Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 - 16:40

KONCERT KOLĘD

KONCERT ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNY


W piątek 11 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu dobędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej.
Oprócz orkiestry, chóru i zespołów instrumentalnych wystąpią laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego.
Prezentacje najzdolniejszych uczniów będą przeplatane najpiękniejszymi kolędami.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.KONCERT KOLĘDOWO – NOWOROCZNY

W roku szkolnym 2017/18 Koncert Kolęd odbędzie się razem z Koncertem Noworocznym w dniu 17 stycznia 2018 r.o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu.
Serdecznie zapraszamy!

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia na dobre wkroczyła w progi szkoły muzycznej w Sieradzu, a to za sprawą Koncertu Kolęd, który odbył się 21 grudnia w sali Teatru Miejskiego. Sala Teatru pękała w szwach. Nic dziwnego, wszak niemal wszyscy uczniowie brali w nim udział, a na widowni zasiedli rodzice i dziadkowie, rodzeństwo i przyjaciele młodych muzyków. Wielu uczniów gościło na scenie kilkakrotnie i to w różnych rolach. Raz jako soliści – wokaliści, to znów jako członkowie chóru, a innym razem jako członkowie zespołu smyczkowego. W koncercie wzięli również udział uczniowie Ogniska Muzycznego oraz absolwenci. Wraz z uczniami występowali również nauczyciele.
Koncert rozpoczął się wspólnym z publicznością, przy akompaniamencie zespołu złożonego z nauczycieli szkoły muzycznej, wykonaniem kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły działające w szkole oraz te zwołane ad hoc.
Występ zespołu kameralnego przygotowanego przez pana Pawła Krasińskiego, który zagrał przebój Skaldów „Z kopyta kulig rwie” został nagrodzony gromkimi brawami publiczności. Klip z tą piosenką można zobaczyć tutaj: www.youtube.com/watch />
Nasi absolwenci kontynuujący naukę muzyki w PSM I i II st. w Zduńskiej Woli lub w naszym Ognisku Muzycznym tworzą wraz z przyjaciółmi zespół „Siwy dym, czorne chmury”. Zespół ten wystąpił w maju w szkole muzycznej w cyklu Scena Dla Młodych. Dziś zagrał dwie kolędy – A wczora z wieczora oraz Przybieżeli do Betlejem. Ten repertuar dał zespołowi przepustkę na XXIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – Będzin 2017 podczas odbywających się 6 grudnia 2016 r. eliminacji regionalnych w Łódzkim Domu Kultury.
Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi” przez chór i publiczność przy akompaniamencie zespołu smyczkowego.


youtu.be/-ltJ18F9gwo
youtu.be/Jju0ILiwn5o
www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> www.nasze.fm/news,23864
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-koled-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu-zdjecia,3960046,artgal,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7578,koncert-koled-w-psm.html


Kolęda – pierwotnie radosna pieśń noworoczna, która współcześnie przyjęła powszechnie formę pieśni bożonarodzeniowej (nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia). Utrzymywana najczęściej w konwencji religijnej, początkowo wywodząca się z tradycji ludowej, w późniejszym okresie komponowana jest również przez wielu wybitnych kompozytorów. Odmiana kolędy o wątkach zaczerpniętych z życia codziennego nazywana jest pastorałką, która w odróżnieniu od kolędy we współczesnym, potocznym tego słowa rozumieniu, nie jest wykorzystywana w chrześcijańskich nabożeństwach religijnych ze względu na swój świecki charakter.
Takie oto wiadomości o kolędzie możemy zaczerpnąć z Wikipedii.
Kolęda to również ulubiona forma muzyczna uczniów PSM I st. w Sieradzu i Ogniska Muzycznego. Od wielu lat, tuż przed Bożym Narodzeniem odbywa się tradycyjny Koncert Kolęd. Bierze w nim udział wielu uczniów – niemalże wszyscy. Dla wielu pierwszaków jest to ich pierwszy publiczny występ. Śpiewają w chórach, grają w orkiestrze, zespołach, tercetach, duetach i solo. Dzień Koncertu Kolęd jest prawdziwym świętem szkolnym. Panuje uroczysty nastrój, a wszyscy są dla siebie bardzo mili. Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem ze strony rodziców, dziadków i wielu innych członków rodziny naszych uczniów, Koncert Kolęd odbywa się od wielu lat w Teatrze Miejskim. Sala teatru, choć duża, z trudem mieści wszystkich słuchaczy.
W tym roku Koncert Kolęd odbędzie się 21 grudnia o godzinie 17:00 w sali Teatru Miejskiego w Sieradzu.
Serdecznie zapraszamy.
WSTĘP WOLNY.


www.nasze.fm/news,23801
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-koled-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu-zapowiedz,3957932,art,t,id,tm.html


Tradycyjny KONCERT KOLĘD w wykonaniu uczniów PSM I st. w Sieradzu i Ogniska Muzycznego przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA w Sieradzu.
Koncert odbył się 21 grudnia 2015 r. o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu.
Oto fotorelacja z koncertu. Wkrótce więcej zdjęć.
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-koled-w-teatrze-miejskim-zdjecia,3606352,artgal,t,id,tm.htmlKONCERT KOLĘD 2016

KONCERT KOLĘD 2015Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl