Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 - 10:41

Poliż Jazz 2019

JAZZOWA TRĄBKA PIOTRA KRZEMIŃSKIEGO


Powoli rok 2019 dobiega końca. Jest to dobry czas na różnego rodzaju podsumowania. Z pewnością znakomitym zakończeniem rocznego cyklu „Poliż Jazz” w szkole muzycznej był koncert Piotra Krzemińskiego i jego zespołu.
Wróćmy jednak pamięcią do początku roku. W styczniu gościliśmy Leszka HeFi Wiśniowskiego ze Stefanem Błaszczyńskim, a kilka dni później nominowanego do Fryderyków w dwóch kategoriach Tomasza Chyłę. Jazzowy rok kończymy koncertem muzyka wyróżnionego Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana – Piotra Krzemińskiego.
W tym roku zagrali u nas również: Trio Włodka Kozłowskiego, Artur Dutkiewicz oraz Trio Wojciecha Gogolewskiego.
Michał Borowski – saksofon tenorowy, Dariusz Petera – instrumenty klawiszowe, Andrzej Zielak – kontrabas i Karol Domański – perkusja to muzycy, którzy w środowy wieczór, 4 grudnia, zaprezentowali kompozycje lidera zespołu – Piotra Krzemińskiego (trąbka, flugelhorn) . Pełne energii, świeże, a jednocześnie mocno zakorzenione w jazzowej tradycji utwory najwyraźniej przypadły do gustu sieradzanom. Oprócz dynamicznych, emocjonalnych kompozycji wysłuchaliśmy spokojnych i nastrojowych ballad. Po długich, końcowych owacjach zespół wykonał na bis utwór, który w Sieradzu miał swoją prapremierę.
Krzemiński Reunion Project to kolejna grupa, która zagrała akustycznie w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu. Doskonałe walory akustyczne obiektu doceniają nie tylko melomani, ale również występujący muzycy, którzy są bardzo zadowoleni z osiągniętego efektu.
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu już przygotowują się do kolejnej edycji jazzowego cyklu. Miłośnicy muzyki jazzowej mogą liczyć na kolejne koncerty, z których najbliższy odbędzie się prawdopodobnie w lutym 2020 r.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji dzisiejszego koncertu. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny, w szczególności zaś dziękujemy pani Monice Waraczyńskiej za zaangażowanie i upowszechnianie muzyki jazzowej.Oto fragmenty koncertu:
www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch />

www.nasze.fm/news,33729
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/zdjecia-jazzowa-trabka-piotra-krzeminskiego-podsumowanie-cyklu-poliz-jazz

KRZEMIŃSKI REUNION PROJECT


Krzemiński Reunion Project wystąpi 4 grudnia o godz. 18.00 w Sieradzu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. ul. Jana Pawła II 48.
Zespół zagra kompozycje Piotra Krzemińskiego w stałym składzie (Piotr Krzemiński- trąbka, Michał Borowski – saksofon tenorowy, Dariusz Petera – instr. klawiszowe, Andrzej Zielak – kontrabas i Karol Domański – perkusja).
Koncert odbędzie się w sali, której świetna akustyka pozwoli na użycie minimalnej ilości nagłośnienia i uzyskanie akustycznego brzmienia zespołu – które lubimy najbardziej :) – mówi lider zespołu – Piotr Krzemiński.
Na koncert zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu oraz Towarzystwo Muzyczne FERMATA.
Patronat medialny jak zwykle obejmie rozgłośnia „Nasze Radio”.
Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w szkolnym sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.
Spotkajmy się zatem 4 grudnia 2019 r. (środa) o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul Jana Pawła II 48.
www.nasze.fm/news,33631
cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4qzg/krzeminski-reunion-project
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10755-krzemiski-reunion-project-w-pastwowej-szkole-muzycznej-w-sieradzu
www.nasze.fm/news,33681

JESIEŃ, JAZZ, SKALDOWIE

Ciepły, listopadowy wieczór. Ciepłe dźwięki wypływają spod sprawnych palców pianisty. W tle delikatnie szumi perkusja. Niskie dźwięku kontrabasu uzupełniają całość. Wszyscy znają te motywy. W mgnieniu oka, a raczej ucha, już po trzech dźwiękach rozpoznają znakomite kompozycja Andrzeja Zielińskiego – lidera „Skaldów”. Na twarzach słuchaczy maluje się uśmiech. Brzmią brawa po każdej solówce.
Wieczór wspomnień dla niektórych, dla innych, zdecydowanie młodszych, odkrycie roku.
Muzyczną ucztę przygotowało dla sieradzkich melomanów Trio Wojciecha Gogol Gogolewskiego – znanego jazzowego pianisty, z którym zagrali Adam Lewandowski na perkusji i cajonie oraz Paweł Pańta na kontrabasie i gitarze basowej.
„Prześliczna wiolonczelistka”, „Cała jesteś w skowronkach”, „Z kopyta kulig rwie”, czy w końcu tytułowa kompozycja z płyty „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” oraz wiele innych wypełniło kolejny muzyczny wieczór w ramach cyklu Poliż Jazz i w roku jubileuszowym PSM I st. w Sieradzu.
Koncert został przygotowany przez szkołę muzyczną oraz Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu.
Artyści i publiczność składają podziękowania mecenasowi, którym było MPWiK w Sieradzu.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do dziennikarzy wielu redakcji, a szczególnie do pani Moniki Waraczyńskiej, która na antenie „Naszego Radia” zachęca wszystkich do udziału w wydarzeniach firmowanych przez szkołę muzyczną.
Już niebawem kolejne koncerty.
W środę, 20 listopada o 18:00 – Piotr i Paweł, czyli Piotr Biskupski i Paweł Krasiński wraz z uczniami i absolwentami – koncert dla miłośników instrumentów perkusyjnych. Wstęp wolny.
Hardcorowe „Andrzejki” z kwintetem akordeonowym(29 listopada o 18:00) z okazji 35 – lecia szkoły i 20 – lecia owego kwintetu. Ostatnie, bezpłatne wejściówki do pobrania w sekretariacie szkoły.
Jazzowa „Barbórka”, czyli Krzemiński Reunion Project – środa, 4 grudnia, godzina 18:00. W sekretariacie są jeszcze bilety na ten koncert w szalenie promocyjnej cenie 25 zł.
„Nauczyciele dzieciom” , czyli Koncert Mikołajkowy dla najmłodszych w wykonaniu nauczycieli. Będą jak zwykle zagadki i niespodzianki. Rozpoczynamy o 18:00, 6 grudnia. Zapraszamy do Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu. Wstęp wolny.
Koncert absolwentów z okazji 35 – lecia szkoły w środę, 18 grudnia o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
Koncert Świąteczny uczniów – w bardzo świątecznej atmosferze – 20 grudnia o 17:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.


Kliknij i posłuchaj fragmentów:
youtu.be/cKiPbyLW2sE
youtu.be/T5ThdJ65-Ss
youtu.be/-fgoulEuLx0
youtu.be/FPWPzzt91iI


www.nasze.fm/news,33533
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/zdjecia-cieply-listopadowy-wieczor-jesien-jazz-i-skaldowie-za-nami-muzyczna-uczta
sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/243574,jesien-jazz-skaldowie.html
youtu.be/IIcRs4sT8Dc


KRZEMIŃSKI REUNION PROJECT

Cykl „Poliż Jazz” nabiera rozpędu. Jeszcze nie mieliśmy okazji posłuchać „Skaldów” w interpretacji Wojciecha Gogolewskiego, a już swoją wizytę w Sieradzu zapowiada Piotr Krzemiński wraz z zespołem.
Piotr Krzemiński to trębacz i kompozytor, wrócił na stałe do Polski trzy lata temu. Znany jest z wirtuozerii, muzykalności i dbałości o wysoki „procent jazzu w jazzie”. Dał się poznać publiczności zarówno na dużych festiwalach jak i kameralnych koncertach: grał z Michel‘em Legrandem, na Jazz Jamboree 2018 oraz Złotej Tarce 2019. Za swoją twórczość i działalność nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana. Jazzowa publiczność docenia szczególnie autorskie projekty Piotra. Jednym z nich jest kwintet Krzemiński Reunion Project.
Krzemiński Reunion Project to wynik muzycznego spotkania po latach grupy znakomitych i doświadczonych artystów, którzy od dłuższego czasu z powodzeniem istnieją na scenie jazzowej. Zapraszamy na koncert, podczas którego usłyszeć będzie można kompozycje Piotra Krzemińskiego, którego muzyka inspirowana jest nowoczesnym podejściem do jazzu, podróżami po świecie oraz starym, dobrym mainstreamowym jazzowym brzmieniem. To opowieść o inspiracjach i doświadczeniach zebranych przez lata, dużo radości płynącej ze wspólnego grania oraz duża dawka dobrego jazzu.
Wraz z liderem zagrają Michał Borowski – saksofon tenorowy, Dariusz Petera – fortepian, instr. klawiszowe, Andrzej Zielak – kontrabas i Karol Domański – perkusja.
Na koncert zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu oraz Towarzystwo Muzyczne FERMATA.
Patronat medialny jak zwykle obejmie rozgłośnia „Nasze Radio”.
Bilety w cenie 25 zł są już do nabycia w szkolnym sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.
Spotkajmy się zatem 4 grudnia 2019 r. (środa) o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul Jana Pawła II 48.
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/poliz-jazz-krzeminski-reunion-project-r5883
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/barborka-na-jazzowo-w-szkole-muzycznej-zaproszenie-na-koncert
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/ms.c.eJwzMjKyMDM3NjYyNzIzNDU11zOCCBgagAXMLQFx1Qa3.bps.a.2159430920852465/2228673327261557/ /> www.kiwiportal.pl/wydarzenia/620319/koncert-poliz-jazz-krzeminski-reunion-project-sieradz-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3399022/piotr-krzeminski-sieradz-04-12-2019.html
cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4qvu/krzeminski-reunion-project/jest
www.facebook.com/events/443153439733522/
cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4qzg/krzeminski-reunion-project
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10755-krzemiski-reunion-project-w-pastwowej-szkole-muzycznej-w-sieradzu
www.nasze.fm/news,33681


JAZZOWE MEDYTACJE WIEJSKIEGO LISTONOSZA


Kolejna odsłona cyklu „Poliż Jazz” już wkrótce.
15 listopada 2019 r. o godzinie 18:00 wystąpi przed Państwem trio jazzowe Wojciecha „Gogol” Gogolewskiego.
Lider zespołu Wojciech „Gogol” Gogolewski – pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu. Laureat Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Jazz Juniors w Krakowie oraz zdobywca Klucza do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzowych Szwecji, Niemiec, Francji i Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np. Pori Jazz w Finlandii, Montreal Jazz Festival w Kanadzie czy Jazz Jamboree w Warszawie.
Wraz z nim na gitarze basowej i kontrabasie zagra w tym dniu Paweł Pańta.
Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 roku był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez wybitnego dyrygenta Claudio Abbado. Rok 2001 to początek najważniejszego etapu muzycznej kariery Pawła Pańty – podjął współpracę z Włodek Pawlik Trio, z którym nagrywa następujące albumy: „Sonety Szekspira”, „Anhelli”, „Tykocin”, „Struny na Ziemi”, „Wieczorem”. Zwieńczeniem wspólnej pracy jest zdobycie nagrody Grammy 2014 za album „Night in Calisia”.
Tego wieczoru przy bębnach zasiądzie Adam Lewandowski. Na profesjonalnej scenie jazzowej zadebiutował w Trio Marka Blizińskiego w 1977 roku. W latach 1981 – 84 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym dla CBS Records nagrał w Grecji płytę „Plaka Nights” oraz wystąpił m.in. podczas festiwalu Jazz Jamboree w 1983 roku przed Milesem Davisem. Współpracował z Trio Janusza Strobla, Trio Włodka Pawlika, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim.
W ten jesienny wieczór rozsmakujemy się w twórczości „Skaldów” przyprawionych rytmami i jazzową harmonią. Utwory Andrzeja Zielińskiego zaaranżowane zostały z największą troską o szczegóły, piękno i artystyczny wyraz oddający sens oraz duszę muzyki „Skaldów”, nadając jej nowy klimat oraz nową, współczesną wartość kulturową.
Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu.
Patronat medialny objęła rozgłośnia „Nasze Radio”.
Mecenat nad wydarzeniem sprawuje MPWiK w Sieradzu.
Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w sekretariacie szkoły od 4 listopada w godzinach 9:00 – 18:00. Ilość ograniczona.
Serdecznie zapraszamy.


www.kiwiportal.pl/wydarzenia/617361/sieradz-jazzowe-medytacje-wiejskiego-listonosza-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3397244/wojciech-gogolewski-sieradz-15-11-2019.html
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10626-jazzowe-medytacje-wiejskiego-listonosza-w-sieradzkiej-muzycznej
www.nasze.fm/news,33410
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/jazzowe-medytacje-wiejskiego-listonosza-odbierz-wejsciowki
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/jazzowe-medytacje-wiejskiego-listonosza-r5877
sieradz.eu/poliz-jazz-trio-jazzowe-wojciecha-gogol-gogolewskiego


WIELKANOCNY MAZUREK JAZZOWY - PRZEPIS


Skład:
15 ósemek 24 szesnastki kilka ćwierćnut pauzy do smaku Składniki mieszamy równomiernie w metrum 3/8, doprawiamy do smaku płynnym crescendem i decrescendem.
Przyozdabiamy akcentami, a na koniec dodajemy lekkie ritenuto.
Całość przelewamy na rozgrzaną pięciolinię lub bezpośrednio na klawiaturę i z wypiekami na twarzy gramy około 8 minut.
Czy z tego, czy z podobnego przepisu korzystał Artur Dutkiewicz podczas koncertu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu, gdzie raczył publiczność przesmacznymi mazurkami? To nieistotne, ważne, że muzyczna uczta udała się znakomicie.
Wszyscy zgodzimy się z opinią redaktora „Rzeczpospolitej”, Marka Duszy, który pisał:
„Dutkiewicz nadał prostym rytmom i chwytliwym melodiom wyrafinowaną, ponadczasową formę. Słucha się ich z ciekawością odkrywcy nowych dźwięków, a odnośniki do muzyki klasycznej i jazzu dadzą przyjemność każdemu erudycie.”
Była również niespodzianka. Wśród stylizowanych mazurków pojawiły się jazzowo interpretowane sieradzkie owijoki.
Skąd nagle sieradzkie akcenty w repertuarze „ambasadora polskiego jazzu” - gdyż tak nazywany jest pan Artur Dutkiewicz? Otóż podczas ubiegłorocznej wizyty w Sieradzu, kiedy prezentował utwory z płyty „Traveller”, pianista zainteresował się sieradzkim folklorem. Wnikliwe studia nad sieradzkimi motywami muzycznymi zaowocowały powstaniem dwóch stylizowanych na jazzowo Owijoków. Kompozytor – pianista włączył na stałe do swojego repertuaru Owijoki, tym samym stając się „ambasadorem Sieradza” na światowych scenach. Zaznaczyć wypada, że Artur Dutkiewicz bardzo często jest gościem sal koncertowych leżących na wszystkich kontynentach świata, no prawie wszystkich – jeszcze nie był na Antarktydzie, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Jeżeli chcecie posłuchać Owijoka w interpretacji Artura Dutkiewicza wystarczy kliknąć w ten link:
www.youtube.com/watch /> Koncert zakończył się bisem. Artysta zaimprowizował utwór w oparciu o przebój Czesława Niemena „Pod papugami”. Chyba po mazurkach narobił nam apetytu na improwizowanego Niemena.
Organizatorem koncertu z cyklu „Poliż Jazz” była Państwowa Szkoła Muzyczna I st i Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu.
Patronat nad koncertem objął Prezydent Sieradza, pan Paweł Osiewała.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce pana prezesa MPWiK w Sieradzu, pana Krzysztofa Grabowskiego, którego działania przyczyniły się do realizacji projektu.
Za patronat medialny organizatorzy dziękują rozgłośni „Nasze Radio”.
Zapraszamy na następne koncerty.W dniu 18 kwietnia 2019 r. artysta zaprezentował "Sieradzkie Owijoki" na antenie TVP Polonia. Oto link:
www.youtube.com/watch />


www.nasze.fm/news,31561
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/wielkanocne-mazurki-jazzowe-przepis
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9692-przepis-na-wielkanocnego-mazurka-jazzowego
infotydzien.info/platformy2/17176-sieradz-wielkanocny-mazurek-jazzowy-fotogaleria.html
www.nasze.fm/news,31612
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/o-owijokach-w-tvp-polonia
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9723-sieradzkie-owijoki-w-tvp-polonia
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/wielkanocny-mazurek-na-jazzowo-w-psm-w-sieradzu-z-koncertem,5090877,artgal,t,id,tm.html
ŚWIĄTECZNE "MAZURKI"


Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Poliż Jazz” do szkoły muzycznej w Sieradzu.
Przed rokiem gościliśmy Trio Artura Dutkiewicza. Tym razem artysta zaprezentuje się w solowym repertuarze. Usłyszymy znakomite utwory zebrane w cykl „ImproMazurki”. Są to kompozycje Artura Dutkiewicza z solowej płyty „Mazurki”, w których swobodna improwizacja, polskie rytmy i motywy ludowe oraz tradycja muzyki klasycznej i jazzowej łączą się w jedną oryginalną całość.
Odnajdziemy tu inspiracje pięknem muzyki Chopina, nastrojowością kompozycji Szymanowskiego
i rytmiką i atonalnością utworów Bartoka.
Mazurki pianisty, oparte na rytmach ludowych, łączące elementy muzyki klasycznej z jazzem są projektem wyjątkowym we współczesnej polskiej muzyce fortepianowej.
Artur Dutkiewicz jest pierwszym jazzowym kompozytorem, który skomponował cykl autorskich mazurków.
Ze swoimi mazurkami pianista występował niemal na całym świecie; od Ameryki Południowej, USA, przez Europę, Afrykę, Chiny, po Australię i Nową Zelandię.
Rafał Garszczyński z RadioJazz.FM tak pisał o „Mazurkach”: „To muzyka prawdziwa, płynąca z serca i pełna emocji. Znajdziecie tu wiele pozytywnej energii, słowiańskich tańców, rytmów i melodii, które wszyscy znamy, choć często nie potrafimy nazwać. Uważajcie jednak, to wyśmienita płyta, która, jak każde wybitne dzieło uzależnia.”
Organizatorem koncertu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA.
Artysta zagości w naszym mieście dzięki hojności sieradzkiego MPWiK.
Patronat nad koncertem objął pan Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, a z ramienia mediów nadzór sprawować będzie lokalna rozgłośnia „Nasze Radio”.
Koncert odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48.
Bezpłatne wejściówki (ograniczona ilość) są do odebrania w sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy.


Oto zwiastun koncertu:
www.youtube.com/watch />


polskijazz.pl/wydarzenie/poliz-jazz-artur-dutkiewicz-impromazurki/ /> esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/swiateczne-fortepianowe-mazurki
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9605-przedwiteczne-impromazurki-z-cyklu-poli-jazz-w-szkole-muzycznej-w-sieradzu
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/537781/koncert-poliz-jazz-artur-dutkiewicz-impromazurki-sieradz-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3354520/artur-dutkiewicz-sieradz-12-04-2019.html
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/artur-dutkiewicz-impromazurki-r5645
infotydzien.info/imprezy/17082-sieradz-mazurki-na-jazzowo-plakat.html
www.nasze.fm/news,31425
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/8166,12-04-poliz-jazz.html
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1554115656./1846030935525800/ />

JAZZ TRIO

Ponownie na scenie Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu zabrzmiał jazz. Stare, dobre standardy przypomniało Jazz Trio w składzie Marcin Jagiełło – fortepian, Włodek Kozłowski – gitara basowa i Tomasz Świtalski – perkusja.
I tym razem muzycy docenili walory akustyczne sieradzkiej sali ciesząc ucho słuchaczy dźwiękami płynącymi wprost z instrumentów. Zbyteczne okazały się wzmacniacze i mikrofony, a naturalny, elektronicznie nieprzetworzony dźwięk instrumentów docierał do najdalszych zakamarków sali.
Nawet bas Włodka był podpięty bezpośrednio pod mały wzmacniacz bez żadnych, tak lubianych przez innych, efektów gitarowych.
Minimum środków, maksimum muzyki, dobrego smaku i zabawy dźwiękiem.
Kto nie był, niech żałuje.
Wkrótce kolejne jazzowe przeżycia zafundują Anna Gadt, którą usłyszymy w utworach z płyty “Renaissance”, a nieco później Artur Dutkiewicz z „Mazurkami” - autorskimi kompozycjami, w których transowa improwizacja jazzowa, muzyka klasyczna oraz polska muzyka ludowa łączą się w jedną oryginalną całość.
Szczegóły wkrótce.


Oto film z koncertu:

www.youtube.com/watch />


sieradz.naszemiasto.pl/artykul/akustyczny-koncert-jazz-trio-w-psm-w-sieradzu-zdjecia,5050511,artgal,t,id,tm.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/troche-jazzu-na-wiosne
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9581-wiosna-w-muzycznej-na-jazzowo
www.nasze.fm/news,31370
infotydzien.info/platformy2/17053-pj-wlodek-kozlowski-w-sieradzu-fotogaleria.html
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/8164,jazz-w-psm.html


NOMINOWANI DO "FRYDERYKÓW" ZAGRALI W SIERADZU


„Fryderyki” uznawane są za najważniejsze muzyczne nagrody w Polsce. W roku 2019 Akademia Fonograficzna nie miała łatwego zadania. Nominatów do nagrody należało wybrać spośród 1257 albumów, singli i teledysków. W kategorii „jazzowy album roku” nominowana została płyta „Circlesongs” grupy Tomasz Chyła Quintet, a w kategorii „jazzowy artysta” nominowany został lider tejże – Tomasz Chyła.
W przeddzień uroczystości wręczenia „Fryderyków” w PSM I st. w Sieradzu muzykę z nominowanej płyty zaprezentowali jej twórcy.
Koncert został ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Zespół został nagrodzony brawami za pełen emocji koncert, a niecichnące oklaski zaowocowały bisem.
Cenna nagroda nie trafiła bezpośrednio do rąk muzyków, którzy pojawili się 8 marca na scenie szkoły muzycznej w Sieradzu, ale nagrodzonym „Fryderykiem” w kategorii „debiut roku” został Emil Miszk. Laureat gra na co dzień z Piotrem Chęckim – saksofon, Szymonem Burnosem – fortepian, Konradem Żołnierkiem – kontrabas i Sławomirem Koryzno – perkusja, czyli składem, któremu liderował w Sieradzu Tomasz Chyła.
Kto wie, może kiedyś usłyszymy Emila Miszka w nadwarciańskim grodzie.
Koncert odbył się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Celem projektu jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Organizatorem koncertu było Sieradzkie Centrum Kultury, Fundacja Polski Jazz, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA.


zobacz koncert:
Cirklesong cz. I
www.youtube.com/watch /> Cirklesong cz. II
www.youtube.com/watch />


esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/nominowani-do-fryderykow-zagrali-w-sieradzu
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9506-tomasz-chya-quintet-w-sieradzkiej-muzycznej
www.nasze.fm/news,31223
infotydzien.info/platformy2/16954-sieradz-tomasz-chyla-quintet-podsumowanie-fotogaleria.html


KONCERT TRIA JAZZOWEGO


Połączyła ich wspólna pasja do jazzu. Grają standardy muzyki amerykańskiej, zwane popularnie standardami jazzowymi.
Swój muzyczny kunszt zaprezentują w sieradzkiej szkole muzycznej 22 marca 2019 r. o godzinie 18:00. W programie koncertu swing, blues, bossa nowa, nastrojowe ballady.
To kolejny koncert z cyklu „Poliż Jazz”, na który zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu.
Wystąpi Trio Jazzowe w składzie: Marcin Jagiełło – fortepian, Włodek Kozłowski – gitara basowa, Tomasz Świtalski – perkusja.

MARCIN JAGIEŁŁO – studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu. Uczestnik wielu warsztatów na terenie całego kraju, prowadzonych między innymi przez Leszka Możdżera, Andrzeja Jagodzińskiego czy Bogdana Hołownię.
Porusza się na co dzień w wielu stylistykach muzycznych – nieobca jest mu muzyka klasyczna, jazzowa, czy współczesne brzmienia popowe. Występował na scenie między innymi z Andrzejem Wawrzyniakiem, Jackiem Delongiem, Grażyną Błęcką – Kolską, Anną Cymerman, czy Magdaleną Wasylik.

WŁODEK KOZŁOWSKI - z wykształcenia kontrabasista. Koncertował z Radiem Łódź. Obecnie gitarzysta basowy. Z zespołami, które współtworzy gra głównie standardy jazzowe. Artyści, z którymi miał przyjemność współpracować, to m.in: wybitny skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, pianiści Jarosław Małys, Witold Janiak, gitarzysta Krzysztof Woliński, perkusista Grzegorz Grzyb oraz aktorka Grażyna Błęcka – Kolska.

TOMASZ ŚWITALSKI – absolwent Akademii Muzycznej w  Łodzi.  Był związany z łódzką i warszawską sceną jazzową. Wieloletnia współpraca z krakowskim kabaretem Spotkanie z Balladą. Był członkiem warszawskiej orkiestry jazzowo - rozrywkowej Big Warsaw Band oraz brał udział w międzynarodowym projekcie Andrew Lloyd Webber Gala koncertując w Europie zachodniej. Grał z takimi artystami jazowymi jak: Krzysztof Herdzin, Paweł Perliński, Robert Majewski oraz wokalistami: Ewą Bem, Danutą Błażejczyk, Zbigniewem Wodeckim, Andrzejem Zauchą, Ryszardem Rynkowskim .Obecnie współpracuje z muzykami łódzkiej sceny jazzowej.

Sala Koncertowa PSM I st. w Sieradzu ul. Jana Pawła II 48,
22 marca 2019 r. (piątek), godzina 18:00.
Wstęp 20,00 zł. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.www.kiwiportal.pl/wydarzenia/531558/sieradz-poliz-jazz-ldz10
polskijazz.pl/wydarzenie/poliz-jazz-sieradz/ /> sieradz.naszemiasto.pl/artykul/tomasz-chyla-quintet-wystapil-w-psm-w-sieradzu-placowka,5028394,artgal,t,id,tm.html
www.koncertomania.pl/koncert/3342479/rozni-wykonawcy-sieradz-22-03-2019.html
sieradz.eu/trio-jazzowe-koncert
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/jazzowy-piatek
www.nasze.fm/news,31223
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/poliz-jazz-w-sieradzu-r5615
infotydzien.info/imprezy/16953-sieradz-koncert-tria-jazzowego-plakat.html
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1552420495./1818915738237320/ /> www.nasze.fm/news,31299
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/trio-jazzowe-wystapi-w-panstwowej-szkole-muzycznej-w,5044309,art,t,id,tm.html

TOMASZ CHYŁA QUINTET


Sieradzkie Centrum Kultury, Fundacja Polski Jazz, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA zapraszają w wyjątkowym dniu 8 marca 2019 r. o godzinie 19:00, nie tylko kobiety, ale wszystkich miłośników muzyki jazzowej na koncert grupy TOMASZ CHYŁA QUINTET do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ulicy Jana Pawła II 48.
Muzycy zaprezentują utwory pochodzące z ich najnowszej płyty „Circlesongs”.
Bilety w cenie 20,00 zł do kupienia w kasie SCK (Teatr Miejski) lub online na www.scksieradz.pl.


Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z trójmiejskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek – Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. On również odpowiada za większość kompozycji i aranżacji utworów. Młodzi muzycy z Tomasz Chyła Quintet odwołują się do mainstreamowego jazzu, ale jest to muzyka podszyta młodzieńczą energią. W muzyce wykonywanej przez Tomasz Chyła Quintet, skrzypce Tomka Chyły frapująco dialogują z saksofonem Piotra Chęckiego i fortepianem Szymona Burnosa, a mocne podstawy utworów zapewnia sekcja rytmiczna kontrabasisty Krzysztofa Słomkowskiego i perkusisty Sławka Koryzno. Muzycy pokazują nowe oblicze, naznaczone muzyczną charyzmą lidera.
Najważniejszym osiągnięciem kwintetu jest zdobycie Grand Prix 40. Międzynarodowego Festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie w grudniu 2016 r. Jedną z nagród było wydanie płyty we współpracy z Agencją Muzyczną Polskiego Radia (płyta „Eternal Entropy” wydana w 2017 roku”).
Zespół występował m.in. na festiwalach: Jazz Juniors 2016, Jazz nad Odrą 2017, WDURMOLL Fest 2017, Jazz Wolności 2017, Letni Festiwal Jazzowy 2017, XV Kościerskie Zaduszki Jazzowe 2017, Jazz.hr 2017, Komeda Jazz Festiwal 2017, Hitch On Music Jazz International Exchange 2017.
Tomasz Chyła Quintet otrzymał nominacje w tegorocznej edycji nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii muzyka jazzowa - Fonograficzny Debiut Roku.
„Circlesongs” to nowa płyta zespołu. Tytuł albumu (PIEŚNIOKRĄG) to termin wywodzący się z chóralistyki z która silnie związany jest lider formacji. Jest to improwizowany, wielogłosowy utwór muzyczny, oparty na powtarzalnych motywach dźwiękowych. „Circlesongs” daje olbrzymie możliwości. TCQ tworząc „Circlesongs” inspirację czerpie z różnych tradycji muzycznych, prezentuje różne motywy improwizacyjne. Kwintet tworzy melodie w danej chwili, ta ewaluuje, zmieniają ją sami artyści. Wykonując utwór muzycy z TCQ po mistrzowsku zmieniają atmosferę utworu. Jest to gra bez konkurencji, dająca bezpieczną przestrzeń do eksperymentów, co istotne - możliwość odtworzenia.
Skład Tomasz Chyła Quintet: Tomasz Chyła (skrzypce), Piotr Chęcki (saksofon), Szymon Burnos (fortepian), Krzysztof Słomkowski (kontrabas), Sławomir Koryzno (perkusja).


Oto fragment z najnowszej płyty „Circlesongs”:
www.youtube.com/watch />

esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/jazzowy-dzien-kobiet
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/tomasz-chyla-quintet-r5598
www.wroblew.pl/news,340,08032019r-tomasz-chyla-quintet-w-psm-i-st-w-sieradzu.html
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/528539/sieradz-tomasz-chyla-quintet-ldz10
infotydzien.info/imprezy/16889-sieradz-koncert-tomasz-chyla-quintet-circlesongs-plakat.html
www.koncertomania.pl/koncert/3338569/tomasz-chyla-quintet-sieradz-08-03-2019.html
www.nasze.fm/news,31128
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/8151,8-03-tomasz-chyla-quintet.html
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9482-na-dzie-kobiet-koncert-zespou-tomasz-chya-quintet-circlesongs
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/tomasz-chyla-quintet-wystapi-w-sieradzu-koncert-w-psm-w,5021830,artgal,t,id,tm.html

HEFI QUARTET & STEFAN BŁASZCZYŃSKIDużą dawką jazzu zostali obdarowani melomani, którzy w piątkowy wieczór przybyli do Sali Koncertowej sieradzkiej szkoły muzycznej.
Jazz był najwyższej próby, gdyż na scenie wystąpił Leszek Hefi Wiśniowski Quartet. Muzycy zaprezentowali utwory ze swej najnowszej płyty Parallax Error oraz kilka wcześniejszych kompozycji.
Lider zespołu zmieniał co chwila instrumenty, wykonując swoje utwory nie tylko na różnych odmianach fletu poprzecznego, ale grał również na saksofonach i na indyjskim flecie bansuri.
U boku Leszka Hefi Wiśniowskiego wystąpił tego wieczoru wybitny polski flecista, dyrektor i założyciel Piwnicy Świętego Norberta w Krakowie, Sieradzanin Stefan Błaszczyński.
Jego solowy występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Nie mniejsze oklaski zbierali wszyscy członkowie zespołu po swoich solówkach.
Publiczność nie chciała się rozstać z muzyką serwowaną przez HeFi Quartet i Stefana Błaszczyńskiego. Muzycy chętnie bisowali.
Na wiele godzin przed koncertem Leszek Hefi Wiśniowski i Dominik Wania prowadzili warsztaty dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli. Mistrz podzielił się z młodzieżą tajnikami gry na flecie. Zaprezentował różne odmiany fletów – japoński shskuhachi, indyjski bansuri, flety chińskie oraz flet z glissando headjontem.
Pokazał jak w prosty sposób można zmodyfikować barwę i brzmienie fletu poprzecznego.
Omówił skalę całotonową i w oparciu o nią uczniowie próbowali swoich sił w improwizacji jazzowej.
Trudniejszym zadaniem okazała się improwizacja o interwały i skalę zwiększoną, o której opowiedział Dominik Wania.
Na początku koncertu uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali efekt swojej pracy warsztatowej z Leszkiem HeFi Wiśniowskim i Dominikiem Wanią. Była to już kolejna próba młodych muzyków na gruncie muzyki jazzowej.
Organizatorzy PSM I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują darczyńcom, którzy przyczynili się do realizacji kolejnego koncertu z cyklu „Poliż Jazz” w szczególności MPWiK w Sieradzu, profesorowi Michałowi Seweryńskiemu wicemarszałkowi Senatu RP oraz pani Oldze Kołoszczyk przewodniczącej Rady Powiatu Sieradzkiego.
Dziękujemy również rozgłośni „Nasze Radio” za opiekę medialną nad projektem.


Zobacz film:
youtu.be/22Bd-xhm7nA


esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/jazzowy-flet
www.nasze.fm/news,30841
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-z-cyklu-poliz-jazz-w-psm-w-sieradzu-wystapil-leszek,4972234,artgal,t,id,tm.html
infotydzien.info/platformy2/16694-sieradz-koncert-jazzowy-w-szkole-muzycznej-fotogaleria-2.html
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9300-dua-dawka-jazzu-na-flety-oraz-inne-instrumenty

HEFI QUARTET & STEFAN BŁASZCZYŃSKI

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sieradzu zapraszają na kolejny koncert z cyklu „Poliż Jazz”.
W Sali Koncertowej szkoły muzycznej w Sieradzu zagra Leszek Hefi Wiśniowski Quartet & Stefan Błaszczyński.
Leszek Wiśniowski (pseudonim Hefi) to znakomity flecista, saksofonista, kompozytor, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in: Międzynarodowego Konkursu Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych JazzJuniors (Kraków 1993), I Konkursu Standardów Jazzowych (Siedlce 1996), nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki (1998), Nowej Tradycji (Warszawa 2001), Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2015).
Muzyk konsekwentnie wykraczający poza ramy jednego stylu czy gatunku, intuicyjnie łączący odległe przestrzenie muzyczne. Głównie związany jest z muzyką jazzową i eksperymentalną.
Wraz z Dominikiem Wanią – fortepian, Tomaszem Kupcem – kontrabas i Bartłomiejem Staromiejskim – perkusja, współtworzy HeFi Quartet.
Do tak doborowego towarzystwa dołączy w tym dniu Stefan Błaszczyński. Sieradzanin, znany flecista, członek zespołu Brathanki, założyciel oraz dyrektor Piwnicy Świętego Norberta w Krakowie.
Jeśli chcesz, wpadnij do szkoły muzycznej 25 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 i liźnij trochę jazzu.
Więcej informacji, konkurs z nagrodami i muzyka HeFi Quartet już wkrótce na antenie lokalnej rozgłośni „Nasze Radio” 104,7 fm.
Bilety w cenie 20,00 zł dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.
Serdecznie zapraszamy.polskijazz.pl/wydarzenie/poliz-jazz-hefi-quartet/ /> www.kiwiportal.pl/wydarzenia/517425/sieradz-poliz-jazz-hefi-quartet-stefan-blaszczynski-ldz10
www.koncertomania.pl/koncert/3330073/stefan-blaszczynski-hefi-quartet-sieradz-25-01-2019.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/stefan-blaszczynski-i-hefi-quartet-juz-niebawem-w-sieradzu
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1547462609./1738801026248792/ /> www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/hefi-quartet-stefan-blaszczynski-r5552
infotydzien.info/imprezy/16621-sieradz-hefi-quartet-stefan-blaszczynski-foto-plakat.html
sieradz.eu/poliz-jazz
www.nasze.fm/news,30738
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-z-cyklu-poliz-jazz-w-psm-w-sieradzu-w-piatek-25,4964336,artgal,t,id,tm.html
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9285-co-gdzie-kiedy-w-sieradzkiem-od-24-do-30-stycznia
KRZEMIŃSKI REUNION PROJECT

GOGOL GOGOLEWSKI TRIO

IMPROMAZURKI

JAZZ TRIO

TOMASZ CHYŁA QUINTET

HEFI QUARTET & STEFAN BŁASZCZYŃSKIProjekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl