Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

Poliż Jazz 2018

TUBIS TRIO Z NOWĄ PŁYTĄ

„Tam gdzie kończy się płyta „The Truth” zaczyna się „Flashback” - powiedział Maciej Tubis, lider Tubis Trio podczas koncertu w piątek 30 listopada 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
Zespół zaprezentował utwory pochodzące z wydanej 12 października br najnowszej płyty zatytułowanej „Flashback”. Spójne z poprzednią płytą kompozycje, bardzo melodyjne i precyzujące charakterystyczne brzmienie Tubis Trio zostały bardzo ciepło przyjęte przez sieradzka publiczność.
Koncert zakończył się bisem, a na bis usłyszeliśmy utwór kończący poprzednią płytę zatytułowany „Triceratops”.
Dziękujemy rozgłośni radiowej „Nasze Radio” za patronat medialny.
Organizatorem koncertu było Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz PSM I st. w Sieradzu.


Zobacz fragment koncertu:
www.youtube.com/watch />


esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/tubis-trio-z-nowa-plyta-w-szkole-muzycznej
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9059-tubis-trio-z-now-pyt-w-szkole-muzycznej-w-sieradzu
infotydzien.info/index.php /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-tubis-trio-w-panstwowej-szkole-muzycznej-i-st-w,4904724,artgal,t,id,tm.html
www.nasze.fm/news,30396
www.sieradz.eu/pl/news/flashback-z-tubis-trioTUBIS TRIO - FLASHBACK


Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Poliż jazz”.
Tym razem w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu wystąpi TUBIS TRIO.
Grupa zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty pt. FLASHBACK.
„Chłopaki, wykonaliście kawał dobrej roboty. Nagraliście niesamowicie piękne dźwięki. Polecam, proszę koniecznie posłuchać… Gratulacje za pomysł zdjęcia na okładkę!”
Tak recenzuje płytę nagraną w lipcu 2018 r. w studio łódzkiej Akademii Muzycznej Marek Niedźwiecki.
Na koncert zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczna FERMATA.
Koncert odbędzie się 30 listopada 2018 r. o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48.
Bilety w cenie 30 zł dostępne od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 18:00 w sekretariacie szkoły.esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/tubis-trio-z-promocja-nowej-plyty-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/poliz-jazz-tubis-trio-r5495
infotydzien.info/index.php /> www.koncertomania.pl/koncert/3318387/tubis-trio-sieradz-30-11-2018.html
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/503579/sieradz-tubis-trio-flashback-ldz10
www.nasze.fm/news,30267
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-tubis-trio-w-panstwowej-szkole-muzycznej-w-sieradzu,4894430,art,t,id,tm.html
www.facebook.com/koncertysieradz/photos/a.492603897436160/2386155451414319/ />
JAZZOWA PERKUSJA


To był dzień pełen emocji dla młodych perkusistów z sieradzkiej szkoły. 14 listopada 2018 r. odbyły się I Sieradzkie Spotkania Perkusyjne. Wykładowcami byli: znakomity perkusista Piotr Biskupski oraz twórca techniki gry sześcioma pałkami na wibrafonie – Karol Szymanowski. Uczniowie mieli indywidualne zajęcia z mistrzami. Otrzymali wiele cennych wskazówek i porad.
Wieczorem zaś odbył się koncert tria jazzowego. Do dwóch zacnych instrumentalistów dołączył nauczyciel sieradzkiej szkoły, Paweł Krasiński grający tym razem na gitarze basowej.
Koncert złożony ze standardów jazzowych został ciepło przyjęty przez sieradzkich melomanów. Obfitował również w niespodzianki – pierwsza miała miejsce się na początku koncertu. Na scenie pojawiła się gitarzystka Magdalena Kowalczyk wraz z Pawłem Krasińskim grającym na perkusji przedstawili utwór z nowego, wspólnego projektu, który być może już niedługo zostanie zaprezentowany w całości.
Zakończenie koncertu również nie było typowe. Do grona muzyków dołączyły uczennice: saksofonu – Weronika Galowicz i gitary - Karolina Bakowicz. W wykonaniu tego zespołu zabrzmiały utwory „Czarny Orfeusz” oraz „Cameleon”.
Już wkrótce kolejne koncerty z cyklu „Poliż jazz”. 30 listopada (piątek) o godzinie 19:00 muzykę ze swojej najnowszej płyty FLASHBACK zaprezentuje TUBIS TRIO.
Bilety na ten koncert są już dostępne w szkolnym sekretariacie w cenie 30 zł.
Serdecznie zapraszamy.


Zobacz koncert na You Tube:
www.youtube.com/watch />
Napisali o nas:
www.nasze.fm/news,30224
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/jazzowa-perkusja-w-szkole-muzycznej
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8990-profesorowie-jazzu-zagrali-z-uczniami-szkoy-muzycznej-w-sieradzu
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/i-sieradzkie-spotkania-perkusyjne-odbyly-sie-w-psm-zdjecia,4882880,artgal,t,id,tm.html
infotydzien.info/index.php />
PERKUSYJNA TRIO JAZZOWE

Już za kilka dni kolejny koncert muzyki jazzowej z cyklu „Poliż Jazz” w szkole muzycznej w Sieradzu.
Tym razem najpopularniejsze standardy jazzowe zaprezentuje Trio Jazzowe w składzie Piotr Biskupski, Karol Szymanowski i Paweł Krasiński.

Dr hab. Piotr Biskupski, profesor nadzwyczajny, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. J. Zgodzińskiego.
Laureat nagród indywidualnych konkursów jazzowych / Złota Tarka, Jazz nad Odrą/
Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej: Z. Namysłowski, W. Karolak, T. Szukalski, a ponadto z R. Rossem, M. Hendrix, D Brown, B. Molenhofem, S Weinert.
Od wielu lat współtworzy większość projektów artystycznych W. Nahornego, J. Strobla, M. Bogdanowicza. Często zapraszany jest do współpracy przez wykonawców różnych gatunków muzycznych. Jest poszukiwanym muzykiem studyjnym. Nagrał ponad 30 płyt. Jest bardzo wysoko cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie jest adiunktem. Wykłada na licznych kursach perkusyjnych i jazzowych. Propaguje muzykę jazzową w cotygodniowej autorskiej audycji „ Jazz po północy” na antenie rozgłośni Polskiego Radia PIK. Aktywnie pisuje artykuły do fachowych pism muzycznych min. Top Drummer i Muzyk. Odznaczony medalem za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej Gloria Artis.

Dr hab. Karol Szymanowski, profesor nadzwyczajny – czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa (dyplom z wyróżnieniem). Jest autorem sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, która umożliwia prezentację gatunków muzycznych wcześniej dla wibrafonistów niedostępnych. Walory nowej techniki wykorzystuje zarówno w utworach na zespoły kameralne (duety, tria) jak i symfoniczne. Ponadto jest pomysłodawcą rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co – dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault – zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe.

Paweł Krasiński - multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie perkusji dr.hab. Piotra Biskupskiego. Dodatkowo doskonalił swoje umiejętności na międzynarodowych kursach pod okiem i.in. Bennego Greba, Thomasa Langa, Marka Forda, Dava Samuelsa, Davida Friedmana, Johna Becka, Skippa Hydena. Posiada bogatą praktykę sceniczną głównie jako perkusista oraz basista. Koncertował solo, a także w różnych zespołach kameralnych grających muzykę klasyczną, jazzową czy rockową na terenie całej Polski oraz poza nią. Dodatkowo zajmuje się kompozycją i aranżacją oraz prowadzi warsztaty muzyczne. Nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia, Towarzystwie Muzycznym Fermata w Sieradzu oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Koncert odbędzie się 14 listopada 2018 r. (środa) o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48.
Organizatorem koncertu jest PSM I st. W Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie szkoły w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.
Ilość miejsc ograniczona.
Serdecznie zapraszamy.


esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/trio-jazzowe-wystapi-w-sieradzu
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/koncert-tria-jazzowego-w-sieradzu-r5469
polskijazz.pl/wydarzenie/biskupski-szymanowski-krasinski-sieradz/
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/8092,14-11-poliz-jazz-w-szkole-muzycznej.html
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/499865/koncert-tria-jazzowego-sieradz-ldz10https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/499865/koncert-tria-jazzowego-sieradz-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3315073/piotr-biskupski-pawel-krasinski-karol-szymanowski-sieradz-14-11-2018.html
www.nasze.fm/news,30105
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/i-sieradzkie-spotkania-perkusyjne-odbeda-sie-w-srode-14,4879164,artgal,t,id,tm.htmlMUZYCZNA PODRÓŻ PRZEZ STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

W piątkowy wieczór, 14 września Sala Koncertowa PSM I st. w Sieradzu zamieniła się w muzyczny peron, z którego do pociągu w podróż przez Stany Zjednoczone Ameryki zabrał licznie zgromadzoną publiczność Stanley „Staszek” Breckenrigde, a wtórowała mu najstarsza polska orkiestra jazzowa – Jazz Band Ball Orchestra.
Z Nowego Yorku, poprzez Georgię, Kansas i dalej, na południe do Nowego Orleanu z czasów Louisa Amstronga w Luizjanie, Texas, Kalifornię, a stamtąd sławną Route 66 do Chicago prowadziła trasa muzycznej podróży. Już podczas pierwszych sekund koncertu publiczność została wciągnięta w wir muzycznych wydarzeń. Stanley „Staszek” Breckenrigde nawiązał w mgnieniu oka bezpośredni kontakt z publicznością zachęcając do wspólnego śpiewania „Let the Good Times Roll”. Publiczność żywo reagowała na poczynania artystów niezwłocznie nagradzając brawami solówki instrumentalistów. Tego wieczoru byliśmy świadkami ze smakiem zagranych wielu standardów jazzowych takich jak „Take „A” Train”, „News Orleans” czy „Moon River”.
Na scenie spotkali się również panowie Lisieccy – Teofil, kontrabasista i manager JBBO oraz Krzysztof – sieradzki dziennikarz siewie.tv. Panowie przez wiele lat nie wiedzieli o swoim istnieniu, a po raz pierwszy spotkali się dopiero kilka lat temu. Rysy twarzy nie pozostawiały wątpliwości, że mają wspólne geny.
Miłym akcentem koncertu było wręczenie zwycięzcom konkursu radiowego płyt ufundowanych przez JBBO.
Organizator Towarzystwo Muzyczne FERMATA i PSM I st. w Sieradzu składają podziękowania darczyńcom, których hojność pozwoliła na zaproszenie JBBO do Sieradza.
Swoją wdzięczność organizatorzy kierują również w stronę prezydenta Sieradza, pana Pawła Osiewały, który objął patronatem wydarzanie oraz regionalnej rozgłośni „Nasze Radio”, która roztoczyła medialny patronat nad koncertem.
Następny koncert w szkole muzycznej już 1 października. Z okazji przypadającego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Muzyki w Sieradzu wystąpi Chris Schittulli – francuski wokalista, któremu akompaniować będzie świetny jazzowy polski pianista Bogdan Hołownia.
Zabrakło już wejściówek na ten koncert, które podobnie jak w przypadku koncertu JBBO rozeszły się w cztery dni. Osobom zainteresowanym koncertami w PSM w Sieradzu proponujemy zapisanie się do newslettera na stronie www.psmsieradz.pl. To zdecydowanie najszybsze źródło informacji o kulturalnych wydarzeniach w sieradzkiej szkole muzycznej.Przejdź do koncertu:
www.youtube.com/watch /> www.nasze.fm/news,29659
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/zdjecia-muzyczna-podroz-przez-stany-zjednoczone-ameryki
www.sieradz.eu/pl/news/muzyczna-podr%C3%B3%C5%BC-przez-usa
infotydzien.info/index.php /> www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch />NIEZWYKŁY KONCERT

W sieradzkiej szkole muzycznej rozpoczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim wznawiamy cykle muzyczne: Scena Dla Młodych, Muzyczne Horyzonty i Poliż Jazz.
Na początek, już 14 września o godzinie 18:00 (piątek) liźniemy trochę jazzu. Salę Koncertową wypełni muzyka w wykonaniu najstarszej polskiej orkiestry jazzowej Jazz Band Ball Orchestra. Wraz z JBBO w Sieradzu wystąpi wokalista z USA Stanley Breckenridge - Sieradzanie mają jednak wyjątkowe szczęście:)
Jazz Band Ball Orchestra powstał w 1962 r. w Krakowie z inicjatywy Jana Boby i Jana Kudyka. Zespół koncertował na całym świecie – niezwykle nobilitujące były występy JBBO na jednym z największych Festiwali Jazzu Tradycyjnego w USA, słynnym „Sacramento Dixieland Jubilee” w Kalifornii, później znanym jako „Sacramento Jazz Jubilee”. Znamienne jest, że od 1979 r. zespół był zapraszany na ten festiwal przez dwadzieścia kolejnych lat!
Ten wspaniały wieczór jazzu tradycyjnego rozpocznie się o godzinie 18:00 w piątek 14 września w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul Jana Pawła II 48.
Bilety w cenie 20 zł można nabyć w sekretariacie PSM w Sieradzu: do końca sierpnia w godzinach 9:00 – 15:00, a we wrześniu od 8:00 do 18:00.
Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz PSM I st. w Sieradzu. Patronat nad koncertem objął Prezydent Sieradza - Paweł Osiewała.
Rozgłośnia radiowa „Nasze Radio” poświęci wydarzeniu więcej czasu na swojej antenie. Niewykluczone konkursy – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Organizatorzy dziękują darczyńcom za pomoc finansową podczas organizacji koncertu.esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/audio-najstarsza-polska-orkiestra-jazzowa-zagra-w-sieradzu
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8651-jazz-band-ball-orchestra-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej
www.koncertomania.pl/koncert/3280794/jazz-band-ball-orchestra-stanley-breckenridge-sieradz-14-09-2018.html
www.nasze.fm/news,29559
infotydzien.info/index.php /> www.kiwiportal.pl/wydarzenia/486459/poliz-jazz-koncert-jazz-band-ball-orchestra-stanley-breckenridge-ldz10
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/wieczor-jazzu-w-sieradzu-r5362


AMBASADOR GRAŁ NA FORTEPIANIE

Ambasador gościł w szkole muzycznej. Ambasador polskiego jazzu – znakomity polski pianista Artur Dutkiewicz w piątkowy wieczór dał niezapomniany koncert. Artyście na scenie towarzyszyli wyborni muzycy – Andrzej Święs na kontrabasie i Adam Zagórski na perkusji.
Palce Artura Dutkiewicza wydobyły z koncertowego Steinwaya cała paletę barw, która ułożyła się w piękne melodie uwiecznione na najnowszej płycie „Traveller”. Muzyczna podróż rozpoczęła się prezentacją tytułowego utworu z poprzedniej płyty „Prana”. Reminiscencje wielu podróży słychać było wyraźnie w „Tańcu słonia” czy tytułowym „Travellerze”. Publiczności bardzo przypadły do gustu kompozycje oparte na polskich motywach muzycznych „Satvic Mazurka” i „Pińczów Mazurka”. Na bis muzycy wykonali utwór „Hey Hania” dedykowany żonie pana Artura – Hannie Dutkiewicz.
Koncerty jazzowe, które od jesieni 2017 pojawiły się w ofercie szkoły muzycznej gromadzą wiernych słuchaczy. Cykl dorobił się już hasła „Poliż jazz”, które nawiązuje do wydawanej przez ponad 20 lat płytowej antologii „Polish jazz”. Miłośników improwizowanej muzy cieszy zapewne fakt, że po wielu latach przerwy seria ta została wznowiona i ukazało się już kilka płyt z nagraniami współczesnych muzyków jazzowych. Sieradzanom, którzy chcą liznąć trochę jazzu obiecujemy, że przed nami jeszcze kilka wspaniałych koncertów, o których zapewne będziemy informować.
Organizatorzy koncertu PSM I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują Prezydentowi Sieradza za objecie wydarzenia patronatem, MPWiK w Sieradzu za finansowe wsparcie oraz rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny.


Zobacz bis:
www.youtube.com/watch />

www.nasze.fm/news,28397
esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/zdjecia-ambasador-polskiego-jazzu-w-szkole-muzycznej-w-sieradzu
infotydzien.info/index.php /> www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8183-ambasador-jazzu-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej

LIŹNIJ TROCHĘ JAZZU!

Wpadnij do szkoły muzycznej na koncert i liźnij trochę jazzu!
Pod hasłem „Poliż Jazz” kontynuujemy cykl koncertów jazzowych w Sieradzu.
Tym razem w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu pojawi się jazzowe combo Artura Dutkiewicza.
Artur Dutkiewicz, wybitny polski pianista nazywany jest „Ambasadorem jazzu” /Jazz Forum Magazine 12/2012/. Jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Wystąpił w ponad 60 krajach; od USA przez Europę, Afrykę, po Chiny i Australię.
Jego trio, z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem, jest uznawane przez krytyków muzycznych za jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych.
Trio występowało na całym świecie, m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Chinach, Indonezji, Niemczech, Rosji, Włoszech, Turcji, Azerbejdżanie i Kanadzie.
W dniu 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 18:00 ARTUR DUTKIEWICZ TRIO zaprezentuje sieradzkiej publiczności materiał z najnowszej, wydanej w 2017 r. płyty pt. „Traveller”.
Muzycy zagrają w składzie: Artur Dutkiewicz – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas, Adam Zagórski – perkusja.
Koncert swoim patronatem objął Prezydent Sieradza pan Paweł Osiewała.
Organizatorzy składają podziękowania darczyńcom za wsparcie finansowe oraz rozgłośni radiowej „Nasze Radio” za patronat medialny.
Bilety w cenie 20,00 zł do nabycia w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu, ul. Jana Pawła II 48 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.

Na koncert zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA.esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/liznij-troche-jazzu-przyjdz-na-koncert-artura-dutkiewicza-bilety-juz-dostepne
www.nasze.fm/news,28219
www.koncertomania.pl/koncert/2841762/artur-dutkiewicz-trio-sieradz-27-04-2018.html
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1523650002./1367876156674616/ /> infotydzien.info/index.php /> www.regionkultury.pl/aktualnosci-a3/artur-dutkiewicz-trio-r5106
www.facebook.com/events/523955877999999/
www.sieradz.eu/pl/news/poli%C5%BC-jazz
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8175-co-gdzie-kiedy-w-sieradzkiem-na-wielk-majowk-od-26-kwietnia-do-3-maja
www.siewie.tv/wideo/wywiadyrozmowy/8178-o-jazzie-w-muzycznej-ze-sawomirem-cielakiem-z-psm-w-sieradzu


TUBIS TRIO FLASHBACK

TRIO JAZZOWE Szymanowski, Biskupski, Krasiński

JBBO

ARTUR DUTKIEWICZ TRIOProjekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl