Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 - 22:58

KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM"

NAUCZYCIELE DZIECIOM, CZYLI MIKOŁAJKI W MUZYCZNEJ


Będąc w Sieradzu przejazdem, wpadł dziś na chwilę do szkoły muzycznej najprawdziwszy Święty Mikołaj. Doskonale mówił po polsku. Już się chyba nauczył języka polskiego – przecież nie pierwszy raz odwiedził bardzo grzeczne dzieci, które oprócz tego, że są grzeczne to jeszcze potrafią grać na różnych instrumentach. Wszystkie dzieciaki obdarował słodkim upominkiem i… pognał dalej.
Ale to był tylko dobry początek piątkowego wieczoru. Z okazji Mikołajek nauczyciele przygotowali dla swoich uczniów niespodzianki.
Najpierw, jak przystało na uczniów szkoły muzycznej, uczniowie rozwiązywali dźwiękowe zagadki. W tym roku były wyjątkowo proste. Dźwięk lokomotywy, cykanie zegara czy odgłos skrzypiących drzwi nie sprawiły żadnych problemów. Nawet charakterystyczny dźwięk kultowej Nokii 3310 został błyskawicznie rozpoznany przez pokolenie, które właściwie nie powinno pamiętać tego dźwięku. Pewne problemy sprawiało rozpoznanie dźwięku padającego deszczu oraz syreny pojazdów uprzywilejowanych – czy to policja, pogotowie, a może straż pożarna.
Następną niespodzianką był koncert dla dzieci w wykonaniu nauczycieli. Jak zwykle przy okazji koncertu Mikołajkowego pedagodzy zagrali utwory, które każdego dnia grają ich podopieczni.
Wśród wielu prezentacji pojawiły się utwory J. S. Bacha – Musette w wykonaniu pani Katarzyny Antoniak – Kropat, „Bajka” Ewy Iwan zagrana przez panią Małgorzatę Twardowską – Fronczak, czy „Hot rod roll” Hughesa w interpretacji Silvii Csefalvayovej.
Na scenie pojawili się również Milena Jastrząbek, Marek Matuszczak, i Sławomir Cieślak, a koncert poprowadziła Zofia Urbańska.
W sieradzkiej szkole muzycznej w zasadzie każdy koncert zawiera pierwiastek muzyki filmowej. I tak było w mikołajkowy wieczór. Na zakończenie zespół nauczycieli w składzie Jacek Kaleta – klarnet, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros – skrzypce, Aleksandra Dombrow i Krzysztof Łatwiński – wiolonczele, Izabela Rudzka – Kosieradzka – fortepian, Magdalena Ristau, Paweł Krasiński – instrumenty perkusyjne zagrali utwór Ackera Bilka – „Arię” z filmu „Mój rower”.
Jeżeli nie byliście na koncercie w szkole muzycznej, to już dziś zarezerwujcie sobie czas 6 grudnia 2020 r. i przyjdźcie do naszej szkoły. Póki co zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz filmu na You Tube.
Wkrótce w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu kolejne koncerty wpisujące się w jubileusz XXXV – lecia placówki. W środę, 18 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 usłyszymy naszych absolwentów. Będziemy mogli podziwiać ich talent, który rozwinął się nie tylko w muzycznym kierunku.
Zapraszamy również do Teatru Miejskiego na Koncert Świąteczny, do którego przygotowują się laureaci konkursów oraz zespoły działające w naszej szkole. Koncert odbędzie się w piątek, 20 grudnia o godzinie 17:00.
Wstęp na powyższe koncerty jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy.Zobacz koncert na You Tube:
www.youtube.com/watch />

www.nasze.fm/news,33756
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10794-w-muzycznej-z-mikoajem
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/mikolajki-w-szkole-muzycznejKONCERT MIKOŁAJKOWY
"NAUCZYCIELE - DZIECIOM" A.D. 2019


Zapraszamy na KONCERT MIKOŁAJKOWY – NAUCZYCIELE DZIECIOM, który odbędzie się 6 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
Specjalnie dla najmłodszych nauczyciele przygotowali szereg niespodzianek.
Uczniowie będą w tym roku rozpoznawać dźwięki z otoczenia.
Oprócz tego nauczyciele zaprezentują się na scenie w repertuarze, który każdego dnia wytrwale ćwiczą ich podopieczni.
Liczymy również na prezenty od Mikołaja.
Na koncert zapraszamy przede wszystkim uczniów szkoły muzycznej.
WSTĘP WOLNY.


esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/koncert-nauczyciele-dzieciom-w-szkole-muzycznej
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/625067/sieradz-koncert-mikolajkowy-nauczyciele-dzieciom-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3402136/rozni-wykonawcy-sieradz-06-12-2019.html
cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4qzf/koncert-mikolajkowy-nauczyciele-dzieciom/bylo
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/nauczyciele-dzieciom-koncert-mikolajkowy-r5903
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10781-nauczyciele-dzieciom-z-okazji-mikoajek-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej


KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM"


Gdy nastał czwartkowy wieczór w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu zgromadziły się dzieci wraz z najbliższymi, a na parking przed szkołą zajechały zaprzężone w renifery sanie Św. Mikołaja.
Milusińscy obdarowani słodyczami ochoczo przystąpili do rozwiązywania, jak przystało na szkołę muzyczną, zagadek dźwiękowych. O ile z rozpoznaniem głosów kota, konia czy krowy nie było problemu o tyle głos kozy mógł być pomylony z głosem owieczki. Niełatwe do odgadnięcia okazały się dźwięki, które wydaje wiewiórka. Bezbłędnie natomiast rozpoznały dzieci głosy słonia, lwa czy wieloryba.
Nauczyciele szkoły muzycznej przygotowali koncert złożony z utworów, które na co dzień grają ich podopieczni. Słuchacze oklaskiwali między innymi panią Magdalenę Miller grającą Poloneza g – moll Chopina, Milenę Jastrząbek, która zagrała Rokatanc Leo Weinera czy dyrektora Andrzeja Grześkowiaka, który zaprezentował temat z filmu „Piękna i bestia”.
Wystąpili również Sławomir Cieślak, Damian Michaluk, Marek Matuszczak, Paweł Krasiński i Jacek Kaleta.
Rola konferansjera tradycyjnie przypadła w udziale pani Zofii Urbańskiej.
Koncert zakończyła piosenka „Santa Claus” w wykonaniu zespołu wokalnego w składzie Monika Wrzesińska, Ewa Wlazło, Małgorzata Łacwik, Magdalena Ristau, któremu akompaniowali Marek Matuszczak – fortepian, Jacek Kaleta – klarnet basowy i Paweł Krasiński – cojon.
W oczekiwaniu na przyszłoroczny koncert rzućcie okiem na najnowsze zdjęcia, a na You Tube obejrzyj film z tego wydarzenia.
www.youtube.com/watch />

esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/mikolajkowa-niespodzianka-dla-uczniow-szkoly-muzycznej
www.nasze.fm/news,30442
www.sieradz.eu/pl/news/muzyczne-miko%C5%82ajki
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9083-nauczyciele-dzieciom-w-koncercie-mikoajkowym-w-sieradzu
infotydzien.info/index.php /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-mikolajkowy-w-psm-w-sieradzu-2018-zdjecia,4911798,artgal,t,id,tm.html
KONCERT MIKOŁAJKOWY
"NAUCZYCIELE DZIECIOM"


Już 6 grudnia 2018 r. o godzinie 18:00 w sieradzkiej szkole muzycznej odbędzie się koncert pełen niespodzianek. Pretekstem do zorganizowania wydarzenia stały się obchodzone w tym dniu Mikołajki. Dlatego też na scenie zamiast uczniów wystąpią ich nauczyciele. Repertuar, który zaprezentują pedagodzy pochodzi z programów nauczania. Będą to zapewne mistrzowskie wykonania utworów dydaktycznych.
Oprócz tego przygotowane zostały zagadki słuchowe i wiele innych atrakcji. Jeżeli Święty Mikołaj będzie w pobliżu zapewne zawita w progi szkoły muzycznej.
Serdecznie zapraszamy na ten koncert przede wszystkim uczniów PSM I st. w Sieradzu, a jeżeli wystarczy miejsca również inne dzieci.
WSTĘP WOLNY.
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/nauczyciele-dzieciom-koncert-mikolajkowy-w-szkole-muzycznej
infotydzien.info/index.php /> www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1543002390./1663716833757212/ /> www.kiwiportal.pl/wydarzenia/505588/sieradz-nauczyciele-dzieciom-koncert-mikolajkowy-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3319983/rozni-wykonawcy-sieradz-06-12-2018.html
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/nauczyciele-dzieciom-koncert-mikolajkowy-r5508
www.sieradz.eu/pl/wydarzenie/koncert-miko%C5%82ajkowy-0
www.nasze.fm/news,30395


MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI 2017

W Sali Koncertowej szkoły muzycznej w Sieradzu zabrakło miejsc..... Czy do Sieradza przybyła wielka gwiazda? A może odbędzie się jakaś promocja? Nic z tych rzeczy, to nauczyciele przygotowali koncert z okazji Mikołajek swoim podopiecznym. Wykonawcy – jak nigdy, zajęli dodatkowe miejsca na scenie, aby publiczność mogła wygodnie usiąść w fotelach …. i może mniej wygodnie na schodach.
Koncert rozpoczął się od wizyty Świętego Mikołaja, który wspomagany przez Śnieżynkę poczęstował dzieci słodyczami.
Niespodzianki zostały również przygotowane dla nauczycieli. Każdy z występujących pedagogów oprócz wykonania utworu zamieszczonego w programie nauczania swojego podopiecznego, miał za zadanie odczytanie „łamańca językowego”. Wbrew pozorom nie jest łatwo odczytać z poprawną dykcją tekst: „W trzęsawisku trzeszczą trzciny, trzmiel trze w Trzciance trzy trzmieliny a trzy byczki znad Trzebyczki z trzaskiem trzepią trzy trzewiczki.” Przy okazji zostały wytłumaczone takie pojęcia jak trzmielina, trzmiel oraz zaprezentowano zdjęcia i podano kilka informacji na temat wymienionych miejscowości i rzek – w tym przypadku Trzcianki i Trzebyczki.
Zawiłościom języka polskiego została również poddana nauczycielka akordeonu, Sylvia Csefalvayova pochodząca ze Słowacji. Bez problemu poradziła sobie z tekstem „Czarny dzięcioł z chęcią pień ciął.” Odwdzięczyła się słowackim „stołem z powyłamywanymi nogami”, czyli „ strč prst skrz krk”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „wsadź palec w gardło”. Polegliśmy.
Koncert to przede wszystkim muzyka. A więc co zostało nagrodzone gromkimi brawami? Z pewnością była to uwertura do „Orfeusza w piekle” Offenbacha wykonana przez duet Sznyk/Matuszczak, Ragtime Paula Harveya zagrany przez Jacka Kaletę przy akompaniamencie Sławomira Cieślaka sprowokował publiczność do rytmicznych oklasków. Porywające show zafundował słuchaczom Paweł Krasiński – jedyny perkusista w naszej szkole. Koncert zakończył się entuzjastycznie przyjętym układem tanecznym w wykonaniu nauczycieli do utworu „Jingle belss” Franka Sinatry. Jesteście ciekawi co działo się dalej? Rzucie okiem na film z koncertu na You Tube.
Za rok koncert z nowymi niespodziankami. Zaplanujcie sobie już dziś wolny wieczór 6 grudnia 2018. Zapraszamy.


youtu.be/D-B1-OpeuWY
www.nasze.fm/news,27051
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-mikolajkowy-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-zdjecia,4337545,artgal,t,id,tm.html
infotydzien.info/index.php /> www.sieradztomy.pl/2017/12/koncert-nauczyciele-dzieciom.html
www.8tvr.pl/m/2513/mikolajki-w-szkole-muzycznej/
esi24.net/wiadomosci-pabianice/szkolne/zdjecia-niezwykly-koncert-dla-dzieci-w-wykonaniu-sieradzkich-nauczycieli


Koncert Mikołajkowy NAUCZYCIELE DZIECIOM 2017

Tradycyjny „Koncert Mikołajkowy NAUCZYCIELE DZIECIOM” odbędzie się 6 grudnia 2017 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.
W latach ubiegłych dzieci rozpoznawały swoich nauczycieli na podstawie starych fotografii, czy słuchając nagrania głosu. Nauczyciele zaś prezentowali „wzorcowe” wykonania znanych utworów.
Jakie niespodzianki czekają w tym roku na słuchaczy i nauczycieli? Przekonamy się już w najbliższą środę. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.infotydzien.info/index.php /> www.bpsieradz.pl/index.php/16-nowiny/nowiny/738
wroblew.pl/index.php /> www.facebook.com/169278943154572/photos/a.598238193591976.1073741828.169278943154572/1525928050822981/ /> www.facebook.com/koncertysieradz/photos/pb.352989334730951.-2207520000.1512323766./1884293321600537/ /> www.sieradz.eu/pl/news/koncert-miko%C5%82ajkowy-0
www.nasze.fm/news,27024
www.facebook.com/dziejesieradz/photos/pb.1541010639486214.-2207520000.1512673744./1977424815844792/ /> esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/koncert-mikolajkowy-nauczyciele-dzieciom
WIECZÓR PEŁEN NIESPODZIANEK.

Koncert Mikołajkowy Nauczyciele Dzieciom w Państwowej Szkole Muzycznej I st. obfitował w niespodzianki. Na początku przybył do dzieci najprawdziwszy Mikołaj z Laponii. Obdarzył wszystkie dzieci słodyczami, wyjaśnił kilka problemów nurtujących dzieci – np.: czy w Laponii jest Wi – Fi i kiedy Mikołaj jeździ na urlop. Po krótkiej rozmowie z Mikołajem, w doskonałych nastrojach dzieci wysłuchały koncertu przygotowanego przez nauczycieli szkoły muzycznej. W tym wyjątkowym dniu nauczyciele wykonali utwory, nad którymi zazwyczaj pracują ze swoimi podopiecznymi. Młodzi Sieradzanie usłyszeli „Małego Murzynka” C. Debussyego, „Taniec lodowy z Neptuna” Piotra Makkonena, czy „Humoreskę” Antoniego Dvorzaka. Ale zanim nauczyciel pojawił się na scenie musiał zostać rozpoznany po głosie przez publiczność. Nauczyciele oraz pracownicy administracyjni czytali ciekawostki dotyczące muzyki, muzyków, akustyki i psychologii. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, który ze znanych muzyków jest astrofizykiem i pracuje w NASA, kto był kompozytorem dzwonka telefonu NOKII, gdzie znajdują się największe organy na świecie i czy kukurydza „gra” jak rośnie. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem. Przy dźwiękach kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” rozeszliśmy się do domów z postanowieniem, że przyjdziemy na KONCERT KOLĘD do Teatru Miejskiego już 21 grudnia o godzinie 17:00.

www.youtube.com/watch /> www.nasze.fm/news,23715
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-mikolajkowy-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-zdjecia,3943862,artgal,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/224874,wieczor-pelen-niespodzianek.html
Zapraszamy na KONCERT MIKOŁAJKOWY – NAUCZYCIELE DZIECIOM, który odbędzie się 6 grudnia 2016 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
W tym dniu nauczyciele sieradzkiej szkoły zaprezentują się w repertuarze, który na co dzień grają ich podopieczni. Usłyszymy hity Doroty Obijalskiej, Debussyego i Vivaldiego.
W roku ubiegłym odbył się pierwszy Koncert Mikołajkowy – Nauczyciele Dzieciom. Wówczas zadaniem uczniów było odgadnąć na podstawie zdjęcia, który z nauczycieli pojawi się na scenie. Nie było to łatwe zadanie, gdyż zdjęcia nauczycieli pochodziły z czasów, kiedy to Oni uczęszczali do szkoły muzycznej I st.
W tym roku również publiczność będzie rozpoznawać nauczycieli, ale – jak przystało na szkołę muzyczną – będzie rozpoznawać ich przy pomocy słuchu. Zostaną przedstawione krótkie nagrania z głosem nauczycieli, ale również innych pracowników szkoły – pań sekretarek, szatniarek, woźnych – pięknie czytających ciekawostki związane z muzyką. Dowiemy się np. jaki dźwięk „grają” pszczoły, czy można grać na strunach z pajęczych nici, jak również, który z muzyków jest z zawodu astrofizykiem i pracuje w NASA.
Czy rozpoznanie po głosie swoich nauczycieli będzie dla uczniów szkoły muzycznej trudnym zadaniem okaże się już w „Mikołajki”.
Zapraszamy wszystkich na ciekawy multimedialny koncert. Kto wie, może odwiedzi nas Mikołaj.
WSTĘP WOLNY.


sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7500,mikolajkowy-koncert-nauczyciele-dzieciom.html
wroblew.pl/index.php /> www.radiolodz.pl/posts/30845-muzyczne-mikolajki-w-sieradzu

KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM"


W poniedziałek 7 grudnia 2015 r. odbył się KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM". Było bardzo dużo radości, tak po stronie publiczności jak i artystów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji jak również filmu z zarejestrowanym koncertem.

sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-mikolajkowy-w-szkole-muzycznej-zdjecia,3594118,artgal,t,id,tm.html

youtu.be/_Qh4BUvYw9w


KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM" 2019 cz.I

FOT. DOMINIKA POŚPIECH

KONCERT MIKOŁAJKOWY "NAUCZYCIELE DZIECIOM" 2019 cz.II

KONCERT MIKOŁAJKOWY 2018

KONCERT MIKOŁAJKOWY 2017

KONCERT MIKOŁAJKOWY 2016Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl