Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ 2017


To już kolejna 12 edycja Koncertu Muzyki Filmowej. Wykonawcami będą uczniowie, absolwenci, nauczyciele i goście zaprzyjaźnieni z naszą szkołą. Zagramy, zaśpiewamy i zatańczymy, bo ta edycja będzie wyjątkowo roztańczona. Usłyszeć będzie można połączoną z obrazem na telebimie muzykę do 25 filmów: Pan Tadeusz, Mamma Mia, Forrest Gump, Żółta łódź podwodna, New York, New York, Sing, Idy marcowe, The Muppet Show, Chip i Dale, Zanim się pojawiłeś, Piraci z Karaibów, Artysta, Pieniądze to nie
wszystko, Miasteczko Twin Peaks, Toy Story 2, Fortepian, Top Gun, Vabank, Ziemia obiecana, Rush, Gra o tron, Power Rangers, Wyśpiewać marzenia i Jutro nie umiera nigdy.
Produkcja: Urząd Miasta Sieradza, PSM I st. w Sieradzu, Sieradzkie Centrum Kultury
Reżyseria - Izabela Rudzka

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ 2016


3 czerwca w amfiteatrze sieradzkim w ramach Dni Sieradza odbył się Koncertu Muzyki Filmowej, po raz drugi w tym miejscu. Zaczynalismy skromnie – od niewielkiej liczby wykonawców, kameralnych utworów, skromnych aranżacji. W tym widowisku muzycznym, bo słowo koncert nie oddaje chyba jego istoty, wystapiło ok. 160 wykonawców – uczniów, absolwentów, nauczycieli i gości PSM I st. w Sieradzu. Wystąpiły bardzo zróżnicowane zespoły – soliści instrumentaliści, wokaliści, zespoły kameralne, zespół rytmiczny, smyczkowy, orkiestra dęta, aż po 45-osobowy chór.

Zabrzmiała muzyka z 26 filmów: Minionki, Toy Story, Biały delfin Um, Auta, Mulan, Zaczarowana, Gwiezdne wojny: nowa nadzieja, Alternatywy 4, Peacemaker, Nocen graffiti, Tajemnica Brokeback Mountain, Vabank II, Zawodowiec, Desperado, Spectre, Pan i pani Smith, Gliniarz z Beverly Hills, Łowca jeleni, 80 milinonów, Miasto 44, Po drugiej stronie globu, Nie kupisz miłości, Przyjaciele, Wiplash, Mission Impossible i Nietykalni. To muzyka z najwyższej półki, często nagradzana Oscarami, autorstwa takich kompozytorów muzyki filmowej jak John Willimas, Ennio Morricone, Michael Legrand, John Powell, Alan Menken czy Beatlesi.
Na ekranie pojawiły się filmy, do ktorych gramy, a wykonawcy ubrani byli nawet w stroje utrzymane w klimacie filmów.

Koncert Muzyki Filmowej to wizytówka naszej szkoły. Największy koncert w roku, zarówno ze względu na liczbę wykonawców jak i odbiorców. Amfiteatr sieradzki ma 1100 miejsc siedzących – wszystkie były zajęte.
Koncert ma już swoją markę i wierną publiczność, ale wciąz czekamy na nowych fanów muzyki filmowej, która mieści w sobie wiele gatunków muzycznych – od czystej klasyki w najlepszym wydaniu do rockowe brzmienia. Można zaryzykowac stwierdzenie, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Łączy gusta i pokolenia, a wykonywanie jej daje naszym dzieciakom dużo radości i widać wyraźnie, że z tą muzyką sie identyfikują.


sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-muzyki-filmowej-w-sieradzkim-amfiteatrze-zapowiedz,3757068,art,t,id,tm.html
www.nasze.fm/news,21990
sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/210978,koncert-muzyki-filmowej.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/muzyczna-na-filmowo,3758561,artgal,t,id,tm.html
www.nasze.fm/news,22055
www.powiat-sieradz.pl/index.php/8-aktualnosci/1228-muzycznie-i-filmowo-w-amfiteatrze
www.youtube.com/watch


KONCERT MUZYKI FILMOWEJ 2016

Muzyka filmowa 2011

V Koncert Muzyki Filmowej 2010Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl