Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 - 11:08

NOWOŚCI

SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN
| 15.04.2019 - 13:01

Już tylko miesiąc pozostał do finałowego koncertu kolejnej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Zbliżające się Święta Wielkanocne są okazją do spotkań w rodzinnym gronie, a tym samym stanowią dobrą sposobność do opracowania ulubionego repertuaru przez muzyczne rodziny na sieradzki festiwal.
Festiwal odbędzie się 15 maja 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.
Na zakończenie Festiwalu wystąpi rodzina Danuty Dudzińskiej – solistki Teatru Wielkiego w Łodzi i wykładowcy łódzkiej Akademii Muzycznej. Wraz z Danutą Dudzińską wystąpi jej córka Justyna z mężem Piotrem Jakubowskim oraz rodzicie Piotra, Ireneusz i Iwona.
W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu. Pełna treść regulaminu dostępna jest pod adresem:

psmsieradz.pl/aktualnosci.php />
Zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Ze strony internetowej można również pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 6 maja 2019 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz


zaprasza na

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin
15 maja 2019 r.
Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48, 98-200 Sieradz


Współorganizatorzy:
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu Urząd Miasta Sieradza Celem Festiwalu jest promocja rodzinnego muzykowania, stworzenie możliwości szerszej prezentacji z udziałem społeczności lokalnej.


REGULAMIN SIERADZKIEGO FESTIWALU MUZYKUJĄCYCH RODZIN

udział w Festiwalu mogą wziąć zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno - weselnym dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych obowiązuje zespołowe wykonanie programu udział w Festiwalu jest bezpłatny Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży, wyżywienia i zakwaterowania ze względu na ograniczone czasowo ramy Festiwalu, w przypadku większej liczby zgłoszeń, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie przesłanej dokumentacji zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie (decyduje data dostarczenia dokumentu do siedziby) do dnia 6 maja 2019 r. wyłącznie na dołączonym formularzu zgłoszeniowym
fax +48 43 / 827 17 97
e – mail sekretariat@psmsieradz.pl lub psms@poczta.onet.pl
Towarzystwo Muzyczne FERMATA
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz
udział w Sieradzkim Festiwalu Muzykujących Rodzin wymaga pisemnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora potwierdzenie zgłoszenia zostanie przesłane drogą mailową do dnia 11 maja 2019 r. uczestnicy Festiwalu otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki zgłoszenie udziału w Festiwalu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu i wykorzystanie zarejestrowanego materiału

Informacje o Festiwalu są dostępne również na stronie www.psmsieradz.pl/festiwale
Karta zgłoszenia poniżej lub w zakładce Informacje dla kandydatów/dokumenty do pobrania.

Prezes Towarzystwa Muzycznego
FERMATA
Sławomir Cieślak


esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-juz-za-miesiac


  Karta zgłoszenia Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin   24.5 kB

WIELKANOCNY MAZUREK JAZZOWY - PRZEPIS
| 13.04.2019 - 20:31

Skład:
15 ósemek 24 szesnastki kilka ćwierćnut pauzy do smaku Składniki mieszamy równomiernie w metrum 3/8, doprawiamy do smaku płynnym crescendem i decrescendem.
Przyozdabiamy akcentami, a na koniec dodajemy lekkie ritenuto.
Całość przelewamy na rozgrzaną pięciolinię lub bezpośrednio na klawiaturę i z wypiekami na twarzy gramy około 8 minut.
Czy z tego, czy z podobnego przepisu korzystał Artur Dutkiewicz podczas koncertu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu, gdzie raczył publiczność przesmacznymi mazurkami? To nieistotne, ważne, że muzyczna uczta udała się znakomicie.
Wszyscy zgodzimy się z opinią redaktora „Rzeczpospolitej”, Marka Duszy, który pisał:
„Dutkiewicz nadał prostym rytmom i chwytliwym melodiom wyrafinowaną, ponadczasową formę. Słucha się ich z ciekawością odkrywcy nowych dźwięków, a odnośniki do muzyki klasycznej i jazzu dadzą przyjemność każdemu erudycie.”
Była również niespodzianka. Wśród stylizowanych mazurków pojawiły się jazzowo interpretowane sieradzkie owijoki.
Skąd nagle sieradzkie akcenty w repertuarze „ambasadora polskiego jazzu” - gdyż tak nazywany jest pan Artur Dutkiewicz? Otóż podczas ubiegłorocznej wizyty w Sieradzu, kiedy prezentował utwory z płyty „Traveller”, pianista zainteresował się sieradzkim folklorem. Wnikliwe studia nad sieradzkimi motywami muzycznymi zaowocowały powstaniem dwóch stylizowanych na jazzowo Owijoków. Kompozytor – pianista włączył na stałe do swojego repertuaru Owijoki, tym samym stając się „ambasadorem Sieradza” na światowych scenach. Zaznaczyć wypada, że Artur Dutkiewicz bardzo często jest gościem sal koncertowych leżących na wszystkich kontynentach świata, no prawie wszystkich – jeszcze nie był na Antarktydzie, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Jeżeli chcecie posłuchać Owijoka w interpretacji Artura Dutkiewicza wystarczy kliknąć w ten link:
www.youtube.com/watch /> Koncert zakończył się bisem. Artysta zaimprowizował utwór w oparciu o przebój Czesława Niemena „Pod papugami”. Chyba po mazurkach narobił nam apetytu na improwizowanego Niemena.
Organizatorem koncertu z cyklu „Poliż Jazz” była Państwowa Szkoła Muzyczna I st i Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu.
Patronat nad koncertem objął Prezydent Sieradza, pan Paweł Osiewała.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce pana prezesa MPWiK w Sieradzu, pana Krzysztofa Grabowskiego, którego działania przyczyniły się do realizacji projektu.
Za patronat medialny organizatorzy dziękują rozgłośni „Nasze Radio”.
Zapraszamy na następne koncerty.


W dniu 18 kwietnia 2019 r. artysta zaprezentował "Sieradzkie Owijoki" na antenie TVP Polonia. Oto link:
www.youtube.com/watch />


www.nasze.fm/news,31561
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/wielkanocne-mazurki-jazzowe-przepis
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9692-przepis-na-wielkanocnego-mazurka-jazzowego
infotydzien.info/platformy2/17176-sieradz-wielkanocny-mazurek-jazzowy-fotogaleria.html
www.nasze.fm/news,31612
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/o-owijokach-w-tvp-polonia
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9723-sieradzkie-owijoki-w-tvp-polonia

IMPROMAZURKI


JAZZ TRIO
| 23.03.2019 - 10:45

Ponownie na scenie Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu zabrzmiał jazz. Stare, dobre standardy przypomniało Jazz Trio w składzie Marcin Jagiełło – fortepian, Włodek Kozłowski – gitara basowa i Tomasz Świtalski – perkusja.
I tym razem muzycy docenili walory akustyczne sieradzkiej sali ciesząc ucho słuchaczy dźwiękami płynącymi wprost z instrumentów. Zbyteczne okazały się wzmacniacze i mikrofony, a naturalny, elektronicznie nieprzetworzony dźwięk instrumentów docierał do najdalszych zakamarków sali.
Nawet bas Włodka był podpięty bezpośrednio pod mały wzmacniacz bez żadnych, tak lubianych przez innych, efektów gitarowych.
Minimum środków, maksimum muzyki, dobrego smaku i zabawy dźwiękiem.
Kto nie był, niech żałuje.
Wkrótce kolejne jazzowe przeżycia zafundują Anna Gadt, którą usłyszymy w utworach z płyty “Renaissance”, a nieco później Artur Dutkiewicz z „Mazurkami” - autorskimi kompozycjami, w których transowa improwizacja jazzowa, muzyka klasyczna oraz polska muzyka ludowa łączą się w jedną oryginalną całość.
Szczegóły wkrótce.


Oto film z koncertu:
www.youtube.com/watch />
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/akustyczny-koncert-jazz-trio-w-psm-w-sieradzu-zdjecia,5050511,artgal,t,id,tm.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/troche-jazzu-na-wiosne
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9581-wiosna-w-muzycznej-na-jazzowo
www.nasze.fm/news,31370
infotydzien.info/platformy2/17053-pj-wlodek-kozlowski-w-sieradzu-fotogaleria.html
sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/8164,jazz-w-psm.html

JAZZ TRIO


MUZYCZNE POWITANIE WIOSNY
| 21.03.2019 - 21:11

Wszyscy z wytęsknieniem wyglądamy wiosny. Temperatury na zewnątrz jeszcze nie zachwycają, ale w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu w pierwszym dniu wiosny zrobiło się gorąco.
Uczniowie klas pierwszych zamiast topić Marzannę, czy zażywać chłodnych kąpieli w nurtach Warty przygotowali koncert na powitanie wiosny.
Koncert był kolejnym sprawdzianem muzycznych umiejętności najmłodszych uczniów. Z tego zadania uczniowie wywiązali się wzorowo.
Ale oprócz adeptów sztuki muzycznej na scenie zaprezentowali się ich rodzice. Ich zadaniem było zapowiedzieć występ swojego dziecka. Jak się okazało nie dla wszystkich była to przysłowiowa „bułka z masłem”. Wypowiedzenie kilku prostych zdań przed zgromadzonym audytorium okazało się nie do końca prostym zadaniem.
Obecność rodzica tuż obok dziecka, wspólne przeżywanie publicznego występu wpływa bardzo dobrze na emocjonalną sferę młodego muzyka. Dzieci widząc wsparcie swoich najbliższych pewniej czują się na scenie.
Dla wszystkich uczniów koncert był bardzo udany i widać, a w zasadzie słychać było wyraźny postęp w stosunku do pierwszego koncertu, który pierwszoklasiści dali w styczniu z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W maju czeka uczniów kolejny koncert, tym razem dedykowany mamom i tatom z okazji ich święta. Z pewnością umiejętności instrumentalistów do tego czasu znów wzrosną przynosząc satysfakcję uczniom i dumę ich rodzicom.
Już dziś zapraszamy na to wydarzenie.


sieradz.eu/muzycznie-powitali-wiosne
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/muzyczne-powitanie-wiosny-1
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9573-wiosenny-koncert-najmodszych-w-muzycznej
www.nasze.fm/news,31347
infotydzien.info/platformy2/17041-sieradz-koncert-wiosenny-w-szkole-muzycznej-fotogaleria.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/muzyczne-powitanie-wiosny-w-psm-w-sieradzu-2019-wystapili,5048969,artgal,t,id,tm.html
WIOSENNY 2019


1% PODATKU
| 30.01.2019 - 12:22

Szanowni Państwo!

Jeżeli nie rozliczyliście jeszcze PIT za 2018 r. – zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na Państwową Szkołę Muzyczną w Sieradzu.

Zdajemy sobie sprawę z wielu możliwych, szlachetnych celów, na które można przekazać swój 1% podatku, ale gwarantujemy, że pozyskane tą drogą środki dotrą do naszych uzdolnionych uczniów.
Z góry dziękujemy!

Szczegółowe informacje i wizytówki
dostępne w sekretariacie szkoły
oraz u nauczycieli.

KRS: 0000270261 CEL: PSM SIERADZ 7368


W ubiegłym roku przekazaliście Państwo w ramach 1% podatku 6734,43 zł. Za uzyskaną kwotę planujemy przeprowadzić kapitalny remont 2 pianin, zakupić drobne instrumenty i akcesoria muzyczne oraz oczyszczacz powietrza.
Rok wcześniej Fundacja „Młodzi – Młodym” przekazała nam z Państwa wpłat 3746,97 zł. Za pozyskane środki zakupiliśmy instrumenty perkusyjne i akcesoria.
Rozliczenie za rok 2015 przyniosło nam 1120,00zł. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się o dwa sztywne futerały i jeden miękki pokrowiec do wiolonczel.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

Wchodząc na ten link możecie Państwo rozliczyć swój PIT przez internet:
fsmm.pl/7368/panstwowa_szkola_muzyczna_i_st_w_sieradzu


OGNISKO MUZYCZNE ZAPRASZA
| 30.09.2016 - 11:36

Ognisko Muzyczne przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA zaprasza:

od m-ca października 2018 r.

na zajęcia rytmiki „Muzyczna zerówka”
dla dzieci w wieku przedszkolnym
Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 17:00 – 17:45
Koszt zajęć 50 zł. od osoby miesięcznie

od m-ca listopada 2018 r.
na zajęcia tańca - 2 grupy wiekowe:
- dzieci do 7 lat
- dzieci w wieku 8 – 12 lat

Zajęcia odbywać się będą w środy w godzinach wieczornych
w wymiarze 1 godziny zegarowej
Koszt zajęć 50 zł od osoby miesięcznie

Zapisy w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu
(osobiście lub pod numerem telefonu 43 827 17 97)Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do pojęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
gitara gitara basowa śpiew - w tym karaoke keyboard akordeon saksofon perkusja flet klarnet wiolonczela skrzypce fortepian
informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu

Nr konta bankowego Towarzystwa Muzycznego FERMATA
PEKAO S.A. o/Sieradz
14 1240 3275 1111 0000 2912 8127Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl