Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

KONCERT KOLĘD

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...

Jak co roku święta i kolędowanie... W Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się Koncert świąteczno – noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
W koncercie oprócz kolęd znalazły się utwory, które wykonali laureaci konkursów z I półrocza.
A byli to: Agnieszka Roman z klasy skrzypiec p. Jolanty Jaros, Natalia Zawadzka z klasy skrzypiec p. Ewy Pławskiej, Michalina Milak z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Fryderyk Kowalski z klasy akordeonu p. Silvii Csefalvayovej.
Solistom akompaniowali: p. Katarzyna Antoniak – Kropat i p. Marek Matuszczak.
Na koncercie zabrzmiały również kolędy, tak lubiane przez wszystkich. Uczniowie w większości w zespołach chętnie je przygotowali na koncert, pod okiem swoich nauczycieli.
Koncert rozpoczęła orkiestra dęta prowadzona przez p. Pawła Krasińskiego, na co dzień dyryguje nią p. Damian Michaluk. Kolęda „White Christmas” zabrzmiała pięknie na instrumentach dętych.
Wiązankę kolęd wykonał zespół smyczkowy „Violinki”z klasy p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak. Grupa dzieci z klasy II p. Magdaleny Ristau pięknie zaśpiewała piosenkę „Choinkowe święta”. A potem zagrało trio klarnetowe p. Jacka Kalety i kwartet saksofonowy p. Henryka Sobonia.
Zespół perkusyjny p. Pawła Krasińskiego przygotował niespodziankę dla publiczności. Taki mały prezent. Były to zagadki perkusyjne „Jaka to kolęda?” .Wszyscy świetnie się bawili,
po czym w nostalgiczny nastrój wprowadził słuchaczy duet z klasy fortepianu dodatkowego p. Izabeli Rudzkiej – Kosieradzkiej, wykonując piękny utwór „Nie było miejsca dla Ciebie”.
Chóralne brzmienia znanych kolęd „Lulajże Jezuniu”, „Do szopy, hej pasterze”, „Wśród nocnej ciszy” i inne usłyszeliśmy w wykonaniu zespołu wokalnego i chóru pod dyrekcją p. Moniki Wrzesińskiej wraz z zespołem smyczkowym p. Krzysztofa Łatwińskiego, który samodzielnie wykonał kolędę „Bóg się rodzi”.
Na zakończenie koncertu zabrzmiał utwór „Last Christmas”, w którym partię solową wykonała Kamila Dawidowska z towarzyszeniem chóru, gitary basowej i akompaniamentu fortepianu p. Katarzyny Antoniak – Kropat.
Mamy nadzieję, że koncert się wszystkim podobał i przyjdą, jak co roku na święta posłuchać pięknych kolęd.
Życzymy wszystkim zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku.www.nasze.fm/news,33905
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/hej-koleda-koleda
sieradz.naszemiasto.pl/koncert-swiateczno-noworoczny-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu/ar/c1-7480129
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10862-koncert-witeczno-noworoczny-uczniow-psm-i-st-w-sieradzu

KONCERT ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNY


Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu zapraszają na Koncert Świąteczno – noworoczny.
W tym roku spotkamy się 20 grudnia 2019 r. o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej 19.
Na scenie pojawią się laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego. Zaprezentują się również zespoły działające w szkole, a zatem orkiestra, chór, zespoły instrumentalne i wokalne.
Oprócz utworów, które zapewniły naszym uczniom miejsce na podium usłyszymy również najpiękniejsze kolędy.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/uczniowie-szkoly-muzycznej-zapraszaja-do-wspolnego-koledowania
www.koncertomania.pl/koncert/3405142/rozni-wykonawcy-sieradz-20-12-2019.html
cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4rd8/koncert-swiateczno-noworoczny
www.nasze.fm/news,33794
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/koncert-swiateczno-noworoczny-r5924
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10837-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu-zabrzmi-najpikniejsze-koldy-


KONCERT ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNY


W piątek 11 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu dobędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej.
Oprócz orkiestry, chóru i zespołów instrumentalnych wystąpią laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego.
Prezentacje najzdolniejszych uczniów będą przeplatane najpiękniejszymi kolędami.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.KONCERT KOLĘDOWO – NOWOROCZNY

W roku szkolnym 2017/18 Koncert Kolęd odbędzie się razem z Koncertem Noworocznym w dniu 17 stycznia 2018 r.o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu.
Serdecznie zapraszamy!

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia na dobre wkroczyła w progi szkoły muzycznej w Sieradzu, a to za sprawą Koncertu Kolęd, który odbył się 21 grudnia w sali Teatru Miejskiego. Sala Teatru pękała w szwach. Nic dziwnego, wszak niemal wszyscy uczniowie brali w nim udział, a na widowni zasiedli rodzice i dziadkowie, rodzeństwo i przyjaciele młodych muzyków. Wielu uczniów gościło na scenie kilkakrotnie i to w różnych rolach. Raz jako soliści – wokaliści, to znów jako członkowie chóru, a innym razem jako członkowie zespołu smyczkowego. W koncercie wzięli również udział uczniowie Ogniska Muzycznego oraz absolwenci. Wraz z uczniami występowali również nauczyciele.
Koncert rozpoczął się wspólnym z publicznością, przy akompaniamencie zespołu złożonego z nauczycieli szkoły muzycznej, wykonaniem kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły działające w szkole oraz te zwołane ad hoc.
Występ zespołu kameralnego przygotowanego przez pana Pawła Krasińskiego, który zagrał przebój Skaldów „Z kopyta kulig rwie” został nagrodzony gromkimi brawami publiczności. Klip z tą piosenką można zobaczyć tutaj: www.youtube.com/watch />
Nasi absolwenci kontynuujący naukę muzyki w PSM I i II st. w Zduńskiej Woli lub w naszym Ognisku Muzycznym tworzą wraz z przyjaciółmi zespół „Siwy dym, czorne chmury”. Zespół ten wystąpił w maju w szkole muzycznej w cyklu Scena Dla Młodych. Dziś zagrał dwie kolędy – A wczora z wieczora oraz Przybieżeli do Betlejem. Ten repertuar dał zespołowi przepustkę na XXIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – Będzin 2017 podczas odbywających się 6 grudnia 2016 r. eliminacji regionalnych w Łódzkim Domu Kultury.
Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi” przez chór i publiczność przy akompaniamencie zespołu smyczkowego.


youtu.be/-ltJ18F9gwo
youtu.be/Jju0ILiwn5o
www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> www.nasze.fm/news,23864
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-koled-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu-zdjecia,3960046,artgal,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7578,koncert-koled-w-psm.html


Kolęda – pierwotnie radosna pieśń noworoczna, która współcześnie przyjęła powszechnie formę pieśni bożonarodzeniowej (nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia). Utrzymywana najczęściej w konwencji religijnej, początkowo wywodząca się z tradycji ludowej, w późniejszym okresie komponowana jest również przez wielu wybitnych kompozytorów. Odmiana kolędy o wątkach zaczerpniętych z życia codziennego nazywana jest pastorałką, która w odróżnieniu od kolędy we współczesnym, potocznym tego słowa rozumieniu, nie jest wykorzystywana w chrześcijańskich nabożeństwach religijnych ze względu na swój świecki charakter.
Takie oto wiadomości o kolędzie możemy zaczerpnąć z Wikipedii.
Kolęda to również ulubiona forma muzyczna uczniów PSM I st. w Sieradzu i Ogniska Muzycznego. Od wielu lat, tuż przed Bożym Narodzeniem odbywa się tradycyjny Koncert Kolęd. Bierze w nim udział wielu uczniów – niemalże wszyscy. Dla wielu pierwszaków jest to ich pierwszy publiczny występ. Śpiewają w chórach, grają w orkiestrze, zespołach, tercetach, duetach i solo. Dzień Koncertu Kolęd jest prawdziwym świętem szkolnym. Panuje uroczysty nastrój, a wszyscy są dla siebie bardzo mili. Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem ze strony rodziców, dziadków i wielu innych członków rodziny naszych uczniów, Koncert Kolęd odbywa się od wielu lat w Teatrze Miejskim. Sala teatru, choć duża, z trudem mieści wszystkich słuchaczy.
W tym roku Koncert Kolęd odbędzie się 21 grudnia o godzinie 17:00 w sali Teatru Miejskiego w Sieradzu.
Serdecznie zapraszamy.
WSTĘP WOLNY.


www.nasze.fm/news,23801
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-koled-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu-zapowiedz,3957932,art,t,id,tm.html


Tradycyjny KONCERT KOLĘD w wykonaniu uczniów PSM I st. w Sieradzu i Ogniska Muzycznego przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA w Sieradzu.
Koncert odbył się 21 grudnia 2015 r. o godzinie 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu.
Oto fotorelacja z koncertu. Wkrótce więcej zdjęć.
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-koled-w-teatrze-miejskim-zdjecia,3606352,artgal,t,id,tm.htmlKONCERT śWIĄTECZNO - NOWOROCZNY 2019

KONCERT KOLĘD 2016

KONCERT KOLĘD 2015Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl