Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

KONCERT NOWOROCZNY

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...

Jak co roku święta i kolędowanie... W Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się Koncert świąteczno – noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
W koncercie oprócz kolęd znalazły się utwory, które wykonali laureaci konkursów z I półrocza.
A byli to: Agnieszka Roman z klasy skrzypiec p. Jolanty Jaros, Natalia Zawadzka z klasy skrzypiec p. Ewy Pławskiej, Michalina Milak z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Fryderyk Kowalski z klasy akordeonu p. Silvii Csefalvayovej.
Solistom akompaniowali: p. Katarzyna Antoniak – Kropat i p. Marek Matuszczak.
Na koncercie zabrzmiały również kolędy, tak lubiane przez wszystkich. Uczniowie w większości w zespołach chętnie je przygotowali na koncert, pod okiem swoich nauczycieli.
Koncert rozpoczęła orkiestra dęta prowadzona przez p. Pawła Krasińskiego, na co dzień dyryguje nią p. Damian Michaluk. Kolęda „White Christmas” zabrzmiała pięknie na instrumentach dętych.
Wiązankę kolęd wykonał zespół smyczkowy „Violinki”z klasy p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak. Grupa dzieci z klasy II p. Magdaleny Ristau pięknie zaśpiewała piosenkę „Choinkowe święta”. A potem zagrało trio klarnetowe p. Jacka Kalety i kwartet saksofonowy p. Henryka Sobonia.
Zespół perkusyjny p. Pawła Krasińskiego przygotował niespodziankę dla publiczności. Taki mały prezent. Były to zagadki perkusyjne „Jaka to kolęda?” .Wszyscy świetnie się bawili,
po czym w nostalgiczny nastrój wprowadził słuchaczy duet z klasy fortepianu dodatkowego p. Izabeli Rudzkiej – Kosieradzkiej, wykonując piękny utwór „Nie było miejsca dla Ciebie”.
Chóralne brzmienia znanych kolęd „Lulajże Jezuniu”, „Do szopy, hej pasterze”, „Wśród nocnej ciszy” i inne usłyszeliśmy w wykonaniu zespołu wokalnego i chóru pod dyrekcją p. Moniki Wrzesińskiej wraz z zespołem smyczkowym p. Krzysztofa Łatwińskiego, który samodzielnie wykonał kolędę „Bóg się rodzi”.
Na zakończenie koncertu zabrzmiał utwór „Last Christmas”, w którym partię solową wykonała Kamila Dawidowska z towarzyszeniem chóru, gitary basowej i akompaniamentu fortepianu p. Katarzyny Antoniak – Kropat.
Mamy nadzieję, że koncert się wszystkim podobał i przyjdą, jak co roku na święta posłuchać pięknych kolęd.
Życzymy wszystkim zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku.


www.nasze.fm/news,33905
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/hej-koleda-koleda
sieradz.naszemiasto.pl/koncert-swiateczno-noworoczny-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu/ar/c1-7480129
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10862-koncert-witeczno-noworoczny-uczniow-psm-i-st-w-sieradzu

KONCERT ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNY


Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu zapraszają na Koncert Świąteczno – noworoczny.
W tym roku spotkamy się 20 grudnia 2019 r. o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej 19.
Na scenie pojawią się laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego. Zaprezentują się również zespoły działające w szkole, a zatem orkiestra, chór, zespoły instrumentalne i wokalne.
Oprócz utworów, które zapewniły naszym uczniom miejsce na podium usłyszymy również najpiękniejsze kolędy.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/uczniowie-szkoly-muzycznej-zapraszaja-do-wspolnego-koledowania
www.koncertomania.pl/koncert/3405142/rozni-wykonawcy-sieradz-20-12-2019.html
cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4rd8/koncert-swiateczno-noworoczny
www.nasze.fm/news,33794
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/koncert-swiateczno-noworoczny-r5924
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10837-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu-zabrzmi-najpikniejsze-koldy-KONCERT ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNY 2019


Trudno było znaleźć wolne miejsce w sali teatralnej Sieradzkiego Centrum Kultury, a jeszcze trudniej było o wolne miejsce parkingowe w okolicy teatru. Powodem tego kryzysu był Koncert Świąteczno – noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
Nic dziwnego, gdyż na deskach sieradzkiego teatru w tym dniu wystąpili wszyscy uczniowie szkoły, a na widowni, za ich powodzenie, trzymali kciuki najbliżsi – rodzice, dziadkowie i całe rodziny.
W uroczystym koncercie wzięły udział wszystkie szkolne zespoły: orkiestra smyczkowa, zespoły wokalny, smyczkowy, rytmiczny, chór, kwartet klarnetowy, zespół kameralny i perkusyjny oraz trio akordeonowe.
Wystąpili również laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w I półroczu.
Wśród wykonawców pojawili się również uczniowie, którzy zdobyli wysokie noty w przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej.
Noworoczne życzenia wszystkim Sieradzanom założył w góralskiej gwarze pan Eugeniusz Elerowski – ojciec i dziadek absolwentek naszej szkoły.
Tego nie da się opowiedzieć – to trzeba zobaczyć:
www.youtube.com/watch />

Koncert zakończył występ orkiestry szkolnej.
Niebawem kolejne koncerty, ale już w murach szkoły przy ul. Jana Pawła II 48.
W piątek 25 stycznia o godzinie 18:00 wystąpi jazzowa grupa HeFi Quartet & Stefan Błaszczyński, a 2 lutego o godzinie16:00 i 18:30 Koncert Nauczycieli.
Bilety/cegiełki na te wydarzenia dostępne są już w szkolnym sekretariacie.
Ilość miejsc jest ograniczona, stąd prośba o szybkie podjęcie decyzji.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


Oto kilka migawek filmowych z koncertu:
www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch />

www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9230-witeczno-noworoczny-muzycznej-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/zimowy-koncert
www.nasze.fm/news,30719
infotydzien.info/platformy2/16628-koncert-swiateczno-noworoczny-uczniow-panstwowej-szkoly-muzycznej-i-st-w-sieradzu-fotogaleria.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-swiateczno-noworoczny-uczniow-psm-w-sieradzu-2019,4956060,artgal,t,id,tm.html

KONCERT ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNY


W piątek 11 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu dobędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej.
Oprócz orkiestry, chóru i zespołów instrumentalnych wystąpią laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego.
Prezentacje najzdolniejszych uczniów będą przeplatane najpiękniejszymi kolędami.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/koncert-swiateczno-noworoczny-w-wykonaniu-uczniow-psm-i-st-w-sieradzu
www.facebook.com/169278943154572/photos/a.598238193591976/2005574289525019/ /> www.kiwiportal.pl/wydarzenia/514863/sieradz-koncert-swiateczno-noworoczny-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3327531/rozni-wykonawcy-sieradz-11-01-2019.html
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/ms.c.eJwtzMENwDAMw8CNiliRzWr~;xYqg~_R4IFtp4DbbK8VMHFKXWGyUXpIKeYV9AdYpe~;LA7QLdywe3zYMgHF~;UUoA~-~-.bps.a.1618474254948137/1723727211089507/?type=3&theater
sieradz.eu/koncert-swiateczno-noworoczny
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/koncert-swiateczno-noworoczny-r5538
infotydzien.info/imprezy/16557-sieradz-koncert-swiateczno-noworoczny-foto-plakat.html
www.nasze.fm/news,30652
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9199-koncert-witeczno-noworoczny-psm-w-sieradzu
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-swiateczno-noworoczny-uczniow-psm-w-sieradzu,4947444,artgal,t,id,tm.html


KONCERT KOLĘDOWO - NOWOROCZNY 2018

Zimowa aura zawitała do Sieradza w samą porę. Biały puch, który spadł w nocy stanowił świetne uzupełnienie nastrojów jakie zapanowały w sieradzkim Teatrze Miejskim. W środę 17 stycznia 2018 r. uczniowie PSM I st. w Sieradzu zapełnili scenę, a ich najbliżsi zajęli wszystkie miejsca siedzące sali Sieradzkiego Centrum Kultury. Podczas Koncertu Kolędowo – Noworocznego wystąpili niemalże wszyscy uczniowie szkoły. Najmłodsi śpiewali w chórze lub tańczyli w zespole rytmicznym. Starsi uczniowie zasiedli przy pulpitach w orkiestrze i wielu różnorodnych zespołach. Laureaci konkursów, które odbyły się w pierwszym półroczu zagrali solo bądź w duetach.
Słuchacze mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek i melodii bożonarodzeniowych. Soliści i zespoły zaprezentowali między innymi utwory Vivaldiego, Haydna i Mozarta. Na scenie pojawił się także gość specjalny, tato i dziadek naszych absolwentek, góral z Sieradza, jak mówi o sobie – pan Eugeniusz Elerowski. Piękną góralszczyzną złożył recytowano – śpiewane życzenia. Zachęcał publiczność do wspólnego śpiewu słowami „come one everybody, bo sam nie dam rady”.
Koncert zakończył zespół kameralny pana Pawła Krasińskiego, który wprowadził wszystkich w karnawałowy nastrój wykonując Cameleona Herbie`go Hancock`a. Już wkrótce, w sobotę 27 stycznia muzyczną pałeczkę z karnawałowym klimatem przejmą od swoich uczniów pedagodzy podczas dwóch Koncertów Karnawałowych Nauczycieli PSM I st. w Sieradzu.Tu zobaczycie fragmenty koncertu:
www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,27389
www.sieradz.eu/pl/news/muzycznie-i-noworocznie
infotydzien.info/index.php /> www.siewie.tv/wideo/reportaze/7753-koldowo-noworocznie-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu
www.youtube.com/watch /> esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/mnostwo-wystepow-artystycznych-oraz-gosc-specjalny-na-koncercie-koledowo-noworocznym-w-sieradzu
KONCERT KOLĘDOWO - NOWOROCZNY 2018

W nadchodzącym tygodniu w Teatrze Miejskim w Sieradzu dobędzie się bardzo ciekawy koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej.
W środę 17 stycznia 2018 r. o godzinie 17:00 wystąpią laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego. Nasi uczniowie dziewięciokrotnie sięgnęli po najwyższe laury.
Prezentacje najzdolniejszych uczniów będą przeplatane najpiękniejszymi kolędami w wykonaniu zespołów – chóru, orkiestry i wielu innych.
infotydzien.info/index.php /> www.sieradztomy.pl/2018/01/ciekawe-koncerty-uczniow-psm-i-stopnia.html
www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/koncert-koledowo-noworoczny-r4913
www.nasze.fm/news,27321
wroblew.pl/index.php /> lodz.tvp.pl/35593032/13012018
www.facebook.com/koncertysieradz/photos/a.1922076041155598.1073741862.352989334730951/1936763383020197/ /> www.facebook.com/dziejesieradz/photos/pb.1541010639486214.-2207520000.1516190456./1997823203804953/ /> esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/koncert-koledowo-noworoczny-w-sieradzkim-teatrze-miejskim-organizatorzy-zapraszaja
KONCERT NOWOROCZNY 2017


Koncert Noworoczny w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu jest okazją do podsumowania pierwszego półrocza roku szkolnego. W ciągu zaledwie czterech miesięcy zdolni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 9 konkursach muzycznych. Plonem ich udziału były nagrody. Spośród 20 uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę na najwyższe miejsce na podium wspięło się 9 uczniów. Trzykrotnie nasi reprezentanci zajęli II miejsce. Trzecie miejsce przypadło w udziale 2 uczniom, a czwarte jednemu uczniowi. Wyróżnienia z rąk jurorów odebrało sześciu uczniów. Do rekordzistów zaliczają się Zofia Michałowicz – trzykrotnie nagrodzona, Michalina Wieczorek, Adrian Biernacki, Maria Kossakowska, Natalia Zawadzka i Anna Grzelaczyk – podwójni laureaci.
W piątkowy wieczór na scenie pojawili się wszyscy laureaci prezentując swoje najlepsze utwory, a oprócz tego mogliśmy usłyszeć zespoły: gitarowy i perkusyjny. Koncert zakończył występ orkiestry szkolnej. Przedstawiony repertuar tak spodobał się publiczności, że nie obyło się bez bisów.
www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/225700,koncert-noworoczny-w-psm.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-noworoczny-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-zdjecia,3982424,artgal,t,id,tm.html
KONCERT NOWOROCZNY 2017


Tradycyjny KONCERT NOWOROCZNY to kolejne wielkie wydarzenie muzyczne, które już 13 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00 będzie miało miejsce w murach Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. Wystąpią uczniowie, którzy w pierwszym półroczu osiągnęli sukcesy podczas różnych konkursów muzycznych odbywających się w całej Polsce.
Zagrają soliści wszystkich specjalności i wiele zespołów.
Zapraszamy.
WSTĘP WOLNY

wroblew.pl/index.php /> www.nasze.fm/news,23995


KONCERT NOWOROCZNY 2016


W dniu 29 stycznia 2016 r. odbył się tradycyjny KONCERT NOWOROCZNY uczniów PSM I st. w Sieradzu.

Poniżej fotorelacja z koncertu i film na YouTube.


www.youtube.com/watch />
www.youtube.com/watch />
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/6136,koncert-noworoczny-psm.html

sieradzkatvmedia.com/watchnews/watchnews1430.html

www.sieradz.eu/pl/galeria/koncert-noworoczny-uczniow-psm-i-stopnia-w-sieradzu


KONCERT śWIĄTECZNO - NOWOROCZNY 2019

KONCERT ŚWIATECZNO - NOWOROCZNY 2019

Koncert Kolędowo - Noworoczny 2018

KONCERT NOWOROCZNY 2017

KONCERT NOWOROCZNY 2016Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl