Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 - 11:03

KONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI

ZAPROSZENIE NA KONCERT NAUCZYCIELI PSM I st. W SIERADZU A.D. 2018

Od ponad 20 lat nauczyciele PSM I st. w Sieradzu w okresie karnawału grają dla mieszkańców nadwarciańskiego grodu. Nie inaczej będzie w tym roku. W sobotę 27 stycznia 2018 r. Sala Koncertowa PSM I st. w Sieradzu przy ulicy Jana Pawła II 48 wypełni się słuchaczami podczas dwóch koncertów. Pierwszy odbędzie się o godzinie 16:00, a drugi – dokładnie taki sam – o godzinie 18:30. Ostatnie wejściówki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup skrzypiec można zdobyć w sekretariacie szkoły w godzinach od 8 do 18, od poniedziałku do piątku, pozostawiając w kasie jedyne 20 zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.www.koncertomania.pl/koncert/2482135/rozni-wykonawcy-sieradz-27-01-2018.html
www.sieradz.eu/pl/news/koncertowy-fina%C5%82-miesi%C4%85ca
www.facebook.com/169278943154572/photos/pb.169278943154572.-2207520000.1516132439./1567812826634503/ /> infotydzien.info/index.php /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/dwa-koncerty-panstwowej-szkoly-muzycznej-i-stopnia-w,4380673,art,t,id,tm.html


KONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI PSM I STOPNIA W SIERADZU 2017

Tegoroczny, już dwudziesty z kolei, Koncert Karnawałowy Nauczycieli PSM I stopnia w Sieradzu znowu sprawił dużą radość mieszkańcom naszego miasta. Pedagodzy zagrali tak jak w ostatnich latach w sali Teatru Miejskiego - Sieradzkiego Centrum Kultury. Ostatki to dobra okazja, aby spędzić miłe chwile przy muzyce, w tym wypadku nie dyskotekowej, ale – jak zwykle na tych koncertach – częściowo klasycznej, acz nie za poważnej, oraz współczesnej tzw. rozrywkowej. Koncert rozpoczęli dyr. Andrzej Grześkowiak i p. Ewa Wlazło utworem Ignacego Jana Paderewskiego z Albumu Tatrzańskiego – skocznym, żywiołowym, zbójnickim tańcem; następnie znów zabrzmiała muzyka polska inspirowana polską muzyką ludową – 5 utworów na klarnet i fortepian Grażyny Bacewicz w wykonaniu p. Jacka Kalety i Katarzyny Antoniak. Po żywych melodiach o charakterze ludowym p. Marek Matuszczak zaprezentował coś z muzyki rosyjskiej: trzy urocze preludia Szostakowicza o charakterze refleksyjnym, nastrojowym. Dalej publiczność mogła się zasłuchać w delikatne tony III Części Tria G-dur, które wykonali: na wiolonczeli p. Katarzyna Michaluk, na skrzypcach p. Ewa Pławska i na fortepianie p. Andrzej Grześkowiak.
Niespodzianką było wykonanie koncertu skrzypcowego Bacha na... pięciu akordeonach; zaproponował to Kwintet Akordeonowy. Następnie dalej grały akordeony: wspaniałe, dramatyczne tango Astora Piazzolli w wykonaniu p. Dariusza Wlazło, z towarzyszeniem fortepianu, skrzypiec, gitary basowej i kontrabasu oraz Opale Concerto Richarda Galliano, utwór z wielkim ładunkiem emocjonalnym, w wykonaniu Sylvi Csefalvayowej [akordeon] i Ewy Wlazło [fortepian]. Po akordeonach smyczki zagrały melodie klezmerskie [i tu towarzyszył im klarnet], a następnie melodię taneczną Tico-tico oraz przebój zespołu Brathanki.
Po raz pierwszy na koncercie nauczycieli zagrał nowy instrument, zakupiony do szkoły przed niecałym rokiem: marimba. Wspólnie z zespołem perkusyjnym p. Paweł Krasiński wykonał na marimbie niezwykle efektowny Koncert Ney'a Rosauro.
Z kolei niezapomniane Smooth Cryminal Michaela Jacksona zagrali na wiolonczelach Katarzyna Michaluk i Krzysztof Łatwiński.
Wreszcie przyszedł czas na występ wokalny – Ewa Kanturska-Dybek zachwyciła publiczność własną interpretacją piosenki z repertuaru Edyty Geppert oraz przeboju zespołu Queen „Don't stop me now”.
Na finał zagrał Damian Michaluk Band, wykonując standard jazzowy Goodwina „Jazz Police”.
Nie zawiedli wykonawcy, dając wiernej publiczności kolejną porcję wzruszeń i dobrej zabawy; nie zawiodła też publiczność, nagradzając muzykujących nauczycieli [oraz jedyną uczennicę, Dominikę Wojnowicz] gorącymi brawami.


youtu.be/MkBJvZgLNIcsieradztomy.pl/koncert-karnawalowy-nauczycieli-psm-i-stopnia-w-sieradzu/
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7732,koncert-karnawalowy-nauczycieli-w-psm.html
www.nasze.fm/news,24407
www.powiat-sieradz.pl/index.php/8-aktualnosci/1690-jubileuszowy-koncert-nauczycieli-psmKONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI 2017


W dniu 25 lutego 2017 r. w Teatrze Miejskim w Sieradzu o godzinie 17:00 odbędzie się tradycyjny Koncert Karnawałowy nauczycieli PSM I st. w Sieradzu.
W koncercie obok nauczycieli szkoły i Ogniska Muzycznego wystąpią muzycy związani i zaprzyjaźnieni z sieradzką szkołą. Usłyszymy utwory z różnych epok i w różnych stylach. Od Bacha do Szostakowicza, od menuetów po rock and roll.
Koncert nauczycieli cieszy się wielką popularnością wśród sieradzkich melomanów, dlatego ostatnie cegiełki wstępu, z których dochód przeznaczony będzie na zakup instrumentów można jeszcze nabyć w sekretariacie szkoły.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.www.nasze.fm/news,24358
sieradztomy.pl/koncert-karnawalowy-nauczycieli-szkoly-muzycznej/
www.sieradz.eu/pl/wydarzenie/koncert-karnawałowy-psm-i-st-w-sieradzu
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7705,koncert-karnawalowy-nauczycieli-szkoly-muzycznej.html
wroblew.pl/index.php /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/karnawalowy-koncert-nauczycieli-psm-w-sieradzu-wystepy-25,4024320,art,t,id,tm.htmlKONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI 2016


W dniu 5 lutego 2016 r. w sali Teatru Miejskiego mieliśmy okazję wysłuchać Koncertu Karnawałowego nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. Sala Teatru wypełniona była po brzegi, a każdy występ przyjmowany był niezwykle entuzjastycznie.
Zapraszamy na kolejny koncert nauczycieli za rok.www.youtube.com/watch


KONCERT KARNAWAŁOWY 2017

KONCERT KARNAWAŁOWY 2016

FOTO PAWEŁ KURZAWSKIProjekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl