Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 - 10:31

NOWOŚCI

ROK STANISŁAWA MONIUSZKI
| 23.05.2019 - 01:04

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu zaprasza na audycję poświęconą życiu i twórczości Stanisława Moniuszki.
Sala Koncertowa
27 maja 2019 r. godzina 15:00
WSTĘP WOLNY.


KONCERT UCZNIÓW OGNISKA
| 22.05.2019 - 21:17

Uczniowie sieradzkiego Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Towarzystwo Muzyczne FERMATA przygotowali koncert, który dedykowali swoim mamom i tatom z okazji zbliżającego się ich święta.
Oprócz rodziców na widowni pojawiły się całe rodziny, które gorąco oklaskiwały młodych muzyków.
W programie koncertu znalazły się układy taneczne wykonywane przez dwie grupy dzieci. Oprócz tego mogliśmy posłuchać wesołych utworów prezentowanych na różnych instrumentach. Były więc i utwory klasyczne, i jazzowe oraz muzyka filmowa. Nie zabrakło przedstawicielki klasy śpiewu.
Do Ogniska Muzycznego uczęszczają osoby w różnym wieku. Dzieci i młodzież szkolna na ogół chętnie bierze udział w koncertach. Trudniej natomiast nakłonić jest do publicznego występu osoby dorosłe. Tym większe brawa należą się przedstawicielowi starszych uczniów Ogniska, panu Sławomirowi Hessowi, który swoją pasją gry na gitarze podzielił się ze słuchaczami wykonując „Etiudę dla marzycieli” Tatiany Stachak.
Na zakończenie zespół prowadzony przez pana Krasińskiego, w składzie: Adrian Biernacki – gitara i Bartosz Wietrzyk – perkusja brawurowo wykonali „Funk Blues”.
Wakacje już za pasem. Wszyscy za nimi tęsknimy, ale ci, którzy ukochali muzykę w wakacje nie robią sobie przerwy od muzykowania. Już myślą o wrześniu, kiedy podejmą znów naukę w ognisku na gitarze, gitarze basowej, w klasie śpiewu - w tym śpiew karaoke, keyboardzie, akordeonie, saksofonie, perkusji, flecie, klarnecie, wiolonczeli, skrzypcach, fortepianie lub wezmą udział w zajęciach grup tańca nowoczesnego.Film na YouTube:
www.youtube.com/watch />

esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/nuty-dla-mamy-i-taty
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9875-koncertowali-dla-mamy-i-taty

KONCERT OGNISKA MAJ 2019


WYKŁAD PROFESORA SŁAWOMIRA DOBRZAŃSKIEGO
| 17.05.2019 - 16:21

Państwowa Szkoła Muzyczna I st., Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu i Zespół Pałacowo – Parkowy w Małkowie zapraszają na multimedialny wykład Sławomira Dobrzańskiego (USA) „Maria Szymanowska, jako najwybitniejsza przedstawicielka wczesnego romantyzmu w Polsce”.
Twórczość Marii Szymanowskiej i jej postać jest mało znana w naszym środowisku. Warto zainteresować się życiem i twórczością najwybitniejszej polskiej pianistki i kompozytorki przed Chopinem.
Sławomir Dobrzański jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Wrocławiu, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz University of Connecticut, gdzie uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie gry na fortepianie w 2001 roku.
Jako solista i kameralista Dobrzański występował w Polsce, Słowacji, Serbii, na Litwie i Ukrainie, we Włoszech, w Szwajcarii, Belgii, Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, Macedonii, w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Peru, Ekwadorze, Argentynie, Paragwaju, Meksyku, w Chinach, Korei Południowej, na Tajwanie oraz w Indiach i w Indonezji.
Jako pedagog, Dobrzański wykładał na Uniwersytecie Rhode Island i w Concordia College. Od roku 2005 jest profesorem gry na fortepianie w Kansas State University, gdzie był kierownikiem katedry instrumentów klawiszowych w latach 2009-2013. Do jego obowiązków w Kansas należą również wykłady o literaturze fortepianowej oraz nauka muzyki kameralnej i akompaniamentu. Uczył także gościnnie w Konserwatorium Narodowym w Limie, Peru, Narodowym Konserwatorium w Asuncion w Paragwaju, w Konserwatorium Narodowym w Bratysławie, na Uniwersytecie Aletheia w Taipei na Tajwanie, na Narodowym Autonomicznym Uniwersytecie (UNAM) w Mexico City, w Chopin Academy na Keimyung University w Daegu w Korei Południowej, oraz na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Uczniowie z klasy profesora Dobrzańskiego często otrzymują nagrody i wyróżnienia na lokalnych i stanowych konkursach pianistycznych.
Dobrzański jest autorem pierwszej anglojęzycznej biografii Marii Szymanowskiej. Książka została wydana przez Polish Music Center na University of Southern California w 2006 roku. Wydał również pierwsze w świecie nagranie kompletu dzieł fortepianowych Szymanowskiej, opublikowane przez Acte Prealable w Polsce w 2013 roku.
Wykład Sławomira Dobrzańskiego odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godzinie 14:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu, ul. Jana Pawła II 48.
Tego samego dnia o godzinie 18:00 w Zespole Pałacowo – Parkowym w Małkowie (12 km od Sieradza drogą nr 83) odbędzie się koncert Sławomira Dobrzańskiego podczas którego artysta wykona kompozycje Marii Szymanowskiej i Antoniego Kątskiego.
Wstęp na wykład i koncert jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy.


www.kiwiportal.pl/wydarzenia/554353/koncert-wyklad-profesora-slawomira-dobrzanskiego-sieradz-ldz10
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/wyklad-profesora-slawomira-dobrzanskiego-poswiecony-marii
www.koncertomania.pl/koncert/3363212/slawomir-dobrzanski-sieradz-06-06-2019.html
infotydzien.info/imprezy/17351-sieradz-multimedialny-wyklad-slawomira-dobrzanskiego-plakat.html
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1558473877./1919015854893974/ />
ŚWIATOWY DZIEŃ AKORDEONU
| 17.05.2019 - 15:43


Światowy Dzień Akordeonu przypada 17 maja. Z tej okazji chcieliśmy zaprosić Państwa na koncert oraz warsztaty. Niestety nie udało się zorganizować koncertu dokładnie w dniu święta akordeonistów, ale nietuzinkowy koncert z tej okazji odbędzie się 4 czerwca 2019 r. o godzinie 18:00 w naszej szkole. Warsztaty dla akordeonistów i klarnecistów zaplanowane zostały w dniu 5 czerwca 2019 r. o godzinie 11:00.
Wykonawcami i wykładowcami będą muzycy z Kanady. Michael Bridge – akordeon i Kornel Wolak – klarnet.
Dynamiczny zespół muzyczny, Kornel Wolak (klarnet) i Michael Bridge (akordeony) to artyści, pedagodzy, badacze, przedsiębiorcy z globtrottingu, przesuwający tradycyjne granice swoich instrumentów. Występują jako duet lub z pełną orkiestrą, lub kwartetem smyczkowym – grając w wyjątkowym orkiestrowym repertuarze muzyki barokowej, klasycznej, ludowej i współczesnej. Jako nauczyciele-badacze, są gościnnymi wykładowcami na uniwersytetach i konferencjach oraz prowadzą i publikują oryginalne badania związane z ich praktykami wykonawczymi. Ich działalność pedagogiczna w połączeniu z rozrywkową obecnością na scenie doprowadziły do uznania krytyki w Europie i Ameryce Północnej.
Bridge i Wolak angażuje się w edukację muzyczną młodzieży. Zarówno Kornel, jak i Michael mają ponad dziesięcioletnie doświadczenie, prezentując dobrze zorganizowane, elastyczne i wciągające programy edukacyjne.

Organizatorzy PSM I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują sponsorom za wsparcie. Tym razem kulturę zechcieli wesprzeć NZOZ „Zdrowie” oraz Zespół Pałacowo – Parkowy w Małkowie.
Od strony mediów patronat nad imprezą objęło „Nasze Radio”
Wstęp na koncert i wykład jest bezpłatny.www.kiwiportal.pl/wydarzenia/554365/koncert-swiatowy-dzien-akordeonu-sieradz-ldz10
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/swieto-akordeonistow
www.koncertomania.pl/koncert/3363211/double-double-duo-sieradz-04-06-2019.html
infotydzien.info/imprezy/17354-sieradz-zaproszenie-na-warsztaty-akordeonowe-plakat.html
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/swiatowy-dzien-akordeonu-koncert-i-warsztaty-r5720
www.facebook.com/CentrumInformacjiKulturalnejWSieradzu/photos/pb.142240175904893.-2207520000.1558473979./1919014011560825/ />
KONCERT DLA MAMY I TATY
| 16.05.2019 - 11:13

Dzień Matki w tym roku przypada w niedzielę. W związku z tym już w piątek 24 maja o godzinie 16:30 uczniowie klas pierwszych zagrają koncert dedykowany rodzicom. Pierwszoklasiści nie zapominają również o swoich ojcach, których święto, jak zwykle wypada na początku wakacji.
Uczniowie kierują swoje zaproszenie również do kandydatów do szkoły muzycznej. W tym dniu zaprezentują się bowiem instrumentaliści wszystkich specjalności.
Po koncercie odbędzie się spotkanie z kandydatami, którym przedstawione będą wymagania, z jakimi zmierzą się następnego dnia podczas badania uzdolnień muzycznych.
Przypominamy, że wniosek o przyjęcie kandydata wraz z załącznikami należy składać do dnia 23 maja 2019 r. Można je pobrać ze strony internetowej szkoły www.psmsieradz.pl lub w sekretariacie. Badanie uzdolnień odbędzie się w dniu 25 maja 2019 r. (sobota) w budynku szkoły przy ul. Jana Pawła II 48 w Sieradzu wg ustalonego harmonogramu.


REGULAMIN I WNIOSEK DO POBRANIA:
psmsieradz.pl/dla_kandydatow.php /> FILM PROMOCYJNY:
www.youtube.com/watch /> PRZYKŁADOWY PRZEBIEG BADANIA UZDOLNIEŃ MUZYCZNYCH KANDYDATÓW DO PSM I st. w SIERADZU
www.youtube.com/watch />

sieradz.eu/koncert-i-rekrutacja-do-szkoly-muzycznej
infotydzien.info/imprezy/17338-sieradz-koncert-dla-mamy-i-taty-foto.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/laurka-nutami-tkana
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9845-muzyczna-na-dzie-matki-i-na-dzie-ojca


SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN
| 16.05.2019 - 01:38

Dziś, 15 maja przypada Światowy Dzień Rodziny. W tym dniu, pomimo zimnej aury na zewnątrz, w murach szkoły muzycznej panowała gorąca, rodzinna atmosfera. Na kolejny koncert Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin oprócz wykonawców przybyli ich najbliżsi. Podczas występów trzymali kciuki i gorącymi brawami nagradzali każdy występ.
W Festiwalu wzięło udział dziewięć rodzin. Wśród nich były takie, które pojawiły się na Festiwalu po raz pierwszy oraz takie, które z Festiwalem związane są już od 2011 r.
Niewątpliwie ogromne wrażenie na publiczności zrobił występ dwuletniej Marty, która wraz z tatą improwizowała na fortepianie, a później na zestawie perkusyjnym.
Marta wystąpiła po raz pierwszy na Festiwalu w ubiegłym roku mając za sobą zaledwie pierwszy rok życia. W tym roku zdecydowanie bardziej bawiła się oraz publiczność swoimi „improwizacjami”.
Rodzice bardzo troskliwie opiekują się swoimi dziećmi uczęszczającymi do szkoły muzycznej. Bardzo często uczestniczą w ich indywidualnych lekcjach, nadzorują ćwiczenia w domu ucząc się przy okazji gry na instrumencie. Tak właśnie było w przypadku pana Tomasza Dudziaka, który zgłębia tajniki gry na fortepianie oraz gitarze. Również pan Marcin Czyżak opanował grę na akordeonie i fortepianie dzięki swoim dzieciom. Tatusiowie dzielnie akompaniowali swoim pociechom dobrze się przy okazji bawiąc.
Nieprzerwanie od 2011 r. w Sieradzkim Festiwalu Muzykujących Rodzin bierze udział rodzina Nowaczyków. Poprzez te lata składy zespołów ewoluowały. Zmieniał się również repertuar prezentowany podczas kolejnych Festiwali.
Piętnastoletnia Klara ukończyła Szkołę Muzyczną w ubiegłym roku, a trzynastoletnia Wiktoria przez 8 lat uczęszczała do ogniska muzycznego. Dwa lata temu razem z mamą na scenie Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin pojawiła się także Zosia grająca na tamburynie. Obecnie Zosia ma 5 lat, czyli tyle samo ile Wiktoria kiedy pierwszy raz wystąpiła na Festiwalu. W tym roku piosenka, którą wykonały siostry została wybrana przez najmłodszą z nich, a była to piosenka „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana”.
Na zakończenie amatorskich prezentacji wystąpił najstarszy uczestnik Festiwalu, poeta, malarz, kompozytor i pisarz. Człowiek odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej, sieradzki góral, znany publiczności szkoły muzycznej z życzeń noworocznych, które składał wszystkim Sieradzanom przy okazji koncertu nauczycieli, pan Eugeniusz Elerowski. Wraz z wnuczką Ewą Adamczyk, absolwentką naszej szkoły w klasie fortepianu pani Elżbiety Górskiej usłyszeliśmy „Sieradzki walczyk”, kompozycję pana Eugeniusza. Kompozytor zagrał na gitarze i harmonijce ustnej, a partię wokalną wykonała wnuczka.
Oprócz wyżej wspomnianych rodzin wystąpiły również rodziny Dyjów, Grześkowiaków, Wieczorków i Mytkowskich.
Drugą część koncertu wypełniła swoim recitalem rodzina Jakubowskich.
Dr Ireneusz i dr Iwona Jakubowscy z synem Piotrem oraz dr Danuta Dudzińska z córką Justyną od niespełna 3 lat stanowią jedną już Rodzinę. Wszyscy są muzykami i znają się od ponad dwudziestu lat. Danuta Dudzińska z Ireneuszem Jakubowskim wykreowali wiele wspaniałych ról na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, tworząc niezaprzeczalnie piękne duety, tj. Liza i Herman w „Damie Pikowej” P.Czajkowskiego, Cho-Cho-San i Pinkerton w „Madame Butterfly” G.Pucciniego czy Saffi i Sandor Barinkay w „Baronie Cygańskim” J. Straussa. Obecnie Danuta Dudzińska wraz z Iwoną Jakubowską współpracują w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie nagrały w zeszłym roku płytę oraz w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi. Justyna i Piotr poznali się w OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi, którą oboje ukończyli, ale to w Akademii Muzycznej połączyło ich dojrzałe uczucie. Wspólnie tworzą duet nie tylko prywatnie, lecz także razem koncertują. Oboje są obecnie muzykami orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Jak to w świecie artystycznym zdarzają się także chwile wspólnego muzykowania Rodziców i Dzieci na scenach teatrów i filharmonii oraz wspólnych koncertów odbywających się w Akademii Muzycznej w Łodzi, m.in. ostatni piękny wspólny koncert to „Wigilia w poezji i muzyce” z cyklu koncertów „Oranżeria Słowa”. Jest to autorski projekt Danuty Dudzińskiej.
Podczas koncertu mieliśmy okazję usłyszeć piękne duety z „Księżniczki czardasza” z „Madame Butterfly” i „”Barona cygańskiego”. Danuta Dudzińska zaśpiewała również pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Mieczysława Karłowicza.
Nie zabrakło również kompozycji Astora Piazzolli, które z wielkim smakiem wykonał duet smyczkowy „Ilus Duo”, Justyna i Piotr Jakubowscy, którym akompaniowała mama Iwona.
Na zakończenie zaprezentowane zostało rodzinne wykonanie duetu „Usta milczą, dusza śpiewa” Franza Lehara z operetki „Wesoła wdówka”. Publiczność śpiewała ten utwór wraz z artystami. Na bis zabrzmiał jeszcze raz ten sam utwór. Tym razem na scenę został zaproszony założyciel PSM I st. w Sieradzu, pierwszy jej dyrektor, Eugeniusz Sej, który wraz z naszymi gośćmi zaśpiewał ten znany i lubiany utwór.
Towarzystwo Muzyczne Fermata, organizator Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin składa podziękowania
- Urzędowi Miasta Sieradza za dofinansowanie imprezy.
- współorganizatorowi – Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
- rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny.
- wielkie podziękowania kieruje do Pana Czesława Łacwika, który zadbał o graficzną oprawę koncertu i zaprojektował, wykonał i serce włożył w te piękne statuetki, które na pamiątkę otrzymała każda rodzina.
- wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej technicznej obsługi koncertu – kolegom i koleżankom z PSM I st. w Sieradzu i Towarzystwa Muzycznego FERMATA.
Do zobaczenia za rok!
Oglądaj Festiwal na You Tube:
Eugeniusz Elerowski, Ewa Adamczyk:
www.youtube.com/watch />
Eugeniusz Sej i przyjaciele:
www.youtube.com/watch />
Koncert finałowy cz. I - całość:
www.youtube.com/watch />
Koncert finałowy cz.II całość:
www.youtube.com/watch />www.nasze.fm/news,31849
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/tak-bylo-podczas-sieradzkiego-festiwalu-muzykujacych-rodzin
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9839-rodziny-muzykoway-w-dzie-rodziny
sieradz.eu/muzykujace-rodziny
infotydzien.info/platformy2/17337-sieradz-festiwal-rodzin-muzykujacych-fotogaleria.html
sieradz.naszemiasto.pl/artykul/goraca-atmosfera-na-sieradzkim-festiwalu-muzykujacych,5125777,art,t,id,tm.html
www.sieradztomy.pl/2019/05/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin.html#


SFMR 2019


ZAPROSZENIE DO SZKOŁY
| 08.05.2019 - 21:28

Trzy kolejne dni. Trzy koncerty każdego dnia. Trzydziestu czterech wykonawców. Blisko tysiąc trzystu słuchaczy. To bilans Dni Otwartych, które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
Dzieci z sieradzkich szkół i przedszkoli miały okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły muzycznej. A jest ona bogata. Szkoła muzyczna kształci dzieci i młodzież w zakresie gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, akordeonie, perkusji, flecie, klarnecie, trąbce, sakshornie i saksofonie.
Kształcenie muzyczne przynosi, oprócz zdobycia umiejętności gry na instrumencie, dodatkowe korzyści.
W mózgu rozwijają się obszary odpowiedzialne za pamięć.
Precyzyjna praca obu rąk rozwija połączenia między prawą i lewą półkulą mózgu zwiększając zdolności intelektualne.
Kreatywny udział w tworzeniu muzyki uczy dyscypliny i systematycznej pracy.
Za grę na instrumencie i wykonywanie obliczeń matematycznych odpowiadają te same struktury mózgu.
Naukowcy twierdzą, że edukacja muzyczna przyczynia się również do osiągnięcia lepszych wyników podczas innych zajęć, pokazują także związek między rozwojem muzycznym a umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

„Muzyka rozwija....pomyśl o swoim dziecku!”

Kandydaci mogą składać dokumenty w sekretariacie szkoły do 23 maja.
Formularz dostępny jest w sekretariacie jak również na stronie internetowej szkoły
psmsieradz.pl/dla_kandydatow.php />
SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW (dla chętnych) odbędzie się 24 maja 2019 r. o godz. 18:00.

Przesłuchania kandydatów odbędą się 25 maja 2019 r. (sobota) w budynku szkoły przy ul. Jana Pawła II 48 w Sieradzu.
Wszelkich informacji udzielą panie sekretarki pod numerem telefonu 43/827 – 17 – 97.

PRZYKŁADOWY PRZEBIEG BADANIA UZDOLNIEŃ MUZYCZNYCH KANDYDATÓW DO PSM I st. w SIERADZU
youtu.be/gq01uIlpA-4

FILM PROMOCYJNY:
www.youtube.com/watch />

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9802-dnia-otwarte-w-pastwowej-szkole-muzycznej-i-st-w-sieradzu
www.nasze.fm/news,31782
infotydzien.info/platformy2/17290-drzwi-otwarte-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej-fotogaleria.html
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/za-nami-dni-otwarte-w-panstwowej-szkole-muzycznej-i-stopnia


DNI OTWARTE 2019


REKRUTACJA 2019/2020
| 23.04.2019 - 11:05

ZARZĄDZENIE DYREKTORA PSM I st. W SIERADZU NR 7/2019

z dnia 05.04.2019 r. o rozpoczęciu rekrutacji
do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu na rok szkolny 2019/2020.


Na podstawie Rozporządzenia MKiDN z dnia 15.05.2014 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych szkół artystycznych (…) i szkolnego regulaminu Rekrutacji ogłaszam nabór kandydatów do PSM I st. w Sieradzu na rok szkolny 2019/2020.
Wnioski o przyjęcie (do pobrania w sekretariacie szkoły lub przez stronę www.psmsieradz.pl) należy składać w sekretariacie szkoły do 23 maja 2019 r.
Badanie przydatności kandydatów odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 r.
Ogłoszenie listy zakwalifikowanych nastąpi w dniu 31 maja 2019 r.


Dyrektor PSM I st. w Sieradzu
Andrzej Grześkowiak


REGULAMIN I WNIOSEK DO POBRANIA:
psmsieradz.pl/dla_kandydatow.php />
FILM PROMOCYJNY:
www.youtube.com/watch />
PRZYKŁADOWY PRZEBIEG BADANIA UZDOLNIEŃ MUZYCZNYCH KANDYDATÓW DO PSM I st. w SIERADZU
youtu.be/gq01uIlpA-4


SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW (dla chętnych) 24.05.2019 r. godz. 18:00OGNISKO MUZYCZNE ZAPRASZA
| 30.09.2016 - 11:36

Ognisko Muzyczne przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA zaprasza:

od m-ca października 2018 r.

na zajęcia rytmiki „Muzyczna zerówka”
dla dzieci w wieku przedszkolnym
Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 17:00 – 17:45
Koszt zajęć 50 zł. od osoby miesięcznie

od m-ca listopada 2018 r.
na zajęcia tańca - 2 grupy wiekowe:
- dzieci do 7 lat
- dzieci w wieku 8 – 12 lat

Zajęcia odbywać się będą w środy w godzinach wieczornych
w wymiarze 1 godziny zegarowej
Koszt zajęć 50 zł od osoby miesięcznie

Zapisy w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu
(osobiście lub pod numerem telefonu 43 827 17 97)Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do pojęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
gitara gitara basowa śpiew - w tym karaoke keyboard akordeon saksofon perkusja flet klarnet wiolonczela skrzypce fortepian
informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu

Nr konta bankowego Towarzystwa Muzycznego FERMATA
PEKAO S.A. o/Sieradz
14 1240 3275 1111 0000 2912 8127Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl