Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 - 10:32

KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM"

WIECZÓR PEŁEN NIESPODZIANEK.

Koncert Mikołajkowy Nauczyciele Dzieciom w Państwowej Szkole Muzycznej I st. obfitował w niespodzianki. Na początku przybył do dzieci najprawdziwszy Mikołaj z Laponii. Obdarzył wszystkie dzieci słodyczami, wyjaśnił kilka problemów nurtujących dzieci – np.: czy w Laponii jest Wi – Fi i kiedy Mikołaj jeździ na urlop. Po krótkiej rozmowie z Mikołajem, w doskonałych nastrojach dzieci wysłuchały koncertu przygotowanego przez nauczycieli szkoły muzycznej. W tym wyjątkowym dniu nauczyciele wykonali utwory, nad którymi zazwyczaj pracują ze swoimi podopiecznymi. Młodzi Sieradzanie usłyszeli „Małego Murzynka” C. Debussyego, „Taniec lodowy z Neptuna” Piotra Makkonena, czy „Humoreskę” Antoniego Dvorzaka. Ale zanim nauczyciel pojawił się na scenie musiał zostać rozpoznany po głosie przez publiczność. Nauczyciele oraz pracownicy administracyjni czytali ciekawostki dotyczące muzyki, muzyków, akustyki i psychologii. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, który ze znanych muzyków jest astrofizykiem i pracuje w NASA, kto był kompozytorem dzwonka telefonu NOKII, gdzie znajdują się największe organy na świecie i czy kukurydza „gra” jak rośnie. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem. Przy dźwiękach kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” rozeszliśmy się do domów z postanowieniem, że przyjdziemy na KONCERT KOLĘD do Teatru Miejskiego już 21 grudnia o godzinie 17:00.

www.youtube.com/watch /> www.nasze.fm/news,23715
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-mikolajkowy-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-zdjecia,3943862,artgal,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/224874,wieczor-pelen-niespodzianek.html
Zapraszamy na KONCERT MIKOŁAJKOWY – NAUCZYCIELE DZIECIOM, który odbędzie się 6 grudnia 2016 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
W tym dniu nauczyciele sieradzkiej szkoły zaprezentują się w repertuarze, który na co dzień grają ich podopieczni. Usłyszymy hity Doroty Obijalskiej, Debussyego i Vivaldiego.
W roku ubiegłym odbył się pierwszy Koncert Mikołajkowy – Nauczyciele Dzieciom. Wówczas zadaniem uczniów było odgadnąć na podstawie zdjęcia, który z nauczycieli pojawi się na scenie. Nie było to łatwe zadanie, gdyż zdjęcia nauczycieli pochodziły z czasów, kiedy to Oni uczęszczali do szkoły muzycznej I st.
W tym roku również publiczność będzie rozpoznawać nauczycieli, ale – jak przystało na szkołę muzyczną – będzie rozpoznawać ich przy pomocy słuchu. Zostaną przedstawione krótkie nagrania z głosem nauczycieli, ale również innych pracowników szkoły – pań sekretarek, szatniarek, woźnych – pięknie czytających ciekawostki związane z muzyką. Dowiemy się np. jaki dźwięk „grają” pszczoły, czy można grać na strunach z pajęczych nici, jak również, który z muzyków jest z zawodu astrofizykiem i pracuje w NASA.
Czy rozpoznanie po głosie swoich nauczycieli będzie dla uczniów szkoły muzycznej trudnym zadaniem okaże się już w „Mikołajki”.
Zapraszamy wszystkich na ciekawy multimedialny koncert. Kto wie, może odwiedzi nas Mikołaj.
WSTĘP WOLNY.


sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7500,mikolajkowy-koncert-nauczyciele-dzieciom.html
wroblew.pl/index.php /> www.radiolodz.pl/posts/30845-muzyczne-mikolajki-w-sieradzu

KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM"


W poniedziałek 7 grudnia 2015 r. odbył się KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM". Było bardzo dużo radości, tak po stronie publiczności jak i artystów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji jak również filmu z zarejestrowanym koncertem.

sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-mikolajkowy-w-szkole-muzycznej-zdjecia,3594118,artgal,t,id,tm.html

youtu.be/_Qh4BUvYw9w


KONCERT MIKOŁAJKOWY 2016Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl