Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 - 11:03

KONCERT ZESPOŁÓW

Występ orkiestry dętej stanowił zwieńczenie koncertu zespołów PSM I st. w Sieradzu. Znakomite wykonanie Walca Szostakowicza poprzedziło premierę filmu promującego naszą szkołę w mediach społecznościowych. Ale przed tym wydarzeniem publiczność zgromadzona w Sali Koncertowej sieradzkiej szkoły muzycznej miała okazję wysłuchać prezentację wielu innych zespołów. Zaprezentowały się zespoły perkusyjne, smyczkowe, gitarowe i inne. Gromkie brawa zebrał chór szkolny prowadzony przez panią Monikę Wrzesińską, który wykonał między innymi kompozycję Józefa Świdra – „Dom, w którym śmieszy” Koncert zespołów jest jednym z najważniejszych koncertów PSM w Sieradzu. Podczas 90 minutowego koncertu wystąpili prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Niektórzy nawet kilkakrotnie. Wielkie brawa zebrał zespół Zespół perkusyjny p. Pawła Krasińskiego w składzie Amelia Sobanek, Oksana Szymańska, Wiktoria Królikowska, Mateusz Chudzik. W ich wykonaniu usłyszeliśmy G. Solima – Millenium Bug. Ciekawie zaprezentowały się również zespoły klarnetowe przygotowane przez pana Jacka Kaletę. Gra zespołowa sprawia wielką satysfakcję wszystkim uczniom biorącym udział w koncercie. Sukces wynikający z bardzo poprawnego wykonania utworu muzycznego spływa na wszystkich członków zespołu. Wszyscy mają satysfakcję z fajnie zagranego utworu. I o to chodzi. Cieszmy się radością drobnych sukcesów.LINK DO FILMU
www.youtube.com/watch />
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-zespolow-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-zdjecia,4092897,artgal,t,id,tm.html
www.nasze.fm/news,24934
infotydzien.info/platformy2/12750-sieradz-koncert-zespo%C5%82%C3%B3w-fotogaleria.html
KONCERT ZESPOŁÓW 2017


Tuż po Świętach Wielkanocnych w piątek 21 kwietnia o godzinie 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu odbędzie się tradycyjny koncert zespołów. Na scenie wystąpią niemal wszyscy uczniowie szkoły, gdyż zasady współpracy w zespołach poznają już od klasy pierwszej. Będziemy mieli okazję usłyszeć zespoły perkusyjne, akordeonowe, klarnetowe, smyczkowe i wiele innych. Oczywiście przy okazji takiego koncertu nie może zabraknąć występu chóru i orkiestry. Zapraszamy serdecznie wszystkich melomanów. WSTĘP WOLNY.


wroblew.pl/index.php /> infotydzien.info/imprezy/12684-sieardz-koncert-zespo%C5%82%C3%B3w-foto.html
www.nasze.fm/news,24877
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-zespolow-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-dzisiaj,4091787,art,t,id,tm.html
KONCERT ZESPOŁÓW 2016


Dziś, czyli 15 kwietnia 2016 r. o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej naszej szkoły odbył się Koncert Zespołów. Wzięły w nim udział wszystkie ensemble działające w naszej szkole - duety, trio klarnetowe, zespoły: akordeonowe, perkusyjne, gitarowy, smyczkowy, chór i orkiestra dęta.
Wystąpiły również duety, które 13 kwietnia br. (trzynastka okazała się szczęśliwa) zdobyły na konkursie w Brzezinach laury. Tegoż trzynastego podczas III Regionalnych Konfrontacji Duetów Instrumentalnych Szkół Muzycznych I st. w Brzezinach duet w składzie Michalina Wieczorek - skrzypce z klasy p. M. Twardowskiej - Fronczak i Aleksandra Zawadzka - fortepian z klasy p. M. Matuszczaka zdobyły I miejsce.
Drugi duet w składzie Natalia Zawadzka - skrzypce z klasy p. M. Twardowskiej - Fronczak i Maria Kossakowska - fortepian z klasy p. E. Górskiej zdobyły wyróżnienie.
Dziś również dotarła do nas niezwykle miła wiadomość. Otóż Pan Marek Matuszczak - nauczyciel fortepianu w naszej szkole - odniósł kolejny sukces artystyczny. Podczas konkursu IV International Master Competition for Music Teachers, który odbywał się w dniach 8 - 11 kwietnia w Centrum Promocji Kultury w Warszawie pokonał wielu nauczycieli - muzyków z całej Europy zdobywając III miejsce.
Warto przypomnieć, iż Pan Marek Matuszczak został laureatem I nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie – Festiwalu MUSIC WITHOUT LIMITS w Druskiennikach na Litwie w dniach 14 – 23.08.2015 roku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z koncertu:
www.nasze.fm/news,21566
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-zespolow-w-szkole-muzycznej-zdjecia,3707486,artgal,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/203053,koncert-zespolow-psm.html
www.youtube.com/watch />


KONCERT ZESPOŁÓW 2017

Koncert zespołów 2016Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl