Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 - 11:03

CYJA W SIERADZU, CZYLI BLISKIE SPOTKANIA III ST Z AKORDEONEM

ŚWIĘTO AKORDEONU W PSM I st. W SIERADZU


W ostatni czwartek przed zimowymi feriami – 12 stycznia 2017 r. obyło się spotkanie akordeonistów z czterech szkół województwa łódzkiego. Do Sieradza przyjechali uczniowie szkół w Wieluniu, Zduńskiej Woli i Pabianic.
Wspólne muzykowanie miało przede wszystkim na celu wzajemne poznanie się młodych muzyków, wymianę doświadczeń między uczniami i pedagogami, zdobycie scenicznych szlifów. Koncert akordeonistów przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie grali z przyjemnością, nie byli skrępowani tremą – publiczność bardzo ciepło przyjmowała kolejne prezentacje muzyczne i obficie nagradzała brawami wykonawców. Młodzi wykonawcy zaprezentowali sieradzkiej publiczności wiele oryginalnych kompozycji polskich, rosyjskich, słowackich i argentyńskich kompozytorów.
Gościem specjalnym koncertu „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” był pan Stanisław Tarchała – akordeonista, amator z Długopola Dolnego w powiecie kłodzkim. Laureat konkursów akordeonowych dla amatorów. Z wykształcenia rolnik – absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Obecnie nauczyciel i wicedyrektor gimnazjum w Bystrzycy Kłodzkiej.
Pan Stanisław w 2015 r. występował na scenie PSM I st. w Sieradzu przy okazji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Wówczas grał w zespole Tarchałaquartet wraz z żoną i synem - skrzypkami i córką – pianistką. W czwartek natomiast był wykonawcą solowego recitalu, na który złożyły się utwory Jana Sebastiana Bacha, Richarda Galliano, Montiego i Czajkina. Pan Stanisław może być wzorem dla młodych akordeonistów, gdyż mimo upływu lat od skończenia szkoły muzycznej I stopnia (45 lat) nadal chętnie muzykuje i ciągle doskonali warsztat akordeonisty.
Debiut sceniczny w roli konferansjera odnotowała na swoim koncie uczennica I klasy - Magdalena Dubiak. Magda spisała się świetnie w tej roli zastępując w ostatniej chwili swoją starszą koleżankę.
Wszyscy uczestnicy koncertu zostali obdarowani miłymi podarunkami ufundowanymi przez pana profesora Michała Seweryńskiego – Senatora RP oraz przez Urząd Miasta Sieradza. Imprezę zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu przy współpracy z Towarzystwem Muzycznym FERMATA w Sieradzu.
Kolejne spotkanie akordeonistów już za rok. Serdecznie zapraszamy.


Poniżej film z koncertu i artykuły na zaprzyjaźnionych portalach:
www.youtube.com/watch /> www.nasze.fm/news,24023
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7624,cyja-w-sieradzu-podsumowanie.html
CYJA W SIERADZU, CZYLI BLISKIE SPOTKANIA III STOPNIA Z AKORDEONEM 2017


W dniu 12 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbędzie się już po raz trzeci, koncert muzyki akordeonowej pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W spotkaniu akordeonistów wezmą udział uczniowie szkół w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i w Sieradzu.
Usłyszymy wiele ciekawych utworów skomponowanych z myślą o akordeonie jak również transkrypcje znanych muzycznych przebojów.
Gościem specjalnym koncertu będzie akordeonista z Długopola Dolnego w powiecie kłodzkim, pan Stanisław Tarchała.
Spotkanie akordeonistów w Sieradzu ma na celu wymianę doświadczeń zarówno między uczniami, jak i pedagogami oraz zaprezentowanie sieradzkiej publiczności piękna muzyki akordeonowej.

Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.
www.sieradz.eu/pl/news/koncertowo-w-szkole-muzycznej
wroblew.pl/index.php /> www.nasze.fm/news,23995CYJA W SIERADZU, CZYLI BLISKIE SPOTKANIA III STOPNIA Z AKORDEONEM 2016W dniu 11 lutego 2016 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbył się inspirujący koncert muzyki akordeonowej pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W spotkaniu akordeonistów wzięli udział uczniowie szkół w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i w Sieradzu. Swoje umiejętności prezentowali zarówno najmłodsi uczniowie z klas pierwszych szkół I stopnia, jak również ich starsi koledzy z najstarszych klas szkoły II stopnia.
Wizyta akordeonistów w Sieradzu miała na celu wymianę doświadczeń zarówno między uczniami, jak i pedagogami. Młodzi artyści mieli znakomitą okazję wystąpić przed sieradzką publicznością i w miłej atmosferze przedstawić program artystyczny, który został przez nich przygotowany z myślą o innych konkursach i koncertach.
Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a każdy z uczestników koncertu otrzymał miły upominek ufundowany przez Urząd Miasta w Sieradzu.
Następny taki koncert dopiero za rok, ale już dziś każdy młody człowiek może pomyśleć o udziale w nim, podejmując naukę w szkole muzycznej (zapraszamy od września), albo choćby zaraz zapisując się do Ogniska Muzycznego działającego przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA w Sieradzu mieszczącym się w gmachu PSM I st. w Sieradzu.
Serdecznie zapraszamy.

Oto link do koncertu i fotorelacji na zaprzyjaźnionych portalach internetowych:
www.youtube.com/watch /> www.sieradz.eu/pl/wydarzenie/cyja-w-sieradzu-czyli-bliskie-spotkania-iii-stopnia-z-akordeonem
www.nasze.fm/news,21000
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-akordeonowy-w-szkole-muzycznej-zdjecia,3648462,artgal,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/6197,koncert-akordeonowy-w-psm.html


CYJA W SIERADZU 2017

CYJA W SIERADZU 2016Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl