620-cyja-w-sieradzu-2019-podsumowanie-fotogaleria.html
oraz koncert Accorinet Klezmer Band:
www.youtube.com/watch />CYJA W SIERADZU 2019

Wszystkich sieradzkich melomanów, a w szczególności miłośników muzyki akordeonowej zapraszamy na kolejną edycję muzycznych spotkań akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W roku bieżącym nasze spotkanie zaplanowane jest na czwartek, 10 dzień stycznia w PSM I st. w Sieradzu.
Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Sieradza, a z ramienia mediów patronować nam będzie lokalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”.
Tematem spotkań akordeonistów w Sieradzu, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie akordeon w muzyce rozrywkowej, ludowej i w jazzie.
O akordeonach, budowie, technice gry opowie przedstawiciel firmy Mengascini w Polsce, pan Hieronim Bartczak.

Program:
15:00 – powitanie uczestników i multimedialny wykład Hieronima Bartczaka
16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu
Na wykład oraz koncert uczniów wstęp wolny.

18:00 – koncert Accorinet Klezmer Band
Bilety w cenie 20,00 zł na koncert AKB można nabyć w sekretariacie szkoły.

Zespół Accorinet Klezmer Band w większości tworzą muzycy Filharmonii Kaliskiej. Oprócz tradycyjnych melodii żydowskich artyści posiadają w swoim dorobku własne kompozycje, nawiązujące do muzyki chasydzkiej, a także muzyki klezmerskiej opartej na gatunkach muzycznych pochodzących z różnych kultur. Wszystkie utwory wykonywane przez Accorinet Klezmer Band to własne aranżacje zespołu, w których nie brakuje świeżej emocji, wirtuozowskich popisów i swobodnej improwizacji. Muzycy ostatnio sięgają również po swing i tango w ujęciu klezmerskim.

ACCORINET KLEZMER BAND występuje w składzie:
Arkadiusz Hylewski – skrzypce
Marek Maciejewski – klarnet
Hieronim Bartczak – akordeon
Tobiasz Michna – kontrabas

Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, sieradzkie Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują sponsorom – Urzędowi Miasta Sieradza, NZOZ „Zdrowie”, Restauracji McDonald`s w Sieradzu za przyczynienie się do uświetnienia tradycyjnych spotkań akordeonistów w Sieradzu.


esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/cyja-w-sieradzu-spotkanie-mlodych-akordeonistow
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/513928/cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem-ldz10
sieradz.eu/cyja-w-sieradzu
www.koncertomania.pl/koncert/3326682/accorinet-klezmer-band-sieradz-10-01-2019.html
infotydzien.info/imprezy/16528-cyja-w-sieradzu-plakat-foto.html
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem-r5536
www.facebook.com/infotydzien/photos/pcb.2057974944248576/2057974660915271/ /> www.facebook.com/infotydzien/photos/pcb.2057974944248576/2057974857581918/ /> www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9158-cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem
www.nasze.fm/news,30629
www.facebook.com/169278943154572/photos/pb.169278943154572.-2207520000.1546799421./2011008578981590/ /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/muzyczne-spotkanie-akordeonistow-cyja-w-sieradzu-w-czwartek,4943910,artgal,t,id,tm.htmlA JAK AKORDEON, A JAK ALMOST JAZZ GROUP

Almost, czyli po angielsku „prawie”.
Prawie nie zmieściliśmy się w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

Chętnych do wysłuchania koncertu „Almost Jazz Group” było więcej niż miejsc. Na szczęście przygotowano miejsca dla najmłodszych akordeonistów z regionu łódzkiego bezpośrednio na scenie. Młodzi muzycy mieli okazję „przez ramię”, dosłownie i w przenośni, obserwować grę swoich idoli.
Już nie „almost”, a „całkowicie” zespół oczarował nas pięknymi jazzowymi klimatami, które wraz z upływem czasu pochłaniały publiczność w improwizowane frazy.

Zespół w składzie Paweł A. Nowak – akordeon & accordina, Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian, Maciej Sadowski – kontrabas, Antoni Wojnar – perkusja zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty „Fade out”, a na koniec okrasił występ rewelacyjnym wykonaniem melodii ludowej „Na Kaszëbach” z płyty o tym samym tytule. Nie zabrakło bisów. Publiczność gorąco przyjęła „almostowe” opracowanie wybitnie „eksportowej” kaszubskiej melodii „Wele, wele wetka”.

Tak wyglądał koniec całodziennego spotkania młodych akordeonistów z województwa łódzkiego pod równie długa nazwą, jak rozciągnięty miech akordeonu „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”.
A co było wcześniej? Już od rana akordeoniści szkół muzycznych z Sieradza, Wielunia, Pabianic i Zduńskiej Woli, wraz ze swoimi nauczycielami, uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pana Pawła A. Nowaka. Mieli okazję zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć (wciąż grające) najstarsze eksponaty z kolekcji liczącej ponad 300 instrumentów, które na co dzień można zobaczyć w jedynym w Polsce muzeum akordeonu w Kościerzynie. Uczniowie poznali historię akordeonu. Poznali mistrzów i zapoznali się z najlepszymi wykonaniami wirtuozów jazzowego akordeonu.
Pod okiem Pawła Nowaka, znakomitego jazzowego akordeonisty, doskonalili swoje wykonania popularnych utworów akordeonowych.
Na koniec dnia zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń, powrócili do swoich domów, w których z pewnością muzyka akordeonowa będzie celebrowana przez długie lata.

Organizatorzy, PSM I st. w Sieradzu i Towarzystwo muzyczne FERMATA składają podziękowania wrażliwym na pogłębianie wrażliwości muzycznej młodych ludzi firmom MPWiK Sieradz, Zespołowi przychodni „Zdrowie”, Hotelu, Wróblewscy, Cukierni Michalak oraz lokalnej rozgłośni „Nasze Radio”.
Swoim patronatem całość imprezy objął pan Prezydent miasta Sieradza, Paweł Osiewała.


Zobacz, jak było na koncercie:
Sun over Sulęczyno: www.youtube.com/watch /> Na Kaszëbach: www.youtube.com/watch /> Wele, wele wetka: www.youtube.com/watch />
A tak grali uczniowie:
Cyja w Sieradzu 2018: www.youtube.com/watch />
Publikacje prasowe:

www.nasze.fm/news,27765
www.nasze.fm/news,27761
www.facebook.com/koncertysieradz/posts/1985411684822033
esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/a-jak-akordeon-a-jak-almost-jazz-group
infotydzien.info/index.php /> sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7997,spotkania-z-akordeonem.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z,4549714,artgal,t,id,tm.html
www.sieradztomy.pl/2018/02/almost-czyli-po-angielsku-prawie.html#
www.sieradz.eu/pl/news/almost-cyja
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7897-qcyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonemq

CYJA W SIERADZU 2018

Wykłady, warsztaty, koncerty, prelekcje – to wszystko czeka młodych akordeonistów w piątek 23 lutego 2018 r. Spotkania uczniów szkół muzycznych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach i w Wieluniu pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” na stałe wpisały się w muzyczny kalendarz PSM I st. w Sieradzu.
Tegoroczna edycja spotkań została rozszerzona o wykłady i warsztaty dla młodych muzyków, które poprowadzi jeden z najlepszych akordeonistów jazzowych w Polsce pan Paweł A. Nowak. Uwaga uczniów i słuchaczy skupi się tym razem na znaczeniu akordeonu w muzyce rozrywkowej.
Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 10:00 wykładem o historii akordeonu udokumentowanym prezentacją najciekawszych egzemplarzy instrumentów z kolekcji Pawła A. Nowaka obejmującej ponad 300 eksponatów pochodzących z całego świata.
Po bloku wykładów połączonych z warsztatami, o godzinie 16:00 zapraszamy na koncert muzyki popularnej w wykonaniu najmłodszych adeptów akordeonistyki.
Natomiast o godzinie 18:00 na scenie Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu zaprezentuje się zespół Pawła Nowaka „Almost Jazz Group”. Podczas koncertu muzycy zagrają materiał, który jest podsumowaniem dotychczasowej 6 letniej działalności. Przede wszystkim usłyszymy utwory z najnowszej płyty pt. "Fade out", której premiera odbyła się pod koniec października. Oczywiście nie zabraknie także kompozycji z płyty "Na Kaszebach", która wypełniona jest autorskimi aranżacjami znanych kaszubskich tematów. Artyści przypomną także brzmienia z pierwszej płyty Almost JG.
Każdy chętny może wziąć udział w planowanych wydarzeniach, ale na koncert „Almost Jazz Group” należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie szkoły.
W tym roku, po raz pierwszy „Cyja w Sieradzu” odbywa się pod patronatem Prezydenta Sieradza. Opiekę medialną roztoczy nad przedsięwzięciem lokalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”.
W kosztach przedsięwzięcia partycypowali organizatorzy: PSM I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz darczyńcy: Urząd Miasta Sieradza, MPWiK w Sieradzu, NZOZ „Zdrowie”, Hotel „Wróblewscy” i Cukiernia „Michalak”.
Serdecznie zapraszamy.


www.youtube.com/watch />
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7835-cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem
www.sieradztomy.pl/2018/02/wszystko-o-akordeonie-w-psm-i-stopnia.html#
www.lodzkie.pl/files/ziemia/ZL_01_2018_150.pdf
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/a.1189413057854261.1073741942.142240175904893/1306901899438709/ /> infotydzien.info/index.php /> www.facebook.com/169278943154572/photos/pb.169278943154572.-2207520000.1518469362./1594115737337545/ /> www.koncertomania.pl/koncert/2602760/almost-jazz-group-sieradz-23-02-2018.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/wyklady-warsztaty-koncerty-prelekcje-czyli-sieradzka-cyja-2018
www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/cyja-w-sieradzu-r4960
www.nasze.fm/news,27656
wroblew.pl/index.php /> www.sieradz.eu/pl/news/cyja-w-sieradzu
ŚWIĘTO AKORDEONU W PSM I st. W SIERADZU


W ostatni czwartek przed zimowymi feriami – 12 stycznia 2017 r. obyło się spotkanie akordeonistów z czterech szkół województwa łódzkiego. Do Sieradza przyjechali uczniowie szkół w Wieluniu, Zduńskiej Woli i Pabianic.
Wspólne muzykowanie miało przede wszystkim na celu wzajemne poznanie się młodych muzyków, wymianę doświadczeń między uczniami i pedagogami, zdobycie scenicznych szlifów. Koncert akordeonistów przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie grali z przyjemnością, nie byli skrępowani tremą – publiczność bardzo ciepło przyjmowała kolejne prezentacje muzyczne i obficie nagradzała brawami wykonawców. Młodzi wykonawcy zaprezentowali sieradzkiej publiczności wiele oryginalnych kompozycji polskich, rosyjskich, słowackich i argentyńskich kompozytorów.
Gościem specjalnym koncertu „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” był pan Stanisław Tarchała – akordeonista, amator z Długopola Dolnego w powiecie kłodzkim. Laureat konkursów akordeonowych dla amatorów. Z wykształcenia rolnik – absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Obecnie nauczyciel i wicedyrektor gimnazjum w Bystrzycy Kłodzkiej.
Pan Stanisław w 2015 r. występował na scenie PSM I st. w Sieradzu przy okazji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Wówczas grał w zespole Tarchałaquartet wraz z żoną i synem - skrzypkami i córką – pianistką. W czwartek natomiast był wykonawcą solowego recitalu, na który złożyły się utwory Jana Sebastiana Bacha, Richarda Galliano, Montiego i Czajkina. Pan Stanisław może być wzorem dla młodych akordeonistów, gdyż mimo upływu lat od skończenia szkoły muzycznej I stopnia (45 lat) nadal chętnie muzykuje i ciągle doskonali warsztat akordeonisty.
Debiut sceniczny w roli konferansjera odnotowała na swoim koncie uczennica I klasy - Magdalena Dubiak. Magda spisała się świetnie w tej roli zastępując w ostatniej chwili swoją starszą koleżankę.
Wszyscy uczestnicy koncertu zostali obdarowani miłymi podarunkami ufundowanymi przez pana profesora Michała Seweryńskiego – Senatora RP oraz przez Urząd Miasta Sieradza. Imprezę zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu przy współpracy z Towarzystwem Muzycznym FERMATA w Sieradzu.
Kolejne spotkanie akordeonistów już za rok. Serdecznie zapraszamy.


Poniżej film z koncertu i artykuły na zaprzyjaźnionych portalach:
www.youtube.com/watch /> www.nasze.fm/news,24023
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7624,cyja-w-sieradzu-podsumowanie.html
CYJA W SIERADZU, CZYLI BLISKIE SPOTKANIA III STOPNIA Z AKORDEONEM 2017


W dniu 12 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbędzie się już po raz trzeci, koncert muzyki akordeonowej pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W spotkaniu akordeonistów wezmą udział uczniowie szkół w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i w Sieradzu.
Usłyszymy wiele ciekawych utworów skomponowanych z myślą o akordeonie jak również transkrypcje znanych muzycznych przebojów.
Gościem specjalnym koncertu będzie akordeonista z Długopola Dolnego w powiecie kłodzkim, pan Stanisław Tarchała.
Spotkanie akordeonistów w Sieradzu ma na celu wymianę doświadczeń zarówno między uczniami, jak i pedagogami oraz zaprezentowanie sieradzkiej publiczności piękna muzyki akordeonowej.

Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.
www.sieradz.eu/pl/news/koncertowo-w-szkole-muzycznej
wroblew.pl/index.php /> www.nasze.fm/news,23995CYJA W SIERADZU, CZYLI BLISKIE SPOTKANIA III STOPNIA Z AKORDEONEM 2016W dniu 11 lutego 2016 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbył się inspirujący koncert muzyki akordeonowej pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W spotkaniu akordeonistów wzięli udział uczniowie szkół w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i w Sieradzu. Swoje umiejętności prezentowali zarówno najmłodsi uczniowie z klas pierwszych szkół I stopnia, jak również ich starsi koledzy z najstarszych klas szkoły II stopnia.
Wizyta akordeonistów w Sieradzu miała na celu wymianę doświadczeń zarówno między uczniami, jak i pedagogami. Młodzi artyści mieli znakomitą okazję wystąpić przed sieradzką publicznością i w miłej atmosferze przedstawić program artystyczny, który został przez nich przygotowany z myślą o innych konkursach i koncertach.
Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a każdy z uczestników koncertu otrzymał miły upominek ufundowany przez Urząd Miasta w Sieradzu.
Następny taki koncert dopiero za rok, ale już dziś każdy młody człowiek może pomyśleć o udziale w nim, podejmując naukę w szkole muzycznej (zapraszamy od września), albo choćby zaraz zapisując się do Ogniska Muzycznego działającego przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA w Sieradzu mieszczącym się w gmachu PSM I st. w Sieradzu.
Serdecznie zapraszamy.

Oto link do koncertu i fotorelacji na zaprzyjaźnionych portalach internetowych:
www.youtube.com/watch /> www.sieradz.eu/pl/wydarzenie/cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem
www.nasze.fm/news,21000
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-akordeonowy-w-szkole-muzycznej-zdjecia,3648462,artgal,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/6197,koncert-akordeonowy-w-psm.html


CYJA 2020

CYJA W SIERADZU 2019

CYJA 2018

CYJA 2018 zapowiedz

CYJA W SIERADZU 2017

CYJA W SIERADZU 2016Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl