Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 - 11:50

PASOWANIE NA UCZNIA PSM

PASOWANIE NA UCZNIA PSM 2018


Dzień Edukacji Narodowej stał się doskonałą okazją do przeprowadzenia uroczystości przyjęcia w poczet uczniów najmłodszego rocznika adeptów sztuki muzycznej. Z tej okazji w sieradzkiej szkole muzycznej odbył się krótki koncert w wykonaniu uczniów klasy II, który został dedykowany pierwszakom i ich rodzicom. Pierwszoklasiści również wystąpili na scenie śpiewając wspólnie piosenkę.
Kładąc na ramieniu duży klucz wiolinowy dyrektor Andrzej Grześkowiak włączył grupę 36 uczniów do grona szkolnej społeczności.
Uczniowie na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplom oraz jako pierwszy rocznik w historii szkoły piękną wpinkę, na której jest nutka – kiełkująca fasolka – alegoria rozwijającego się talentu.
Życzymy naszym uczniom, aby ich uzdolnienia nie tylko zakiełkowały, ale wspomagane pracą własną pod czujnym okiem nauczycieli wzrastały i przynosiły radość wszystkim wokół.esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/pasowanie-na-ucznia-szkoly-muzycznej
www.nasze.fm/news,29952
infotydzien.info/index.php /> www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8878-pasowanie-na-ucznia-szkoy-muzycznej-w-sieradzu
www.sieradz.eu/pl/news/pasowanie-pierwszoklasist%C3%B3w-w-psm
PASOWANIE NA UCZNIA PSM 2017


Tradycją stało się, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkole muzycznej odbywa się uroczystość pasowania najmłodszych muzycznych adeptów na uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. W roku szkolnym 2017/18 progi szkoły muzycznej przekroczyła rekordowa liczba uczniów – aż 66. Z tego powodu pasowanie uczniów odbyło się w dwóch turach. Najpierw Salę Koncertową wypełnili uczniowie cyklu sześcioletniego, którzy na tę uroczystość przybyli w towarzystwie rodziców, dziadków i rodzeństwa. W drugiej turze uczestniczyli uczniowie starsi z cyklu czteroletniego. Obydwie uroczystości przebiegały według tego samego scenariusza. W pierwszej kolejności z krótkim koncertem wystąpili uczniowie klasy drugiej. Po nich na scenie pojawili się bohaterowie dzisiejszego dnia wspólnie śpiewając piosenkę. Następnie dyrektor Andrzej Grześkowiak kładąc na ramieniu ucznia pokaźnych rozmiarów klucz wiolinowy przyjmował ich w poczet uczniów szkoły muzycznej. Wspomnieniem z tego wydarzenia dla pierwszaka stał się pamiątkowy dyplom, słodki upominek i element odblaskowy mający zapewnić bezpieczną drogę do i ze szkoły.
Życzymy naszym najmłodszym uczniom wytrwałości w niełatwym poznawaniu tajników sztuki muzycznej.www.nasze.fm/news,26551
www.sieradz.eu/pl/news/pasowanie-pierwszaków-w-szkole-muzycznej
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7925,szkola-muzyczna-pelna-uczniow.html
infotydzien.info/index.php />
PASOWANIE NA UCZNIA PSM 2016

Dziś, 14 października 2016 r. w Dniu Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
Dyrektor Andrzej Grześkowiak kładąc na prawym ramieniu wielki klucz wiolinowy włączył 39 dzieci w poczet uczniów szkoły muzycznej.
Jak zwykle nie mogło się obyć bez koncertu, w którym wystąpili starsi uczniowie, a wśród nich ci, którzy w ubiegłym roku szkolnym, również w Dniu Edukacji Narodowej byli pasowani na ucznia PSM I st. w Sieradzu.
Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz kubek z logo szkoły, a także element odblaskowy, dzięki któremu droga do szkoły muzycznej będzie bezpieczniejsza.
Trzymamy kciuki za naszych pierwszaków, aby wytrwali łącząc obowiązki w szkole powszechnej i muzycznej przez sześć długich lat.sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/221740,pasowanie-malych-muzykow.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/pasowanie-w-szkole-muzycznej-w-sieradzu-zdjecia,3889396,artgal,t,id,tm.html
www.sieradz.eu/pl/galeria/pasowanie-w-szkole-muzycznej


Pasowanie Pierwszków 2018

PASOWANIE NA UCZNIA PSM 2017

PASOWANIE NA UCZNIA PSM 2016

Pasowanie na ucznia PSM 2015

Pasowanie na ucznia PSM 2011

Pasowanie Pierwszaków 2010

Pasowanie na ucznia PSM 2009Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl