Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 - 11:50

NOWOŚCI

WAKACYJNE KURSY MUZYCZNE
| 07.07.2019 - 21:54

Towarzystwo Muzyczne FERMATA Zaprasza na Wakacyjne warsztaty z gry na: PERKUSJI, GITARZE ELEKTRYCZNEJ, BASOWEJ oraz ZESPOŁOWE

Oferta przeznaczona dla początkujących oraz średnio - zaawansowanych chcących poznać lub rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności perkusyjne.

- Zajęcia ustalane indywidualnie w formie 5-dniowego kursu (codziennie jedna godzina lekcyjna) lub pojedynczych lekcji.
- Zajęcia zespołowe dla istniejących zespołów lub złożonych z uczestników warsztatów.

Zajęcia ustalane indywidualnie odbywać się będą w godz. od 9.00 do 14.00

Terminy: od 15 lipca do 31 sierpnia

Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu ul. Jana Pawła II

Więcej Informacji i zapisy pod numerem telefonu 509 182 543www.nasze.fm/news,32338
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10030-fermata-zaprasza-na-wakacyjne-kursy-muzyczneMULTIMEDIALNIE O MARII SZYMANOWSKIEJ
| 06.06.2019 - 22:34

W związku z przypadającą w grudniu 230. rocznicy urodzin, rok 2019 został ogłoszony rokiem Marii Szymanowskiej. Rok 2019 jest również rokiem poświęconym Stanisławowi Moniuszce w 200 rocznicę urodzin.
W Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu niedawno odbyła się audycja poświęcona Stanisławowi Moniuszce. Wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele.
W czwartek, 6 czerwca mieliśmy okazję wysłuchać wykładu prof. Sławomira Dobrzańskiego dotyczącego życia i twórczości Marii Szymanowskiej.
Pan prof. Dobrzański jest najwybitniejszym badaczem biografii i działalności artystycznej naszej znakomitej, dziewiętnastowiecznej pianistki i kompozytorki. Nagrał 3 – płytowy album z wszystkimi dziełami fortepianowymi Szymanowskiej. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie Stanowym w Kansas. Sprawuje tam funkcję kierownika katedry instrumentów klawiszowych.
Jest również związany poprzez koneksje rodzinne z Ziemią Sieradzką, stąd jego wizyta w naszym regionie. Korzystając z okazji zgodził się zaprezentować w szkole muzycznej multimedialny wykład, podczas którego na żywo wykonywał utwory Marii Szymanowskiej. Dowodził, że twórczość pianistki odcisnęła trwałe piętno na młodym Chopinie.
Maria Szymanowska to wyjątkowa postać. Skomponowała ponad sto utworów w stylu brillante na fortepian, a jej utwory publikowane były w całej Europie. Nokturn Le Murmure był przebojem epoki. Skomponowała największy zbiór mazurków przed Chopinem. Jej etiudy i preludia były na swoje czasy niezwykle nowoczesne i odkrywcze. Była pierwszą kobietą w historii która, jak prawdziwy zawodowy muzyk, utrzymywała się wyłącznie z koncertów oraz z kompozycji. Zdobyła uznanie Cherubiniego, Goethego, Mendelssohna, Field’a, Glinki, Clementiego, Hummla, Schumanna, Lipińskiego, Ogińskiego… Była teściową Adama Mickiewicza, któremu ułatwiła wyjazd z Rosji na Zachód.
Ciąg dalszy wykładu nastąpił wieczorem. W Zespole Pałacowo – Parkowym w Małkowie Pan profesor dał koncert, na który składały się utwory Marii Szymanowskiej i drugiego, znakomitego, dziewiętnastowiecznego pianisty i kompozytora Antoniego Kątskiego.
Wystosowaliśmy zaproszenie do Pana prof. Dobrzańskiego, aby podczas następnego pobytu w Polsce wystąpił w sieradzkiej szkole muzycznej z wykładem i recitalem poświęconym życiu i twórczości Antoniego Kątskiego. Czekamy z niecierpliwością.
Organizatorami opisanych wydarzeń była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz Zespół Pałacowo – Parkowy w Małkowie.
Dziękujemy rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny.esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/multimedialnie-o-marii-szymanowskiej
www.sieradztomy.pl/2019/06/wykad-i-koncert-prof-sawomira.html
infotydzien.info/platformy2/17445-sieradz-audycja-poswiecona-stanislawowi-moniuszce-fotogaleria.html
www.nasze.fm/news,32098SŁAWOMIR DOBRZAŃSKI


ŚWIĘTO AKORDEONU, ALE TEŻ KLARNETU
| 05.06.2019 - 21:43

W roku 2019 Międzynarodowy Dzień Akordeonu w PSM I st. w Sieradzu obchodzono z lekkim opóźnieniem, ale za to przez dwa dni. Do świętujących akordeonistów przyłączyli się również klarneciści, gdyż w duecie ze znakomitym akordeonistą Michaelem Bridgem wystąpił klarnecista – Kornel Wolak.
W pierwszej odsłonie Double Double Duo, bo taką nazwę zespołu przyjęli kanadyjscy muzycy, dało ponad godzinny koncert na scenie Sali Koncertowej sieradzkiej szkoły muzycznej. Mieliśmy okazję posłuchać utworów Jana Sebastiana Bacha nie tylko w typowo barokowej aranżacji, ale również Bacha na rockowo.
Panowie zaskoczyli słuchaczy Chopinem w opracowaniu na klarnet i fortepian.
Na fortepianie muzycy również zagrali utwór na cztery ręce.
Wśród prezentowanych kompozycji znalazły się również motywy ze ścieżek dźwiękowych różnych filmów, folkowa muzyka kanadyjska, bułgarska, nieśmiertelne Tico Tico oraz Polka Dziadek.
Koncert, który zakończył się bisem i owacjami na stojąco w niezwykle ciekawy sposób prowadził pan Kornel Wolak.
Drugiego dnia uczniowie oraz pedagodzy, również z innych szkół regionu łódzkiego wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez tych wybitnych muzyków. Pan Kornel Wolak ćwiczył wybrane aspekty gry klarnetowej z młodzieżą, zaś Michael Bridge zaprezentował tylko niektóre, z niemającej końca listy, możliwości akordeonu cyfrowego, na którym grał podczas wtorkowego koncertu.
Organizatorem tej wspaniałej dwudniowej imprezy była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA, Zespół Pałacowo – Parkowy w Małkowie, a wsparcie finansowe, za co dziękują uczniowie, pedagodzy i melomani, nadeszło ze strony NZOZ Zdrowie.
Lokalna rozgłośnia „Nasze Radio” sprawowała patronat medialny nad wydarzeniem.sieradz.eu/double-double-duo
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/swieto-akordeonu-ale-rowniez-klarnetu-w-szkole-muzycznej
www.nasze.fm/news,32084
infotydzien.info/platformy2/17435-obchody-miedzynarodowego-dnia-akordeonu-w-psm-i-st-w-sieradzu-fotogaleria.htmlDOUBLE DOUBLE DUO


Z MUZYCZNYMI ŻYCZENIAMI DLA RODZICÓW
| 25.05.2019 - 08:52

W tym roku Dzień Matki wypada w niedzielę. Jest czas, aby w tym dniu dzieci mogły złożyć życzenia swoim mamom.
Klika dni przed tym świętem uczniowie PSM I st. w Sieradzu postanowili przygotować muzyczne laurki dla swoich mam. Życzenia swe młodzi muzycy skierowali również w stronę tatusiów, których święto wypada już w wakacje.
Na scenie wystąpili wszyscy uczniowie klas pierwszych, którzy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze – od klasyki po utwory współczesne.
Rodzice chętnie rejestrowali występy swoich pociech na smartfonach i tabletach.
Uczniowie już przynajmniej po raz trzeci występowali przed tak dużym audytorium. Widać było, że młodzi muzycy otrzymali pierwsze szlify scenicznej prezentacji i pozbyli się tremy. Pojawiła się za to tzw. mobilizująca trema – sprzyjała poszczególnym wykonaniom malując na twarzy dzieci uśmiech i przynosząc satysfakcję z dobrze wykonanego utworu.
Już wkrótce wakacje, czekamy na nie z utęsknieniem, ale z MUZYKĄ trzeba być w ciągłym kontakcie – uczniowie powinni ćwiczyć również w wolnych chwilach – przecież jest to ich życiowa pasja.esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/muzyczne-zyczenia-dla-mam-i-ojcow
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9890-uczniowie-szkoy-muzycznej-dla-rodzicow
infotydzien.info/platformy2/17375-sieradz-koncert-dla-mamy-i-taty-fotogaleria.htmlKONCERT DLA MAMY I TATY 2019


KONCERT UCZNIÓW OGNISKA
| 22.05.2019 - 21:17

Uczniowie sieradzkiego Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Towarzystwo Muzyczne FERMATA przygotowali koncert, który dedykowali swoim mamom i tatom z okazji zbliżającego się ich święta.
Oprócz rodziców na widowni pojawiły się całe rodziny, które gorąco oklaskiwały młodych muzyków.
W programie koncertu znalazły się układy taneczne wykonywane przez dwie grupy dzieci. Oprócz tego mogliśmy posłuchać wesołych utworów prezentowanych na różnych instrumentach. Były więc i utwory klasyczne, i jazzowe oraz muzyka filmowa. Nie zabrakło przedstawicielki klasy śpiewu.
Do Ogniska Muzycznego uczęszczają osoby w różnym wieku. Dzieci i młodzież szkolna na ogół chętnie bierze udział w koncertach. Trudniej natomiast nakłonić jest do publicznego występu osoby dorosłe. Tym większe brawa należą się przedstawicielowi starszych uczniów Ogniska, panu Sławomirowi Hessowi, który swoją pasją gry na gitarze podzielił się ze słuchaczami wykonując „Etiudę dla marzycieli” Tatiany Stachak.
Na zakończenie zespół prowadzony przez pana Krasińskiego, w składzie: Adrian Biernacki – gitara i Bartosz Witczak – perkusja brawurowo wykonali „Funk Blues”.
Wakacje już za pasem. Wszyscy za nimi tęsknimy, ale ci, którzy ukochali muzykę w wakacje nie robią sobie przerwy od muzykowania. Już myślą o wrześniu, kiedy podejmą znów naukę w ognisku na gitarze, gitarze basowej, w klasie śpiewu - w tym śpiew karaoke, keyboardzie, akordeonie, saksofonie, perkusji, flecie, klarnecie, wiolonczeli, skrzypcach, fortepianie lub wezmą udział w zajęciach grup tańca nowoczesnego.Film na YouTube:
www.youtube.com/watch />

esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/nuty-dla-mamy-i-taty
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9875-koncertowali-dla-mamy-i-taty
www.nasze.fm/news,31935
sieradz.eu/koncert-dla-mamy-i-taty-po
infotydzien.info/platformy2/17359-sieradz-koncert-dla-mam-fotogaleria.html
sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/243236,dzieci-graly-rodzicom.html

KONCERT OGNISKA MAJ 2019


OGNISKO MUZYCZNE ZAPRASZA
| 30.09.2016 - 11:36

Ognisko Muzyczne przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA zaprasza:

od m-ca października 2018 r.

na zajęcia rytmiki „Muzyczna zerówka”
dla dzieci w wieku przedszkolnym
Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 17:00 – 17:45
Koszt zajęć 50 zł. od osoby miesięcznie

od m-ca listopada 2018 r.
na zajęcia tańca - 2 grupy wiekowe:
- dzieci do 7 lat
- dzieci w wieku 8 – 12 lat

Zajęcia odbywać się będą w środy w godzinach wieczornych
w wymiarze 1 godziny zegarowej
Koszt zajęć 50 zł od osoby miesięcznie

Zapisy w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu
(osobiście lub pod numerem telefonu 43 827 17 97)Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do pojęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
gitara gitara basowa śpiew - w tym karaoke keyboard akordeon saksofon perkusja flet klarnet wiolonczela skrzypce fortepian
informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu

Nr konta bankowego Towarzystwa Muzycznego FERMATA
PEKAO S.A. o/Sieradz
14 1240 3275 1111 0000 2912 8127Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl