Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 - 18:33

NOWOŚCI

PREMIERA FILMU "1 MIEJSCE"
| 21.10.2016 - 15:49

20 października o 18:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbył się premierowy pokaz amatorskiego filmu krótkometrażowego pt. "I miejsce”. Gdy publiczność zapełniła salę, nagle światła zgasły i na ekranie pojawił się trailer filmu. Po jego obejrzeniu na scenę wszedł Patryk Miłek - reżyser i montażysta tego obrazu. Przywitał zgromadzonych gości, a następnie opowiedział krótko jak to się zaczęło oraz o czym on opowiada. Po tym niedługim przemówieniu nadszedł kluczowy moment - zaczęła się projekcja 15-sto minutowego filmu. Publiczność, a szczególnie aktorzy, oglądali go w skupieniu. Gdy pojawiły się napisy końcowe można było usłyszeć brawa, a następnie głos zabrała Kamila Bartos - główna bohaterka filmu. Opowiedziała o swoich pierwszych wrażeniach i doświadczeniach z planu filmowego. Po tych słowach jeszcze raz na scenę wszedł reżyser obrazu, który podziękował za obecność na sali i pożegnał publiczność.
Oto link do filmu:


www.youtube.com/watch />
www.nasze.fm/news,23291

Patryk Miłek


PASOWANIE NA UCZNIA PSM
| 14.10.2016 - 21:11

Dziś, 14 października 2016 r. w Dniu Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
Dyrektor Andrzej Grześkowiak kładąc na prawym ramieniu wielki klucz wiolinowy włączył 39 dzieci w poczet uczniów szkoły muzycznej.
Jak zwykle nie mogło się obyć bez koncertu, w którym wystąpili starsi uczniowie, a wśród nich ci, którzy w ubiegłym roku szkolnym, również w Dniu Edukacji Narodowej byli pasowani na ucznia PSM I st. w Sieradzu.
Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz kubek z logo szkoły, a także element odblaskowy, dzięki któremu droga do szkoły muzycznej będzie bezpieczniejsza.
Trzymamy kciuki za naszych pierwszaków, aby wytrwali łącząc obowiązki w szkole powszechnej i muzycznej przez sześć długich lat.sieradz.com.pl/zdjecia/sieradz/221740,pasowanie-malych-muzykow.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/pasowanie-w-szkole-muzycznej-w-sieradzu-zdjecia,3889396,artgal,t,id,tm.html
www.sieradz.eu/pl/galeria/pasowanie-w-szkole-muzycznej

OGNISKO MUZYCZNE ZAPRASZA
| 30.09.2016 - 11:36

Ognisko Muzyczne przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA zaprasza na zajęcia z tańca nowoczesnego.
Planujemy utworzyć 4 grupy (po 10 – 15 osób) wiekowe:
dzieci do 7 lat dzieci w wieku 8 – 11 lat młodzież w wieku 12 – 16 lat dorośli w wieku 17 do 150 ;) Zapisy w sekretariacie w październiku.
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (poniedziałek) w wymiarze 1 godziny od listopada.
Koszt 50 zł od osoby na miesiąc.

informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w SieradzuZachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do pojęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
gitara gitara basowa śpiew - w tym karaoke keyboard akordeon saksofon perkusja flet klarnet wiolonczela skrzypce fortepian
informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu

Nr konta bankowego Towarzystwa Muzycznego FERMATA
PEKAO S.A. o/Sieradz
14 1240 3275 1111 0000 2912 8127


WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA NAUCZYCIELI
| 25.09.2016 - 11:08

”TREMA WARTOŚCIĄ POZYTYWNĄ, CZY NEGATYWNĄ? PRACA Z TREMĄ”

SZKOLENIE DLA DYREKTORÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH REGIONU ŁÓDZKIEGOTowarzystwo Muzyczne „Fermata” i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu
oraz Wizytator CEA Regionu Łódzkiego i Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna CEA z siedzibą w Zduńskiej Woli byli organizatorami szkolenia adresowanego do dyrektorów i nauczycieli szkół artystycznych Regionu Łódzkiego.
Organizatorów i uczestników swoją obecnością na szkoleniu zaszczyciła Pani Danuta Podgórska, Naczelnik wydziału III nadzoru pedagogicznego (Makroregionu południowo -Zachodniego CEA) oraz Pan Marcin Walicki, Wizytator Regionu XIII.
Przygotowanie i prowadzenie szkolenia powierzono psychologowi Elżbiecie Olejniczak – prowadzącej SPPP CEA w Zduńskiej Woli. Składało się ono z dwóch części: wykładu i warsztatu psychologicznego. Wykład prowadziła mgr Elżbieta Olejniczak. Warsztaty psychologiczne prowadziły: mgr Barbara Wojtanowska – Janusz - prowadząca SPPP CEA w Lublinie, mgr Anastazja Radzio – psycholog OSM w Łodzi oraz wykładowca.
Organizacja szkolenia była odpowiedzią organizatorów na zgłaszane zapotrzebowanie nauczycieli szkół artystycznych. Uwzględniono w nim spostrzeżenia płynące nie tylko ze środowiska szkół muzycznych ale również baletowych i plastycznych. Celem wykładu było uporządkowanie lub uzupełnienie wiedzy uczestników dotyczącej mechanizmów stresu ekspozycyjnego i zasad sprzyjających jego obniżaniu do poziomu tzw. tremy konstruktywnej, adaptacyjnej. Warsztaty natomiast były poświęcone trenowaniu i omawianiu sposobów wspierania uczniów w radzeniu sobie ze stresem ekspozycyjnym na bazie przykładowego scenariusza zajęć, który wraz z innymi opracowaniami znalazł się w teczce materiałów poszkoleniowych. Intencją organizatorów było wyposażenie uczestników
w narzędzia pracy z uczniami szkół muzycznych, plastycznych i baletowych.
Wyniki ewaluacji szkolenia wskazują na wysokie zaspokojenie oczekiwań uczestników. Treść i sposób prowadzenia wykładu oceniono w skali od 1 do 5 na około 4,5 punktu. W opinii wszystkich uczestników udział w warsztatach, wiedzę i umiejętności zdobyte podczas szkolenia wykorzystają w praktyce, co pomoże im skuteczniej wspierać uczniów w radzeniu sobie z tremą. Szczególnie ceniono sobie uzyskane wskazówki do pracy z wychowankami, sposoby modyfikowania przekonań - „MocArty”, treści dotyczące technik oddechowych i relaksacyjnych, pracę w podgrupach nauczycieli różnych typów szkół (muzyczne, plastyczne, baletowe). W kolejnych pytaniach otwartych ankiety ewaluacyjnej akcentowano dobrą atmosferę warsztatów, właściwy dobór treści („wszystko było potrzebne”), wiele osób wskazywało na zasadność wydłużenia czasu trwania warsztatów.
Organizatorzy, a szczególnie realizatorki treści szkoleniowych dziękują uczestnikom za wszystkie uwagi i spostrzeżenia., gdyż przyczynią się one do udoskonalania ich kolejnych edycji.


TREMA - SZKOLENIE CEA DLA NAUCZYCIELI


XIII Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów 2016
| 01.09.2016 - 14:12

Nauczyciele klas fortepianu
Szkół Muzycznych I stopnia
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu serdecznie zaprasza uczniów klas I – IV cyklu 6-letniego
i I – II cyklu 4-letniego szkół muzycznych I stopnia do udziału w XIII Muzycznych Spotkaniach Najmłodszych Pianistów, które odbędą się w dniach 16-17 grudnia 2016 r. w Sieradzu.
Formuła Spotkań wypracowana przez dwanaście poprzednich edycji stwarza niepowtarzalną atmosferę pianistycznego „świętowania” i zdobywania doświadczeń dzięki obecności i współpracy wszystkich nauczycieli, którzy przygotowali najmłodszych wykonawców.
W tej edycji Spotkań Jurorami - Gośćmi będą: prof. Andrzej Tatarski z AM w Poznaniu oraz prof. Wojciech Świtała z AM w Katowicach, którzy wystąpią również w roli wykonawców recitali. Wszyscy uczestnicy będą grać na fortepianie „Steinway & Sons” model D.
Liczymy na dobry klimat, wiele pozytywnych emocji i budujących doświadczeń tak potrzebnych naszym uczniom w ich muzycznym rozwoju.
Oczekując na twórcze i wartościowe spotkanie zapraszamy do gościnnego Sieradza.

Sieradz, 01.09.2016 r.
Dyrektor PSM I st. w Sieradzu
Andrzej Grześkowiak


Karta zgłoszenia i regulamin poniżej oraz w zakładce Informacje dla kandydatów/Dokumenty do pobrania

  MSNP 2016 Karta zgłoszenia   181.5 kB
  XIII MSNP 2016 REGULAMIN   92.776 kB

Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl