Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

KONCERT PRIMAAPRILISOWY

EDYCJA 2019


W najbliższy piątek, 31 maja o 17:00 zapraszamy na Koncert z okazji Dnia Dziecka, a właściwie przeniesiony Koncert Primaaprilisowy, który nie odbył się w zaplanowanym terminie. Postaramy się zadziwić, zaskoczyć i rozbawić publiczność. Ten koncert jest nietypowy - nie zagramy na tym na czym już umiemy, a jeśli już to w sposób inny niż zazwyczaj. Czas na zabawę. W końcu to Dzień Dziecka. Prawie
KONCERT PRIMAAPRILISOWY


W przeddzień 1 kwietnia, czyli tradycyjnego dnia żartów i psikusów w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu odbył się niecodzienny koncert. Wystąpili w nim zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Zasadą koncertów primaaprilisowych jest to, że wykonawca nie gra na „swoim” instrumencie, a jeśli już gra „na swoim” to wykorzystuje instrument w sposób dość nietypowy. Koncert i jego przebieg był trzymany w ścisłej tajemnicy do ostatniego momentu przez wszystkie grupy występujące na scenie Sali Koncertowej. Jakie niespodzianki zostały przygotowane przez muzyków? Publiczność mogła podziwiać „grę” na futerale od akordeonu, wysłuchaliśmy „Bolera” Ravela granego przez 3 osoby na jednej wiolonczeli i fortepianie. W innym utworze do gry na skrzypcach zamiast smyczka wykorzystano szczoteczkę do zębów, za to na gitarach grano smyczkiem, a na trąbce wydobywano dźwięki przy pomocy szczotki klozetowej. Instrumentami stały się podczas tego koncertu również elektryczne maszynki do strzyżenia, wiertarka i spieniacz do mleka. Ciekawie zabrzmiał akompaniament na jednej gitarze obsługiwanej przez 4 gitarzystki. Cztery dzielne uczennice dowiodły, iż można muzykować na piłkach do koszykówki. Jedynym „na poważnie” zgranym utworem była trzyczęściowa kompozycja Johna Cage`a zatytułowana 4`33``. Przez cały czas trwania utworu nie został zagrany ani jeden dźwięk ze strony wykonawców. Utwór ten często opisywany jest jako „cztery i pół minuty ciszy”, co odpowiada przybliżonemu czasowi trwania kompozycji, tj. 4 minutom i 33 sekundom. Ze strony kompozytora jest to prowokacja, ale czy nie powinniśmy wsłuchać się w muzykę ciszy?
Wkrótce kolejne koncerty w szkole muzycznej – już bardziej tradycyjne. Zapraszamy serdecznie na koncerty do szkoły muzycznej, a wszystkim z okazji 1 kwietnia życzymy uśmiechu i dobrego humoru każdego dnia.
www.nasze.fm/news,24739
www.umsieradz.pl/pl/news/powa%C5%BCne-granie-na-weso%C5%82o
www.youtube.com/watch />
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-primaaprilisowy-w-sieradzu-zdjecia-film,4070993,artgal,t,id,tm.html
www.powiat-sieradz.pl/index.php/oswiata/1749-primaaprilisowa-zabawa-muzyka-w-psm
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7778,koncert-primaaprilisowy.html
KONCERT PRIMAAPRILISOWY 2017


Śmiech to zdrowie, a muzyka łagodzi obyczaje. Co się stanie jak połączymy te powszechnie znane prawdy? A jeśli umieścimy te wydarzenia w czasie – właściwym czasie – czyli w okolicach 1 kwietnia – dacie, która uwalnia i wybacza wszelkie dowcipy? Uzyskamy wówczas miksturę w postaci Koncertu Primaaprilisowego. Ów koncert rozpocznie się 31 marca 2017 r. - w wigilię dnia żarów o godzinie 16:30 w PSM I st. w Sieradzu. Na scenie Sali Koncertowej pojawią się wówczas uczniowie i nauczyciele, ale w niecodziennych rolach. Zasadą tego koncertu jest to, że żaden z wykonawców nie gra na „swoim” instrumencie. Dozwolone są wszelkie performance, zamiany i wszystko to, co mieści się w konwencji żartu muzycznego. Nie możemy zdradzić programu koncertu, ale serdecznie wszystkich zapraszamy.
WSTĘP WOLNY ;)))

www.sieradz.eu/pl/news/koncert-primaaprilisowy
www.nasze.fm/news,24690
wroblew.pl/index.php /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-primaaprilisowy-w-sieradzu-dzisiaj,4068433,art,t,id,tm.html

KONCERT PRIMAAPRILISOWY 2016


Już po raz drugi w Dniu Żartów i Humoru – 1 kwietnia – w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu odbył się Koncert Primaaprilisowy.
Uczniowie, absolwenci i nauczyciele wystąpili wspólnie na scenie bawiąc licznie zgromadzoną publiczność muzycznymi żartami. Pomysł Koncertu Primaaprilisowego zasadza się na tym, aby każdy z wykonawców grał na instrumencie, z którym w żaden sposób się nie kojarzy. Aby trudniej było rozpoznać wykonawcę niektórzy zmienili swój codzienny image na bardzo zaskakujący.
Poniżej fotorelacja z koncertu oraz link do filmu.


www.youtube.com/watch /> www.nasze.fm/news,21428
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/primaaprilisowy-koncert-w-szkole-muzycznej,3692794,art,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/201593,koncert-primaaprilisowy-w-sieradzu.html
sieradzkatvmedia.com/watchnews/watchnews1558.htmla


KONCERT PRIMAAPRILISOWY 2017

KONCERT PRIMAAPRILISOWY 2016Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl