Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 - 17:56

NOWOŚCI

ZIMOWY KURS PERKUSYJNY
| 07.02.2019 - 19:26

Towarzystwo Muzyczne Fermata zaprasza na:

ZIMOWY KURS PERKUSYJNY!

Oferta przeznaczona dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych chcących poznać lub rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności perkusyjne.

Prowadzenie: Paweł Krasiński
Koszt 200zł
Cena zawiera 5 godzin lekcyjnych nauki gry na perkusji (codziennie jedna lekcja)
Termin do wyboru: 18.02-22.02.2019
Zajęcia ustalane indywidualnie odbywać się będą w godz. od 9.00 do 14.00
Istnieje możliwość zmiany liczby lekcji lub wykupienie pojedynczych godzin lekcyjnych w dniach 11.02-15.02.2019
Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu ul. Jana Pawła II 48
Więcej Informacji i zapisy pod numerem telefonu 509 182 543


UCZNIOWIE OGNISKA MUZYCZNEGO NA SCENIE
| 06.02.2019 - 21:50

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie Ogniska Muzycznego, działającego przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA w Sieradzu, wystąpili na koncercie podsumowującym pierwsze półrocze.
Dla niektórych był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością. A publiczność nie zawiodła. Pojawili się najbliżsi naszych małych muzyków. Sala Koncertowa szkoły muzycznej z trudem pomieściła wszystkich chętnych.
Na scenie pojawiły się zespoły taneczne – dzieci młodszych i starszych. Swoje ulubione utwory zagrali uczniowie fortepianu pań: Elżbiety Górskiej, Katarzyny Antoniak i Izabeli Rudzkiej.
Wystąpili również akordeoniści z klasy pani Silvii Csefalvayovej, gitarzyści, którymi opiekuje się pani Magdalena Kowalczyk oraz wiolonczelistka zgłębiająca muzyczne tajniki pod okiem pana Krzysztofa Łatwińskiego.
Bardzo udane występy wszystkich dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Naukę gry w Ognisku Muzycznym można rozpocząć w dowolnym momencie w miarę wolnych miejsc. Nauka gry prowadzona jest w formie indywidualnych lekcji, których czas dostosowany jest do możliwości percepcyjnych kandydata.
Kadra nauczycieli składa się z absolwentów wyższych uczelni muzycznych.
Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do podjęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
- gitara
- gitara basowa
- śpiew - w tym karaoke
- keyboard
- akordeon
- saksofon
- perkusja
- flet
- klarnet
- wiolonczela
- skrzypce
- fortepian
Informacje pod numerem telefonu 43/8271797 oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu.esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/uczniowie-ogniska-muzycznego-na-scenie-1
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9360-koncert-podsumowanie-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej
infotydzien.info/platformy2/16755-sieradz-koncert-uczniow-z-ogniska-muzycznego-przy-tm-fermata-fotogaleria.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-ogniska-muzycznego-w-psm-w-sieradzu-2019-zdjecia,4986358,artgal,t,id,tm.html
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/8138,koncert-ogniska-2019.htmlKONCERT OGNISKA LUTY 2019


KONCERT KARNAWAŁOWY NAUCZYCIELI SZKOŁY MUZYCZNEJ
| 03.02.2019 - 15:17

Wiosenna aura z temperaturami powietrza dochodzącymi chwilami nawet do 15 st. C dość niespodziewanie zagościła w dniu 2 lutego w Sieradzu.
Równie ciepła i wiosenna atmosfera panowała w tym dniu w szkole muzycznej, w której odbyły się dwa Koncerty Karnawałowe nauczycieli.
Publiczność została powitana przez chór nauczycieli piosenką „New York, New York”.
Następnie na scenie pojawił się największy, czternastoosobowy zespół, w wykonaniu którego zabrzmiały kompozycje D. Szostakowicza – Walc nr 2 i R. Sakamoto – „Zakazane kolory”.
Podczas takiego koncertu nie mogło zabraknąć muzyki filmowej. Pojawiły się motywy z „Piratów z Karaibów” (duet Ewa Wlazło i Izabela Rudzka), z „West side story” (Ewa Wlazło i Andrzej Grzeskowiak), czy z „A walk to remember” (Katarzyna Michaluk – wiolonczela i Magdalena Ristau – fortepian).
Za sprawą Silvii Csefalvayovej – akordeon, mogliśmy usłyszeć dwie wspaniałe kompozycje: V. Zubitsky`ego - „Flumen” utwór zagrany z akompaniamentem fortepianu (Marek Matuszczak) oraz „Rue d'Orseil” z cyklu „Promenada” - dzieło S. Hille`a przeznaczone na akordeon i gitarę (Magda Kowalczyk).
Wiele niespodziewanych wrażeń dźwiękowych dostarczyła kompozycja J.H. Becka - „Motywy” na kotły i fortepian brawurowo wykonana przez Pawła Krasińskiego i Magdalenę Miller.
Jedyną klasyczną kompozycją muzycznego wieczoru była Siciliana z koncertu Es – dur na trąbkę J. Haydna. Piękną kantyleną popisał się Damian Michaluk, któremu akompaniował na fortepianie Marek Matuszczak.
Po mniej znany utwór Astora Piazzolli sięgnął zespół składający się z następujących muzyków: Ewa Pławska – skrzypce, Dariusz Wlazło – akordeon, Małgorzata Łacwik – gitara, Ewa Wlazło – fortepian i Emil Jarząb - kontrabas. „Tango preparense”, bo o tym utworze mowa, zostało nagrodzone gromkimi brawami przez słuchaczy.
Do nucenia znanych melodii sprowokował publiczność występ kwintetu akordeonowego (Marcin Wieczorek, Jakub Toboła, Emil Jarząb, Przemysław Pawlak, Sławomir Cieślak). Panowie zagrali wiązankę melodii z okresu międzywojnia - „Piosenka przypomni Ci”, „Chryzantemy złociste”, „Jesienne róże” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.
Zdecydowanie inny rodzaj muzyki zaproponowali panowie: Damian Michaluk – trąbka, Jarosław Dybek – fortepian, Emil Jarząb – gitara basowa i Paweł Krasiński – perkusja. W ich wykonaniu zabrzmiał funkowy „JB & MP” E. Valdkampa, a następnie do składu dołączył Jacek Kaleta – saksofon, aby wspólnie wykonać „Little girl” A. Vizzutti`ego.
Koncert zakończyła kompozycja J. Mikuły - „Moje serce to jest muzyk”, w której partię solową powierzono absolwentce PSM I st. w Sieradzu Julii Sobczyk.
Wielkie brawa należą się również nauczycielom i rodzicom zajmującym się techniczną obsługą koncertu. Bez ich dyskretnej i sprawnej pracy wykonawcy nie mieliby łatwego życia.
Dziękujemy wspaniałej, sieradzkiej publiczności za ciepłe przyjęcie i dwukrotne wypełnienie po brzegi Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.
Tym razem dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek zostanie przeznaczony na zakup wiolonczeli.
W imieniu uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy melomanom i zapraszamy na kolejne koncerty.


Link do fragmentu koncertu:
www.youtube.com/watch />

sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-karnawalowy-psm-w-sieradzu-2019-zdjecia,4979288,artgal,t,id,tm.html
www.nasze.fm/news,30905
sieradz.eu/koncert-karnawalowy-w-wiosennej-aurze
www.sieradztomy.pl/2019/02/koncert-karnawaowy-w-psm-i-stopnia.html#
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/zagrali-nauczyciele-sieradzkiej-szkoly
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9341-w-muzycznej-koncerty-karnawaowe-a-dwa
infotydzien.info/platformy2/16736-sieradz-wiosennie-na-koncercie-karnawalowym-w-szkole-muzycznej-fotogaleria.html

KONCERT KARNAWAŁOWY 2019


1% PODATKU
| 30.01.2019 - 12:22

Szanowni Państwo!

Jeżeli nie rozliczyliście jeszcze PIT za 2018 r. – zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na Państwową Szkołę Muzyczną w Sieradzu.

Zdajemy sobie sprawę z wielu możliwych, szlachetnych celów, na które można przekazać swój 1% podatku, ale gwarantujemy, że pozyskane tą drogą środki dotrą do naszych uzdolnionych uczniów.
Z góry dziękujemy!

Szczegółowe informacje i wizytówki
dostępne w sekretariacie szkoły
oraz u nauczycieli.

KRS: 0000270261 CEL: PSM SIERADZ 7368


W ubiegłym roku przekazaliście Państwo w ramach 1% podatku 6734,43 zł. Za uzyskaną kwotę planujemy przeprowadzić kapitalny remont 2 pianin, zakupić drobne instrumenty i akcesoria muzyczne oraz oczyszczacz powietrza.
Rok wcześniej Fundacja „Młodzi – Młodym” przekazała nam z Państwa wpłat 3746,97 zł. Za pozyskane środki zakupiliśmy instrumenty perkusyjne i akcesoria.
Rozliczenie za rok 2015 przyniosło nam 1120,00zł. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się o dwa sztywne futerały i jeden miękki pokrowiec do wiolonczel.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

Wchodząc na ten link możecie Państwo rozliczyć swój PIT przez internet:
fsmm.pl/7368/panstwowa_szkola_muzyczna_i_st_w_sieradzu


HEFI QUARTET & STEFAN BŁASZCZYŃSKI
| 26.01.2019 - 12:56

Dużą dawką jazzu zostali obdarowani melomani, którzy w piątkowy wieczór przybyli do Sali Koncertowej sieradzkiej szkoły muzycznej.
Jazz był najwyższej próby, gdyż na scenie wystąpił Leszek Hefi Wiśniowski Quartet. Muzycy zaprezentowali utwory ze swej najnowszej płyty Parallax Error oraz kilka wcześniejszych kompozycji.
Lider zespołu zmieniał co chwila instrumenty, wykonując swoje utwory nie tylko na różnych odmianach fletu poprzecznego, ale grał również na saksofonach i na indyjskim flecie bansuri.
U boku Leszka Hefi Wiśniowskiego wystąpił tego wieczoru wybitny polski flecista, dyrektor i założyciel Piwnicy Świętego Norberta w Krakowie, Sieradzanin Stefan Błaszczyński.
Jego solowy występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Nie mniejsze oklaski zbierali wszyscy członkowie zespołu po swoich solówkach.
Publiczność nie chciała się rozstać z muzyką serwowaną przez HeFi Quartet i Stefana Błaszczyńskiego. Muzycy chętnie bisowali.
Na wiele godzin przed koncertem Leszek Hefi Wiśniowski i Dominik Wania prowadzili warsztaty dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli. Mistrz podzielił się z młodzieżą tajnikami gry na flecie. Zaprezentował różne odmiany fletów – japoński shskuhachi, indyjski bansuri, flety chińskie oraz flet z glissando headjontem.
Pokazał jak w prosty sposób można zmodyfikować barwę i brzmienie fletu poprzecznego.
Omówił skalę całotonową i w oparciu o nią uczniowie próbowali swoich sił w improwizacji jazzowej.
Trudniejszym zadaniem okazała się improwizacja o interwały i skalę zwiększoną, o której opowiedział Dominik Wania.
Na początku koncertu uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali efekt swojej pracy warsztatowej z Leszkiem HeFi Wiśniowskim i Dominikiem Wanią. Była to już kolejna próba młodych muzyków na gruncie muzyki jazzowej.
Organizatorzy PSM I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują darczyńcom, którzy przyczynili się do realizacji kolejnego koncertu z cyklu „Poliż Jazz” w szczególności MPWiK w Sieradzu, profesorowi Michałowi Seweryńskiemu wicemarszałkowi Senatu RP oraz pani Oldze Kołoszczyk przewodniczącej Rady Powiatu Sieradzkiego.
Dziękujemy również rozgłośni „Nasze Radio” za opiekę medialną nad projektem.


Zobacz film:
youtu.be/22Bd-xhm7nA


esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/jazzowy-flet
www.nasze.fm/news,30841
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-z-cyklu-poliz-jazz-w-psm-w-sieradzu-wystapil-leszek,4972234,artgal,t,id,tm.html
infotydzien.info/platformy2/16694-sieradz-koncert-jazzowy-w-szkole-muzycznej-fotogaleria-2.html
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9300-dua-dawka-jazzu-na-flety-oraz-inne-instrumenty


HEFI QUARTET & STEFAN BŁASZCZYŃSKI


DZIADKI DZIADKOM
| 21.01.2019 - 22:36

Muzyczne laurki nutkami malowane rozdali najmłodsi uczniowie PSM I st. w Sieradzu swoim babciom i dziadkom w dniu ich święta. O 16:30 rozpoczął się koncert, który zgromadził na widowni szacownych seniorów.
Zaś na scenie, po raz pierwszy w życiu wystąpili najmłodsi adepci sztuki muzycznej. Wielkie emocje towarzyszyły zarówno tym, którzy grali, jak również tym, którzy słuchali pięknych dźwiękowych życzeń wydobywających się spod dziecięcych palców.
Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Radość z dobrze wykonanego utworu rozjaśniała oblicza uśmiechem. Ten uśmiech niech towarzyszy naszym najmłodszym uczniom na wszelkich koncertach i popisach przez cały czas szkolnej edukacji.
Pierwszy, udany koncert już za nimi. Następny za dwa miesiące, z okazji nadejścia wiosny, a trzeci, majowy, dedykowany mamom.


www.nasze.fm/news,30797
esi24.net/wiadomosci-pabianice/kultura/muzyka-z-serca
infotydzien.info/platformy2/16656-sieradz-koncert-dla-babci-i-dziadka-fotogaleria.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/koncert-dziatki-dziadkom-w-psm-w-sieradzu-2019-zdjecia,4966458,artgal,t,id,tm.html


DZIATKI DZIADKOM 2019


SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2019
| 06.01.2019 - 15:05

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Festiwal odbędzie się 15 maja 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu.
Zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Ze strony internetowej można również pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 6 maja 2019 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Szczegółowy regulamin poniżej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz


zaprasza na

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin
15 maja 2019 r.
Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48, 98-200 Sieradz


Współorganizatorzy:
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu
Celem Festiwalu jest promocja rodzinnego muzykowania, stworzenie możliwości szerszej prezentacji z udziałem społeczności lokalnej.


REGULAMIN SIERADZKIEGO FESTIWALU MUZYKUJĄCYCH RODZIN

udział w Festiwalu mogą wziąć zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno - weselnym dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych obowiązuje zespołowe wykonanie programu udział w Festiwalu jest bezpłatny Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży, wyżywienia i zakwaterowania ze względu na ograniczone czasowo ramy Festiwalu, w przypadku większej liczby zgłoszeń, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie przesłanej dokumentacji zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie (decyduje data dostarczenia dokumentu do siedziby) do dnia 6 maja 2019 r. wyłącznie na dołączonym formularzu zgłoszeniowym
fax +48 43 / 827 17 97
e – mail sekretariat@psmsieradz.pl lub psms@poczta.onet.pl
Towarzystwo Muzyczne FERMATA
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz
udział w Sieradzkim Festiwalu Muzykujących Rodzin wymaga pisemnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora potwierdzenie zgłoszenia zostanie przesłane drogą mailową do dnia 11 maja 2019 r. uczestnicy Festiwalu otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki zgłoszenie udziału w Festiwalu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu i wykorzystanie zarejestrowanego materiału

Informacje o Festiwalu są dostępne również na stronie www.psmsieradz.pl/festiwale
Karta zgłoszenia poniżej lub w zakładce Informacje dla kandydatów/dokumenty do pobrania.

Prezes Towarzystwa Muzycznego
FERMATA
Sławomir Cieślak

esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-2019-r5542
infotydzien.info/imprezy/16574-sieradzki-festiwal-rodzin-muzykujacych.html
www.wroblew.pl/news,311,zapraszamy-do-udzialu-w-kolejnej-edycji-sieradzkiego-festiwalu-muzykujacych-rodzin.html
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1547026385./1732083140253914/ /> www.nasze.fm/news,31013PREZENTACJE MINIATUR SKRZYPCOWYCH 2019
| 27.11.2018 - 21:35

Poniżej do pobrania w pliku PDF regulamin i karta zgłoszenia

  Karta zgłoszenia PMS 2019   20.5 kB
  Prezentacje Miniatur Skrzypcowych 2019 regulamin   58.419 kB

OGNISKO MUZYCZNE ZAPRASZA
| 30.09.2016 - 11:36

Ognisko Muzyczne przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA zaprasza:

od m-ca października 2018 r.

na zajęcia rytmiki „Muzyczna zerówka”
dla dzieci w wieku przedszkolnym
Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 17:00 – 17:45
Koszt zajęć 50 zł. od osoby miesięcznie

od m-ca listopada 2018 r.
na zajęcia tańca - 2 grupy wiekowe:
- dzieci do 7 lat
- dzieci w wieku 8 – 12 lat

Zajęcia odbywać się będą w środy w godzinach wieczornych
w wymiarze 1 godziny zegarowej
Koszt zajęć 50 zł od osoby miesięcznie

Zapisy w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu
(osobiście lub pod numerem telefonu 43 827 17 97)Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do pojęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
gitara gitara basowa śpiew - w tym karaoke keyboard akordeon saksofon perkusja flet klarnet wiolonczela skrzypce fortepian
informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu

Nr konta bankowego Towarzystwa Muzycznego FERMATA
PEKAO S.A. o/Sieradz
14 1240 3275 1111 0000 2912 8127Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl