Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 - 20:16

NOWOŚCI

ŚWIĘTO NIEPEŁNOSPRAWNYCH I WOLONTARIUSZY 2016
| 07.12.2016 - 20:26

Uczniowie PSM I st. w Sieradzu wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Niepełnosprawnych i Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu.
Już od wielu lat w tym dniu uczniowie grają krótki koncert dedykowany osobom niepełnosprawnym i wolontariuszom.
Dyrektor MOPS w Sieradzu pan Krzysztof Bejmert w sposób szczególny podziękował Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu za długoletnią współpracę.

www.nasze.fm/news,23723
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/swieto-niepelnosprawnych-i-wolontariuszy-2016-obchodzono-w,3943924,artgal,t,id,tm.html

KONCERT BARTOSZA SKIBIŃSKIEGO
| 05.12.2016 - 23:59

Bartosz Skibiński urodził się 12 marca 1998 r. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku siedmiu lat, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Pabianicach, w klasie prof. Małgorzaty Karwat. Od szóstej klasy szkoły podstawowej uczył się w klasie prof. Mariusza Zielińskiego. W związku z jego osiągnięciami artystycznymi od 2013 roku jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, w klasie talentów. Obecnie jest uczniem dr hab. prof. AM Łukasza Błaszczyka. Dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Łódzkiego z roku 2010 oraz 2014. W 2015 roku został stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Bierze czynny udział w licznych warsztatach skrzypcowych m. in. w Łańcucie, Bałoszycach, Lusławicach, Tomaszowie Mazowieckim, Żaganiu, pod kierunkiem wybitnych profesorów, takich jak : Zakhar Bron, Bartosz Bryła, Jakub Jakowicz, Krzysztof Jakowicz, Michał Grabarczyk, Łukasz Błaszczyk, Andrzej Gębski, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Izabela Ceglińska, Piotr Tarcholik. Jest laureatem wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym, w kraju i za granicą. Od października br. jest członkiem Orkiestry Santander, z którą nagrał płytę m.in. z Koncertem e-moll F. Chopina i wystąpił w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Tak utalentowany młody człowiek w poniedziałkowy wieczór zachwycił swoją grą publiczność zgromadzoną w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu. Mieliśmy okazję wysłuchać – Sarabandę i Gigue z II partity d-moll J. S. Bacha, Kaprys 17 Nicolo Paganiniego, część II – Andante z Koncertu skrzypcowego D – dur KV 218 Wolfganga Amadeusza Mozarta, a po krótkiej przerwie Sonatę nr 3 na skrzypce solo – „Ballada” Eugene Ysaye oraz Koncert skrzypcowy D dur cześć I - Allegro maestoso – Tempo giusto Paganiniego.
Bartosz Skibiński na bis dla sieradzkich melomanów wykonał utwór, który zapoczątkował jego muzyczną karierę - „Łoś Patataj” - kompozycję Doroty Obijalskiej, gdyż pierwszym artystycznym sukcesem Bartosza było zdobycie w 2007 r. I miejsca podczas VI Regionalnych Prezentacji Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu, a w roku następnym zdobył w naszym mieście nagrodę Grand Prix na VII Regionalnych Prezentacjach Miniatur Skrzypcowych.
To w Sieradzu swoje pierwsze sukcesy skrzypcowe odnosił również tegoroczny uczestnik Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego – Robert Łaguniak, który także jest laureatem nagrody GRAND PRIX. W Konkursie Miniatur Skrzypcowych na przestrzeni kilkunastu lat brali udział młodzi skrzypkowie, którzy teraz są uczniami Szkół Muzycznych II st., studentami Akademii Muzycznych, a także budują swoja karierę muzyczną koncertując na scenach w Europie i świecie. Organizatorzy Konkursu Miniatur Skrzypcowych przyjaznego młodym skrzypkom czekają na kolejnych uczestników, dla których być może będzie on oknem na świat w skrzypcowym rozwoju.


www.youtube.com/watch /> sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/224746,sdm-bartosz-skibinski.html

SCENA DLA MŁODYCH - BARTOSZ SKIBIŃSKI


SUKCESY DUETÓW W WARSZAWIE
| 05.12.2016 - 23:19

W dniach 2-4.XII br. odbył się w Warszawie XIV Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych DUETTINO . Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Sieradzu reprezentowało 6 duetów i wszystkie wróciły do szkoły z nagrodami. Nasi uczniowie rywalizowali w gronie 103 duetów tak więc ich sukces jest tym bardziej znaczący. Reprezentowane były klasy skrzypiec, fortepianu, fletu, perkusji. I tak duet: Natalia Zawadzka kl. II- skrzypce z kl. P. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Maria Kossakowska kl. III- fortepian klasa p. Elzbiety Górskiej Otrzymał Nagrodę I stopnia oraz Nagrodę Specjalną , którą jest występ na koncercie w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Poza tym Tymon Modrzejewski klasa fortepianu p. Ewy Wlazło i Wojciech Wieczorek klasa perkusji p. Pawła Krasińskiego również otrzymali Nagrodę I stopnia; Nagrodę II stopnia otrzymały duety: Paulina Owczarek z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Anna Grzelaczyk z klasy fortepianu p. Marka Matuszczaka; Maria Bryczyńska z klasy fletu p. Mileny Jastrząbek i Maria Kossakowska z klasy fortepianu p. Elżbiety Górskiej; Amelia Sobanek z klasy perkusji p. Pawła Krasińskiego i Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. Ewy Wlazło. Nagrodę III stopnia dostał duet w składzie Michalina Wieczorek z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Aleksandra Zawadzka z klasy fortepianu p. Marka Matuszczaka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności muzycznych.

Duettino 2016


HARMONOGRAM XIII MSNP 2016
| 02.12.2016 - 19:15

Poniżej w pliku PDF znajdziecie Państwo harmonogram XIII Muzycznych Spotkań Najmłodszych Pianistów.

  HARMONOGRAM XIII MSNP 2016   740.563 kB

XVI OGÓLNOPOLSKIE PREZENTACJE MINIATUR SKRZYPCOWYCH
| 27.10.2016 - 19:42

XVI PREZENTACJE MINIATUR SKRZYPCOWYCH
Klas I-IV
SIERADZ 17 -18 marca 2017 r.


REGULAMIN

ORGANIZATOR:
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu

CELE:
- Umożliwienie najmłodszym skrzypkom publicznego występu i konfrontacji z rówieśnikami
- Pozyskanie informacji na temat poziomu wykonawczego uczniów
- Przygotowanie do udziału w innych konkursach i koncertach
- Poznawanie nowej literatury skrzypcowej

WARUNKI UCZESTNICTWA:
- W Prezentacjach biorą udział uczniowie klas I – IV cyklu 6-letniego i I-II cyklu 4-letniego
- Każdy uczestnik wykonuje z pamięci dwie dowolnie wybrane miniatury skrzypcowe
- Uczestnicy przyjeżdżają z własnymi akompaniatorami

ORGANIZACJA PREZENTACJI:
- Prezentacje odbędą się w PSM w Sieradzu w formie otwartego koncertu
- Uczestnicy oceniani będą w następujących kategoriach wiekowych:
klasy I cyklu 6-letniego klasy II cyklu 6-letniego i klasy I cyklu 4-letniego klasa III cyklu 6-letniego i klasa II cyklu 4-letniego klasa IV cyklu 6-letniego - Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian podziału na kategorie w zależności od ilości zgłoszeń.
- Wykonawców oceniają nauczyciele wszystkich uczniów biorących udział w Prezentacjach pod przewodnictwem dwóch jurorów - prof. Magdaleny Szczepanowskiej
z UM im. Fr. Chopina w Warszawie i AM w Krakowie oraz prof. Małgorzaty Skorupy z AM w Gdańsku.

- Nauczyciele maja prawo do wyróżnienia uczestników bez różnicowania miejsc.
- Nauczyciel nie może oceniać własnego ucznia.
- Ilość wyróżnionych określają Jurorzy po wysłuchaniu wszystkich uczestników danej grupy.
- Przewodniczący Jury przyznaje od 1 do 5 głosów dla pięciu wyróżniających się uczniów, a także ma prawo do przyznania Nagrody Specjalnej Przewodniczącego Jury.
- Obrady jury, przydział nagród i wyróżnień są jawne, przeprowadzane w obecności wszystkich członków jury.
- Decyzje jury są ostateczne.
- W związku z udziałem nauczycieli w pracach jury organizatorzy proszą o zapewnienie dzieciom opieki w czasie trwania „Prezentacji”.
- Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy oraz pamiątkowe upominki, a uczniowie wyróżnieni nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz koncert laureatów odbędą się w dniu występów uczniów danej grupy. Obecność na uroczystości zakończenia jest obowiązkowa.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rejestracji występów w czasie trwania Prezentacji.
- Dokonanie zgłoszenia udziału w Prezentacjach oznacza w szczególności wyrażenie przez rodzica lub opiekuna prawnego zgody na przetwarzanie danych osobowych – Ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 833). Organizator będzie przetwarzał dane uczestników wyłącznie w celach związanych z przeprowadzeniem Prezentacji. Organizator zapewnia uczestnikom prawo dostępu do treści danych osobowych wraz z możliwością ich poprawienia, wyrażenia zgody na bezpłatne rozpowszechnianie wizerunku, danych uczestników w związku z udziałem w Prezentacjach. Rozpowszechnianie, o którym mowa w niniejszym punkcie dotyczy promocji i reklamy Prezentacji Miniatur Skrzypcowych.
- Zgłoszenia wypełnione komputerowo prosimy nadsyłać pocztą, faksem lub mailem wyłącznie na załączonej „ Karcie zgłoszenia” ( również do pobrania na stronie internetowej szkoły psmsieradz.pl/dla_kandydatow.php )
w terminie do 3 marca 2017r na adres:

Państwowa Szkoła Muzyczna I ST. w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48
98 -200 Sieradz
Tel./fax 43 827 17 97

Adres internetowy: sekretariat@psmsieradz.pl lub psms@poczta.onet.pl

- Do zgłoszenia prosimy dołączyć kopię wpisowego w wysokości 100 zł. od każdego uczestnika na konto Rady Rodziców przy PSM I st. w Sieradzu w BS O/Sieradz nr 58 9267 0006 0000 4398 3000 0010 z dopiskiem „MINIATURY”
- W przypadku rezygnacji uczestnika wpisowe nie będzie zwracane.
- Lista osób zakwalifikowanych do udziału w Prezentacjach oraz dokładny harmonogram imprezy będzie podany do dnia 10 marca 2017r na stronie internetowej szkoły.
- Szkoła nie zapewnia noclegów i wyżywienia. Baza noclegowa znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Sieradzu www.sieradz.eu/pl
- wszystkie informacje dotyczące Prezentacji Miniatur znajdują się na stronie internetowej szkoły:
www.psmsieradz.pl


Dyrektor PSM I st. w Sieradzu
Andrzej Grześkowiak


  KARTA ZGŁOSZENIA XVI OPMS PDF   56.978 kB
  KARTA ZGŁOSZENIA XVI OPMS DOC.   13 kB

OGNISKO MUZYCZNE ZAPRASZA
| 30.09.2016 - 11:36

Ognisko Muzyczne przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA zaprasza na zajęcia z tańca nowoczesnego.
Planujemy utworzyć 4 grupy (po 10 – 15 osób) wiekowe:
dzieci do 7 lat dzieci w wieku 8 – 11 lat młodzież w wieku 12 – 16 lat dorośli w wieku 17 do 150 ;) Zapisy w sekretariacie w październiku.
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (poniedziałek) w wymiarze 1 godziny od listopada.
Koszt 50 zł od osoby na miesiąc.

informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w SieradzuZachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do pojęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
gitara gitara basowa śpiew - w tym karaoke keyboard akordeon saksofon perkusja flet klarnet wiolonczela skrzypce fortepian
informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu

Nr konta bankowego Towarzystwa Muzycznego FERMATA
PEKAO S.A. o/Sieradz
14 1240 3275 1111 0000 2912 8127


XIII Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów 2016
| 01.09.2016 - 14:12

Nauczyciele klas fortepianu
Szkół Muzycznych I stopnia
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu serdecznie zaprasza uczniów klas I – IV cyklu 6-letniego
i I – II cyklu 4-letniego szkół muzycznych I stopnia do udziału w XIII Muzycznych Spotkaniach Najmłodszych Pianistów, które odbędą się w dniach 16-17 grudnia 2016 r. w Sieradzu.
Formuła Spotkań wypracowana przez dwanaście poprzednich edycji stwarza niepowtarzalną atmosferę pianistycznego „świętowania” i zdobywania doświadczeń dzięki obecności i współpracy wszystkich nauczycieli, którzy przygotowali najmłodszych wykonawców.
W tej edycji Spotkań Jurorami - Gośćmi będą: prof. Andrzej Tatarski z AM w Poznaniu oraz prof. Wojciech Świtała z AM w Katowicach, którzy wystąpią również w roli wykonawców recitali. Wszyscy uczestnicy będą grać na fortepianie „Steinway & Sons” model D.
Liczymy na dobry klimat, wiele pozytywnych emocji i budujących doświadczeń tak potrzebnych naszym uczniom w ich muzycznym rozwoju.
Oczekując na twórcze i wartościowe spotkanie zapraszamy do gościnnego Sieradza.

Sieradz, 01.09.2016 r.
Dyrektor PSM I st. w Sieradzu
Andrzej Grześkowiak


Karta zgłoszenia i regulamin poniżej oraz w zakładce Informacje dla kandydatów/Dokumenty do pobrania

  MSNP 2016 Karta zgłoszenia   181.5 kB
  XIII MSNP 2016 REGULAMIN   249.202 kB
  HARMONOGRAM XIII MSNP 2016   740.563 kB

Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl