Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 - 22:58

KONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI

KONCERT KARNAWAŁOWY 2020

Data dość szczególna, gdyż składająca się z dwójek i zer. W sobotę 22.02.2020 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbyły się dwa Koncerty Karnawałowe w wykonaniu nauczycieli i absolwentów. Był to już 23 koncert sieradzkich pedagogów, w tym roku wpisujący się również w Jubileusz 35 – lecia istnienia szkoły.
Niezawodna sieradzka publiczność wypełniła bez mała wszystkie miejsca i sowicie nagradzała brawami występy artystów podczas koncertów o godzinie 16:00 i 18:30.
A było czego posłuchać.
Już pierwszy utwór w wykonaniu Pawła Krasińskiego zaskoczył słuchaczy. Artysta zagrał jedną ze swoich najnowszych aranżacji – temat z aktualnie najpopularniejszego serialu WIEDŹMIN – Toss a coin to your Witcher!
Pan Paweł grał utwór na 20 różnych instrumentach w 15 różnych stylach muzycznych. Znalazło się coś dla miłośników muzyki klasycznej, jazzowej, country, reagge czy rokowej. Nawet usłyszeliśmy jak można grać na tablecie! Niestety z uwagi na fakt, że Pan Paweł nie dorobił się jeszcze swoich klonów musiał posiłkować się swoją osobą w wersji cyfrowej. Grał na żywo tylko na kilku instrumentach. Pozostałe ścieżki zostały nagrane wcześniej przez Pana Pawła, co mogliśmy zobaczyć na filmie.
Po chwili przy fortepianie zasiadł pan Marek Matuszczak. Jest znany jako wyśmienity interpretator muzyki współczesnej. Na Koncert Karnawałowy przygotował Sarkazmy – pierwszy i czwarty Sergiusza Prokofiewa. Zwarte w treści i bardzo energetyczne utwory spodobały się publiczności.
Następnie na scenie pojawiła się Małgorzata Bieniek. Wokalistka jazzowa, nauczycielka śpiewu w Ognisku Muzycznym. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Hanny Banaszak – „W moim magicznym domu”. Na gitarze towarzyszył jej Romuald Erenc. Gitarzysta nie był jednak fizycznie obecny na koncercie. Dzięki zdobyczom techniki mógł zaakompaniować w Sieradzu, przebywając faktycznie kilkaset kilometrów dalej.
Utwór oparty na motywach tradycyjnej muzyki żydowskiej „The Klezmer`s Wedding” Srula Irvinga Glicka zagrał zespół, w którym partię skrzypiec wykonała Ewa Pławska, klarnetu Jacek Kaleta, a przy fortepianie zasiadła Kataryna Antoniak – Kropat.
Duet Silvia Csefalvayova [akordeon] i Marek Matuszczak [fortepian] wykonali kompozycję Vladimira Zubitsky`ego i Mauritio Moretti`ego zatytułowany „Carme iucundum”.
Magdalena Kowalczyk jest absolwentką PSM I st. w Sieradzu, a obecnie pracuje w Ognisku Muzycznym. Nie tylko gra na gitarze, ale również komponuje utwory na swój ulubiony instrument. W sobotni wieczór zagrała swoją kompozycję pt. „Silence”.
Jednym z łatwiej rozpoznawalnych utworów Ludwika van Beethovena, oprócz V Symfonii c – moll jest fortepianowa miniatura muzyczna „Dla Elizy”. Magdalen Miller i Ewa Wlazło postanowiły przedstawić ten popularny temat w jazzowej aranżacji. Autorem „Trzech parafraz jazzowych na temat Beethovena” jest Mirosław Skoryk.
Jazzowy klimat kontynuował kwartet, którego solistą był Jacek Kaleta [saksofon], a towarzyszyli mu Katarzyna Antoniak – Kropat [fortepian], Emil Jarząb [kontrabas] i Paweł Krasiński [perkusja].
W wykonaniu tego zespołu usłyszeliśmy kompozycję Paula Desmonda „Take Five”.
Amatorski Kwintet Akordeonowy zaskoczył publiczność proponując bardzo charakterystyczny utwór, w którym solista gra na …… maszynie do pisania. Tym solistą był Paweł Krasiński, a na akordeonach grali absolwenci: Marcin Wieczorek, Jakub Toboła, Emil Jarząb, Przemysław Pawlak oraz nasz nauczyciel i wicedyrektor Sławomir Cieślak. Autorem kompozycji „The Typewriter” jest Leroy Anderson.
W kolejnych utworach przybywało wykonawców na scenie. U boku nauczycieli zagrali absolwenci. I tak „España cañi” Pascuala Marquina Narro i „Granadę” Agustina Lary wykonał zespół kierowany przez Małgorzatę Twardowską – Fronczak w składzie: Maja Staniucha [flet], Jacek Kaleta [klarnet], Damian Michaluk [trąbka], Marek Matuszczak [fortepian], Ewa Pławska, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros, Monika Wrzesińska [skrzypce], Aleksandra Dombrow [wiolonczela], Emil Jarząb [kontrabas] i Paweł Krasiński [perkusja].
W sieradzkiej szkole muzycznej muzyka filmowa zajmuje szczególne miejsce. Trudno sobie wyobrazić koncert bez choćby szczypty tego muzycznego gatunku. Tym razem otrzymaliśmy sporą dawkę muzyki, która wypełnia ścieżki dźwiękowe X muzy. Izabela Rudzka – Kosieradzka zaaranżowała i przygotowała zespoły, które zagrały „Arię’ Ackera Bilka z filmu „Mój rower” i „Fantaise d`amour” Ludovica Bource`a z filmu „Artysta”.
„Arię” zagrali muzycy: Jacek Kaleta [klarnet], Izabela Rudzka – Kosieradzka [fortepian], Ewa Pławska, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros, Monika Wrzesińska [skrzypce], Aleksandra Dombrow [wiolonczela], Emil Jarząb [kontrabas], Magdalena Ristau [dzwonki] i Filip Bartos [perkusja].
„Fantaise d`amour” wykonał zespół w składzie Małgorzata Mroziak [flet], Jacek Kaleta, Tomasz Mytkowski, Zuzanna Jankowska [klarnety], Jakub Kiełbaska [klarnet basowy], Izabela Rudzka – Kosieradzka [fortepian], Ewa Pławska, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros, Monika Wrzesińska [skrzypce], Aleksandra Dombrow [wiolonczela], Emil Jarząb [kontrabas], Magdalena Ristau [talerz] i Filip Bartos [ksylofon, wibrafon].
Podczas każdego z koncertów publiczność domagała się bisu. Niezwykle wpadająca w ucho kompozycja Ludovica Bource`a z pewnością jeszcze długo towarzyszyć będzie słuchaczom, którzy opuszczając mury szkoły muzycznej nucili sympatyczny temat.
W realizację Koncertu Karnawałowego 2020 czynnie włączyła się Rada Rodziców. Pani Sylwia Pokornowska i pan Tomasz Dudziak debiutowali jako konferansjerzy. Z powierzonego im zadania wywiązali się śpiewająco.
Wszyscy wykonawcy serdecznie dziękują panu Sławomirowi Hessowi z Rady Rodziców i nauczycielowi gitary – Adamowi Czyżakowi, którzy dyskretnie i perfekcyjnie przygotowywali scenę do poszczególnych numerów.
Dziękujemy publiczności za przybycie i zapraszamy na kolejne koncerty, o których już wkrótce będziemy informować.Zobacz fragment na YouTube:
www.youtube.com/watch />

www.nasze.fm/news,34426
sieradz.naszemiasto.pl/koncerty-karnawalowe-w-szkole-muzycznej-w-sieradzu-zdjecia/ar/c1-7566881
siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11137-to-by-koncert-karnawaowy-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej
sieradz.eu/koncert-karnawalowy-w-szkole-muzycznej
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/karnawalowy-koncert-nauczycieli-panstwowej-szkoly-muzycznej
KONCERT KARNAWAŁOWY 2019


Wiosenna aura z temperaturami powietrza dochodzącymi chwilami nawet do 15 st. C dość niespodziewanie zagościła w dniu 2 lutego w Sieradzu.
Równie ciepła i wiosenna atmosfera panowała w tym dniu w szkole muzycznej, w której odbyły się dwa Koncerty Karnawałowe nauczycieli.
Publiczność została powitana przez chór nauczycieli piosenką „New York, New York”.
Następnie na scenie pojawił się największy, czternastoosobowy zespół, w wykonaniu którego zabrzmiały kompozycje D. Szostakowicza – Walc nr 2 i R. Sakamoto – „Zakazane kolory”.
Podczas takiego koncertu nie mogło zabraknąć muzyki filmowej. Pojawiły się motywy z „Piratów z Karaibów” (duet Ewa Wlazło i Izabela Rudzka), z „West side story” (Ewa Wlazło i Andrzej Grzeskowiak), czy z „A walk to remember” (Katarzyna Michaluk – wiolonczela i Magdalena Ristau – fortepian).
Za sprawą Silvii Csefalvayovej – akordeon, mogliśmy usłyszeć dwie wspaniałe kompozycje: V. Zubitsky`ego - „Flumen” utwór zagrany z akompaniamentem fortepianu (Marek Matuszczak) oraz „Rue d'Orseil” z cyklu „Promenada” - dzieło S. Hille`a przeznaczone na akordeon i gitarę (Magda Kowalczyk).
Wiele niespodziewanych wrażeń dźwiękowych dostarczyła kompozycja J.H. Becka - „Motywy” na kotły i fortepian brawurowo wykonana przez Pawła Krasińskiego i Magdalenę Miller.
Jedyną klasyczną kompozycją muzycznego wieczoru była Siciliana z koncertu Es – dur na trąbkę J. Haydna. Piękną kantyleną popisał się Damian Michaluk, któremu akompaniował na fortepianie Marek Matuszczak.
Po mniej znany utwór Astora Piazzolli sięgnął zespół składający się z następujących muzyków: Ewa Pławska – skrzypce, Dariusz Wlazło – akordeon, Małgorzata Łacwik – gitara, Ewa Wlazło – fortepian i Emil Jarząb - kontrabas. „Tango preparense”, bo o tym utworze mowa, zostało nagrodzone gromkimi brawami przez słuchaczy.
Do nucenia znanych melodii sprowokował publiczność występ kwintetu akordeonowego (Marcin Wieczorek, Jakub Toboła, Emil Jarząb, Przemysław Pawlak, Sławomir Cieślak). Panowie zagrali wiązankę melodii z okresu międzywojnia - „Piosenka przypomni Ci”, „Chryzantemy złociste”, „Jesienne róże” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.
Zdecydowanie inny rodzaj muzyki zaproponowali panowie: Damian Michaluk – trąbka, Jarosław Dybek – fortepian, Emil Jarząb – gitara basowa i Paweł Krasiński – perkusja. W ich wykonaniu zabrzmiał funkowy „JB & MP” E. Valdkampa, a następnie do składu dołączył Jacek Kaleta – saksofon, aby wspólnie wykonać „Little girl” A. Vizzutti`ego.
Koncert zakończyła kompozycja J. Mikuły - „Moje serce to jest muzyk”, w której partię solową powierzono absolwentce PSM I st. w Sieradzu Julii Sobczyk.
Wielkie brawa należą się również nauczycielom i rodzicom zajmującym się techniczną obsługą koncertu. Bez ich dyskretnej i sprawnej pracy wykonawcy nie mieliby łatwego życia.
Dziękujemy wspaniałej, sieradzkiej publiczności za ciepłe przyjęcie i dwukrotne wypełnienie po brzegi Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.
Tym razem dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek zostanie przeznaczony na zakup wiolonczeli.
W imieniu uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy melomanom i zapraszamy na kolejne koncerty.


Link do fragmentu koncertu:
www.youtube.com/watch />

sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-karnawalowy-psm-w-sieradzu-2019-zdjecia,4979288,artgal,t,id,tm.html
www.nasze.fm/news,30905
sieradz.eu/koncert-karnawalowy-w-wiosennej-aurze
www.sieradztomy.pl/2019/02/koncert-karnawaowy-w-psm-i-stopnia.html#
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/zagrali-nauczyciele-sieradzkiej-szkoly
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9341-w-muzycznej-koncerty-karnawaowe-a-dwa
infotydzien.info/platformy2/16736-sieradz-wiosennie-na-koncercie-karnawalowym-w-szkole-muzycznej-fotogaleria.html


KONCERT KARNAWAŁOWY 2019


Tradycja Koncertu Karnawałowego Nauczycieli PSM I st. w Sieradzu sięga lat dziewięćdziesiątych XX w.
W roku 2019 sieradzcy nauczyciele zagrają w sobotę 2 lutego. W Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48 odbędą się dwa koncerty – pierwszy o godzinie 16:00, a drugi o 18:30.
W programie znane tanga, walce, muzyka filmowa i dobrze znane przeboje w nowych aranżacjach.
Miłośnicy muzyki klasycznej również znajdą coś dla siebie.
Ostatnie bilety – cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na zakup wiolonczeli i akcesoriów muzycznych są do nabycia w szkolnym sekretariacie.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/zaproszenie-na-koncert-karnawalowy-nauczycieli-psm-i-st-w-sieradzu
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/518901/koncert-karnawalowy-nauczycieli-psm-i-st-w-sieradzu-ldz10
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/sieradzcy-nauczyciele-i-ich-muzyczne-talenty-r5555
www.facebook.com/169278943154572/photos/pcb.2030827990332982/2030827773666337/ /> www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1548072743./1748553805273514/ /> www.nasze.fm/news,30804
infotydzien.info/imprezy/16663-sieradz-koncert-karnawalowy-nauczycieli-plakat-foto.html
www.koncertomania.pl/koncert/3331458/rozni-wykonawcy-sieradz-02-02-2019.html
sieradz.eu/koncert-karnawalowy-2167
KONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI PSM I st. W SIERADZU 2018


W sobotni wieczór 27 stycznia 2018 r. po raz pierwszy na scenie Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu, ale już po raz dwudziesty pierwszy zagrali dla mieszkańców Sieradza nauczyciele szkoły muzycznej. W latach ubiegłych koncerty odbywały się w Teatrze Miejskim lub w zabytkowych wnętrzach dworu Walewskich w Tubądzinie. Pomysłodawcą Karnawałowego Koncertu nauczycieli sieradzkiej szkoły był jej założyciel, jak zwykło się mawiać w szkole, Ojciec Dyrektor – Eugeniusz Sej.
W koncercie wzięli udział prawie wszyscy nauczyciele, a obok nich wystąpili również absolwenci sieradzkiej PSM oraz zaproszeni goście.
Koncert odbywał się (zupełnie przypadkowo) w 262 rocznicę urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta. Muzycy tym samym złożyli hołd temu wielkiemu kompozytorowi. W tym dniu swoje urodziny obchodził również jeden z wykonawców, ale o tym za chwilę......
Przebiegający w radosnym nastroju, pełen energii koncert rozpoczął rozszerzony do septetu kwintet fortepianowy. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znany Ragtime Scotta Joplina „Cleopha” ( Ewa Pławska, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros, Monika Wrzesińska, Krzysztof Łatwiński, Katarzyna Michaluk, Izabela Rudzka).
Potem było już bardziej energetycznie - „Prawy do lewego”( Ewa Pławska, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros, Monika Wrzesińska, Krzysztof Łatwiński, Katarzyna Michaluk), po czym publiczność została porwana w podróż po basenie Morza Śródziemnego – usłyszeliśmy Sholem – alekhem, rov Feidman! (Jacek Kaleta – klarnet, Katarzyna Antoniak - fortepian), „Brehme” Hermosy (Sylvia Csefalvayova – akordeon, Marek Matuszczak - fortepian). Za sprawą utworów Piazzolii i Galliano („Tango pour Claude” Richarda Galliano – Sylvia Csefalvayova, Marcin Wieczorek, Jakub Toboła, Emil Jarząb, Przemysław Pawlak, Sławomir Cieślak) powędrowaliśmy do Ameryki Południowej, aby na koniec wylądować w Stanach Zjednoczonych przy dźwiękach „Count Bubba” Gordona Goodwina ( Jacek Kaleta – saksofon, Damian Michaluk – trąbka, Emil Jarząb – gitara basowa, Dominika Wojnowicz – gitara, Paweł Krasiński – perkusja). Ale zanim zabrzmiał standard jazzowy, muzycy swojskim „Sto lat” przy wokalnym udziale publiczności, złożyli urodzinowe życzenia Emilowi Jarząbowi, absolwentowi naszej szkoły,na co dzień inżynierowi, multiinstrumentaliście, który od wielu lat wspomaga karnawałowe występy sieradzkich nauczycieli.
Program koncertu był bardziej obszerny. Uzupełniły go kompozycje Sebastiana Yradiera - „Gołąb” w wykonaniu gościa – sopranistki Pauliny Gocałek. Damian Michaluk przy akompaniamencie Marka Matuszczaka wykonali „Fantazję” J. E. Barata, oryginalną kompozycję Romualda Erenca - „Empty Nest” zagrana przez trio Romuald Erenc – gitara, Krzysztof Łatwiński – wiolonczela i Marek Matuszczak – fortepian. Występy muzyków uzupełnił taniec Marii Sznyk, a połączenie stylów barokowego z jazzem zafundowali melomanom Ewa Pławska – skrzypce, Krzysztof Łatwiński – wiolonczela i Ewa Wlazło – fortepian wykonując znakomicie „Suitę” C. Bollinga.
Dech w piersiach zaparło wykonanie „Marimba musik” Eckhard`a Kopeztki`ego przez Pawła Krasińskiego z towarzyszeniem absolwentów naszej szkoły – Amelii Sobanek i Patryka Boczkowskiego.
W zupełnie inny świat przeniósł słuchaczy zespół wykonujący „Milonga del Angel” Astora Piazzolli. To nastrojowe tango wykonał zespół w składzie Ewa Pławska – skrzypce, Dariusz Wlazło – akordeon, Małgorzata Łacwik – gitara i Ewa Wlazło – fortepian.
„Kankana” z „Orfeusza w piekle” Offenbacha zagrał na fortepianie na 4 ręce duet Izabela Rudzka i Ewa Wlazło, a „Duet kwiatów” L. Delibesa wykonały goszczące w naszej szkole wokalistki Paulina Gocałek i Paulina Szymańska.
Koncert prowadzili Izabela Rudzka i Eugeniusz Sej.
Wielkie podziękowania należą się również panom obsługującym scenę, którymi kierował nauczyciel gitary Adam Czyżak.
Dochód ze sprzedaży cegiełek będzie przeznaczony na zakup małych, lutniczych skrzypiec.


Link do fragmentu koncertu:
www.youtube.com/watch /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-karnawalowy-panstwowej-szkoly-muzycznej-i-stopnia-w,4390560,artgal,t,id,tm.html
www.nasze.fm/news,27503
www.sieradz.eu/pl/news/karnawa%C5%82owy-koncert-w-szkole-muzycznej
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7976,nauczyciele-psm-dali-koncert.html
www.powiat-sieradz.pl/index.php/historia-i-kultura/2276-koncert-karnawalowy-w-psm-w-sieradzu
www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/21.-koncert-karnawalowy-w-sieradzu-r4933
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7794-koncert-karnawaowy-nauczycieli-psm-w-sieradzu
www.sieradztomy.pl/2018/01/koncert-karnawaowy-w-psm-i-stopnia-w.html#
infotydzien.info/index.php /> esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/zdjecia-niezwykly-koncert-karnawalowy-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej
ZAPROSZENIE NA KONCERT NAUCZYCIELI PSM I st. W SIERADZU A.D. 2018

Od ponad 20 lat nauczyciele PSM I st. w Sieradzu w okresie karnawału grają dla mieszkańców nadwarciańskiego grodu. Nie inaczej będzie w tym roku. W sobotę 27 stycznia 2018 r. Sala Koncertowa PSM I st. w Sieradzu przy ulicy Jana Pawła II 48 wypełni się słuchaczami podczas dwóch koncertów. Pierwszy odbędzie się o godzinie 16:00, a drugi – dokładnie taki sam – o godzinie 18:30. Ostatnie wejściówki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup skrzypiec można zdobyć w sekretariacie szkoły w godzinach od 8 do 18, od poniedziałku do piątku, pozostawiając w kasie jedyne 20 zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.www.koncertomania.pl/koncert/2482135/rozni-wykonawcy-sieradz-27-01-2018.html
www.sieradz.eu/pl/news/koncertowy-fina%C5%82-miesi%C4%85ca
www.facebook.com/169278943154572/photos/pb.169278943154572.-2207520000.1516132439./1567812826634503/ /> infotydzien.info/index.php /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/dwa-koncerty-panstwowej-szkoly-muzycznej-i-stopnia-w,4380673,art,t,id,tm.html
www.facebook.com/koncertysieradz/photos/pb.352989334730951.-2207520000.1516702408./1945903972106138/ />
KONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI PSM I STOPNIA W SIERADZU 2017

Tegoroczny, już dwudziesty z kolei, Koncert Karnawałowy Nauczycieli PSM I stopnia w Sieradzu znowu sprawił dużą radość mieszkańcom naszego miasta. Pedagodzy zagrali tak jak w ostatnich latach w sali Teatru Miejskiego - Sieradzkiego Centrum Kultury. Ostatki to dobra okazja, aby spędzić miłe chwile przy muzyce, w tym wypadku nie dyskotekowej, ale – jak zwykle na tych koncertach – częściowo klasycznej, acz nie za poważnej, oraz współczesnej tzw. rozrywkowej. Koncert rozpoczęli dyr. Andrzej Grześkowiak i p. Ewa Wlazło utworem Ignacego Jana Paderewskiego z Albumu Tatrzańskiego – skocznym, żywiołowym, zbójnickim tańcem; następnie znów zabrzmiała muzyka polska inspirowana polską muzyką ludową – 5 utworów na klarnet i fortepian Grażyny Bacewicz w wykonaniu p. Jacka Kalety i Katarzyny Antoniak. Po żywych melodiach o charakterze ludowym p. Marek Matuszczak zaprezentował coś z muzyki rosyjskiej: trzy urocze preludia Szostakowicza o charakterze refleksyjnym, nastrojowym. Dalej publiczność mogła się zasłuchać w delikatne tony III Części Tria G-dur, które wykonali: na wiolonczeli p. Katarzyna Michaluk, na skrzypcach p. Ewa Pławska i na fortepianie p. Andrzej Grześkowiak.
Niespodzianką było wykonanie koncertu skrzypcowego Bacha na... pięciu akordeonach; zaproponował to Kwintet Akordeonowy. Następnie dalej grały akordeony: wspaniałe, dramatyczne tango Astora Piazzolli w wykonaniu p. Dariusza Wlazło, z towarzyszeniem fortepianu, skrzypiec, gitary basowej i kontrabasu oraz Opale Concerto Richarda Galliano, utwór z wielkim ładunkiem emocjonalnym, w wykonaniu Sylvi Csefalvayowej [akordeon] i Ewy Wlazło [fortepian]. Po akordeonach smyczki zagrały melodie klezmerskie [i tu towarzyszył im klarnet], a następnie melodię taneczną Tico-tico oraz przebój zespołu Brathanki.
Po raz pierwszy na koncercie nauczycieli zagrał nowy instrument, zakupiony do szkoły przed niecałym rokiem: marimba. Wspólnie z zespołem perkusyjnym p. Paweł Krasiński wykonał na marimbie niezwykle efektowny Koncert Ney'a Rosauro.
Z kolei niezapomniane Smooth Cryminal Michaela Jacksona zagrali na wiolonczelach Katarzyna Michaluk i Krzysztof Łatwiński.
Wreszcie przyszedł czas na występ wokalny – Ewa Kanturska-Dybek zachwyciła publiczność własną interpretacją piosenki z repertuaru Edyty Geppert oraz przeboju zespołu Queen „Don't stop me now”.
Na finał zagrał Damian Michaluk Band, wykonując standard jazzowy Goodwina „Jazz Police”.
Nie zawiedli wykonawcy, dając wiernej publiczności kolejną porcję wzruszeń i dobrej zabawy; nie zawiodła też publiczność, nagradzając muzykujących nauczycieli [oraz jedyną uczennicę, Dominikę Wojnowicz] gorącymi brawami.


youtu.be/MkBJvZgLNIcsieradztomy.pl/koncert-karnawalowy-nauczycieli-psm-i-stopnia-w-sieradzu/
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7732,koncert-karnawalowy-nauczycieli-w-psm.html
www.nasze.fm/news,24407
www.powiat-sieradz.pl/index.php/8-aktualnosci/1690-jubileuszowy-koncert-nauczycieli-psmKONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI 2017


W dniu 25 lutego 2017 r. w Teatrze Miejskim w Sieradzu o godzinie 17:00 odbędzie się tradycyjny Koncert Karnawałowy nauczycieli PSM I st. w Sieradzu.
W koncercie obok nauczycieli szkoły i Ogniska Muzycznego wystąpią muzycy związani i zaprzyjaźnieni z sieradzką szkołą. Usłyszymy utwory z różnych epok i w różnych stylach. Od Bacha do Szostakowicza, od menuetów po rock and roll.
Koncert nauczycieli cieszy się wielką popularnością wśród sieradzkich melomanów, dlatego ostatnie cegiełki wstępu, z których dochód przeznaczony będzie na zakup instrumentów można jeszcze nabyć w sekretariacie szkoły.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.www.nasze.fm/news,24358
sieradztomy.pl/koncert-karnawalowy-nauczycieli-szkoly-muzycznej/
www.sieradz.eu/pl/wydarzenie/koncert-karnawałowy-psm-i-st-w-sieradzu
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7705,koncert-karnawalowy-nauczycieli-szkoly-muzycznej.html
wroblew.pl/index.php /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/karnawalowy-koncert-nauczycieli-psm-w-sieradzu-wystepy-25,4024320,art,t,id,tm.htmlKONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI 2016


W dniu 5 lutego 2016 r. w sali Teatru Miejskiego mieliśmy okazję wysłuchać Koncertu Karnawałowego nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. Sala Teatru wypełniona była po brzegi, a każdy występ przyjmowany był niezwykle entuzjastycznie.
Zapraszamy na kolejny koncert nauczycieli za rok.www.youtube.com/watch


KONCERT KARNAWAŁOWY 2020

KONCERT KARNAWAŁOWY 2019

KARNAWAŁOWY 2018

KONCERT KARNAWAŁOWY 2017

KONCERT KARNAWAŁOWY 2016

FOTO PAWEŁ KURZAWSKIProjekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl