Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 - 10:36

NOWOŚCI

KONCERT KARNAWAŁOWY 2020
| 23.02.2020 - 20:48

Data dość szczególna, gdyż składająca się z dwójek i zer. W sobotę 22.02.2020 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbyły się dwa Koncerty Karnawałowe w wykonaniu nauczycieli i absolwentów. Był to już 23 koncert sieradzkich pedagogów, w tym roku wpisujący się również w Jubileusz 35 – lecia istnienia szkoły.
Niezawodna sieradzka publiczność wypełniła bez mała wszystkie miejsca i sowicie nagradzała brawami występy artystów podczas koncertów o godzinie 16:00 i 18:30.
A było czego posłuchać.
Już pierwszy utwór w wykonaniu Pawła Krasińskiego zaskoczył słuchaczy. Artysta zagrał jedną ze swoich najnowszych aranżacji – temat z aktualnie najpopularniejszego serialu WIEDŹMIN – Toss a coin to your Witcher!
Pan Paweł grał utwór na 20 różnych instrumentach w 15 różnych stylach muzycznych. Znalazło się coś dla miłośników muzyki klasycznej, jazzowej, country, reagge czy rokowej. Nawet usłyszeliśmy jak można grać na tablecie! Niestety z uwagi na fakt, że Pan Paweł nie dorobił się jeszcze swoich klonów musiał posiłkować się swoją osobą w wersji cyfrowej. Grał na żywo tylko na kilku instrumentach. Pozostałe ścieżki zostały nagrane wcześniej przez Pana Pawła, co mogliśmy zobaczyć na filmie.
Po chwili przy fortepianie zasiadł pan Marek Matuszczak. Jest znany jako wyśmienity interpretator muzyki współczesnej. Na Koncert Karnawałowy przygotował Sarkazmy – pierwszy i czwarty Sergiusza Prokofiewa. Zwarte w treści i bardzo energetyczne utwory spodobały się publiczności.
Następnie na scenie pojawiła się Małgorzata Bieniek. Wokalistka jazzowa, nauczycielka śpiewu w Ognisku Muzycznym. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Hanny Banaszak – „W moim magicznym domu”. Na gitarze towarzyszył jej Romuald Erenc. Gitarzysta nie był jednak fizycznie obecny na koncercie. Dzięki zdobyczom techniki mógł zaakompaniować w Sieradzu, przebywając faktycznie kilkaset kilometrów dalej.
Utwór oparty na motywach tradycyjnej muzyki żydowskiej „The Klezmer`s Wedding” Srula Irvinga Glicka zagrał zespół, w którym partię skrzypiec wykonała Ewa Pławska, klarnetu Jacek Kaleta, a przy fortepianie zasiadła Kataryna Antoniak – Kropat.
Duet Silvia Csefalvayova [akordeon] i Marek Matuszczak [fortepian] wykonali kompozycję Vladimira Zubitsky`ego i Mauritio Moretti`ego zatytułowany „Carme iucundum”.
Magdalena Kowalczyk jest absolwentką PSM I st. w Sieradzu, a obecnie pracuje w Ognisku Muzycznym. Nie tylko gra na gitarze, ale również komponuje utwory na swój ulubiony instrument. W sobotni wieczór zagrała swoją kompozycję pt. „Silence”.
Jednym z łatwiej rozpoznawalnych utworów Ludwika van Beethovena, oprócz V Symfonii c – moll jest fortepianowa miniatura muzyczna „Dla Elizy”. Magdalen Miller i Ewa Wlazło postanowiły przedstawić ten popularny temat w jazzowej aranżacji. Autorem „Trzech parafraz jazzowych na temat Beethovena” jest Mirosław Skoryk.
Jazzowy klimat kontynuował kwartet, którego solistą był Jacek Kaleta [saksofon], a towarzyszyli mu Katarzyna Antoniak – Kropat [fortepian], Emil Jarząb [kontrabas] i Paweł Krasiński [perkusja].
W wykonaniu tego zespołu usłyszeliśmy kompozycję Paula Desmonda „Take Five”.
Amatorski Kwintet Akordeonowy zaskoczył publiczność proponując bardzo charakterystyczny utwór, w którym solista gra na …… maszynie do pisania. Tym solistą był Paweł Krasiński, a na akordeonach grali absolwenci: Marcin Wieczorek, Jakub Toboła, Emil Jarząb, Przemysław Pawlak oraz nasz nauczyciel i wicedyrektor Sławomir Cieślak. Autorem kompozycji „The Typewriter” jest Leroy Anderson.
W kolejnych utworach przybywało wykonawców na scenie. U boku nauczycieli zagrali absolwenci. I tak „España cañi” Pascuala Marquina Narro i „Granadę” Agustina Lary wykonał zespół kierowany przez Małgorzatę Twardowską – Fronczak w składzie: Maja Staniucha [flet], Jacek Kaleta [klarnet], Damian Michaluk [trąbka], Marek Matuszczak [fortepian], Ewa Pławska, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros, Monika Wrzesińska [skrzypce], Aleksandra Dombrow [wiolonczela], Emil Jarząb [kontrabas] i Paweł Krasiński [perkusja].
W sieradzkiej szkole muzycznej muzyka filmowa zajmuje szczególne miejsce. Trudno sobie wyobrazić koncert bez choćby szczypty tego muzycznego gatunku. Tym razem otrzymaliśmy sporą dawkę muzyki, która wypełnia ścieżki dźwiękowe X muzy. Izabela Rudzka – Kosieradzka zaaranżowała i przygotowała zespoły, które zagrały „Arię’ Ackera Bilka z filmu „Mój rower” i „Fantaise d`amour” Ludovica Bource`a z filmu „Artysta”.
„Arię” zagrali muzycy: Jacek Kaleta [klarnet], Izabela Rudzka – Kosieradzka [fortepian], Ewa Pławska, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros, Monika Wrzesińska [skrzypce], Aleksandra Dombrow [wiolonczela], Emil Jarząb [kontrabas], Magdalena Ristau [dzwonki] i Filip Bartos [perkusja].
„Fantaise d`amour” wykonał zespół w składzie Małgorzata Mroziak [flet], Jacek Kaleta, Tomasz Mytkowski, Zuzanna Jankowska [klarnety], Jakub Kiełbaska [klarnet basowy], Izabela Rudzka – Kosieradzka [fortepian], Ewa Pławska, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros, Monika Wrzesińska [skrzypce], Aleksandra Dombrow [wiolonczela], Emil Jarząb [kontrabas], Magdalena Ristau [talerz] i Filip Bartos [ksylofon, wibrafon].
Podczas każdego z koncertów publiczność domagała się bisu. Niezwykle wpadająca w ucho kompozycja Ludovica Bource`a z pewnością jeszcze długo towarzyszyć będzie słuchaczom, którzy opuszczając mury szkoły muzycznej nucili sympatyczny temat.
W realizację Koncertu Karnawałowego 2020 czynnie włączyła się Rada Rodziców. Pani Sylwia Pokornowska i pan Tomasz Dudziak debiutowali jako konferansjerzy. Z powierzonego im zadania wywiązali się śpiewająco.
Wszyscy wykonawcy serdecznie dziękują panu Sławomirowi Hessowi z Rady Rodziców i nauczycielowi gitary – Adamowi Czyżakowi, którzy dyskretnie i perfekcyjnie przygotowywali scenę do poszczególnych numerów.
Dziękujemy publiczności za przybycie i zapraszamy na kolejne koncerty, o których już wkrótce będziemy informować.


Zobacz fragment na YouTube:
www.youtube.com/watch />

www.nasze.fm/news,34426
sieradz.naszemiasto.pl/koncerty-karnawalowe-w-szkole-muzycznej-w-sieradzu-zdjecia/ar/c1-7566881
siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11137-to-by-koncert-karnawaowy-w-sieradzkiej-szkole-muzycznej
sieradz.eu/koncert-karnawalowy-w-szkole-muzycznej
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/karnawalowy-koncert-nauczycieli-panstwowej-szkoly-muzycznejKONCERT KARNAWAŁOWY 2020


KONCERT NOWOROCZNY UCZNIÓW OGNISKA MUZYCZNEGO 2020
| 19.02.2020 - 22:25

To był bardzo ważny wieczór dla wielu uczniów sieradzkiego Ogniska Muzycznego. Duża grupa dzieci po raz pierwszy miała okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Tańczyli, śpiewali i grali na różnych instrumentach, a publiczność nie żałowała dłoni bijąc gromkie brawa po każdym występie.
Koncert rozpoczął się od występu młodszej grupy tanecznej. Dzieci ze starszej grupy tanecznej przedstawili Interpretację ruchową przygotowani przez swoją nauczycielkę Magdalenę Ristau. Wystąpili również pianiści z klas pań Elżbiety Górskiej, Izabeli Rudzkiej – Kosieradzkiej i Katarzyny Antoniak – Kropat. Gitarzyści uczący się u pani Magdaleny Kowalczyk grali solo oraz w duecie ze swoją nauczycielką.
Nie zabrakło również uczniów z klasy akordeonu pani Silvi Csefalvayovej, a szczególne uznanie publiczności zdobył kwartet akordeonowy dorosłych słuchaczy ogniska, którym gromkie brawa należały się za spontanicznie wykonany temat z „Króla Lwa” oraz za odwagę – to był ich debiut.
Wokaliści zgłębiający tajniki śpiewu w klasie pani Małgorzaty Biniek wystąpili solo oraz z różnymi zespołami prowadzonymi przez pana Pawła Krasińskiego.
Swój debiut w roli konferansjera miała również pani Małgorzata Bieniek, która z powierzonego zadania wywiązała się znakomicie.
Naukę gry w Ognisku Muzycznym można rozpocząć w dowolnym momencie w miarę wolnych miejsc. Nauka prowadzona jest w formie indywidualnych lekcji, których czas dostosowany jest do możliwości percepcyjnych kandydata.
Kadra nauczycieli składa się z absolwentów wyższych uczelni muzycznych.
Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do podjęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
- gitara
- gitara basowa
- śpiew - w tym karaoke
- keyboard
- akordeon
- saksofon
- perkusja
- flet
- klarnet
- wiolonczela
- skrzypce
- fortepian
Informacje pod numerem telefonu 43/8271797 oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu.


Koncert możesz obejrzeć na YouTube:
www.youtube.com/watch />
sieradz.eu/ognisko-pelne-muzyki
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11118-noworocznie-i-pierwszy-raz-na-scenie
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/noworoczny-koncert-uczniow-ogniska-muzycznego
www.nasze.fm/news,34405

KONCERT NOWOROCZNY OGNISKA MUZYCZNEGO 2020


CYJA 2020
| 12.02.2020 - 23:35

Czy biomateriały włókiennicze wszczepiane do organizmu ludzkiego mogą mieć coś wspólnego z akordeonem? Czy akordeonista może uratować życie przynajmniej stu tysiącom ludzi? I owszem, może. Pod warunkiem, że opatentuje blisko 50 wynalazków z dziedziny biomateriałów.
Tym wybitnym akordeonistą, koncertującym w Polsce i na świecie oraz współtwórcą Polskiej Szkoły Biomateriałów jest Krzysztof Raczyński. Akordeonista – inżynier, akordeonista samouk, prowadził wykład i warsztaty oraz zagrał recital w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
Wirtuozerią i wiedzą z zakresu muzyki akordeonowej pana Krzysztofa zachwycali się nie tylko uczniowie i nauczyciele sieradzkiej szkoły, ale również publiczność, która przybyła na koncert.
Podczas wykładu, który rozpoczął się już o godzinie 15:00 Krzysztof Raczyński zaprezentował różne akordeony ze swej bogatej kolekcji. Jako inżynier wytłumaczył fachowo tajniki konstrukcji poszczególnych modeli akordeonów. Zaprezentował różnicie brzmień między poszczególnymi instrumentami. Różnice pojawiają się również miedzy poszczególnymi producentami. Wniosek nasuwał się jeden – są akordeony przeznaczone do muzyki francuskiej – musette i akordeony, których brzmienie bardziej sprawdzają się w muzyce argentyńskiej i europejskiej.
Zacny gość zaprezentował również możliwości akordeonu cyfrowego. Ale na koncert mistrza czekaliśmy do godziny 18:00.
Wcześniej zaprezentowali się uczniowie szkół muzycznych w Pabianicach, Sieradzu, Wieluniu i Zduńskiej Woli. Swój akordeonowy kunszt przestawili w utworach rozrywkowych, dziełach zaczerpniętych z literatury muzycznej dawnych wieków oraz kompozycji współczesnych autorów.
O godzinie 18:00 rozpoczął się koncert naszego gościa. Krzysztof Raczyński zagrał na sterowanym mikroprocesorem akordeonie największe przeboje muzyki akordeonowej. Zwieńczeniem „Święta Akordeonu” był koncert, podczas którego usłyszeliśmy kompozycje z repertuaru Edith Piaf, standardy jazzowe, super akordeonowe tanga, walce musette i wiele innych kompozycji w aranżacji Krzysztofa Raczyńskiego.
Sieradzka publiczność gromkimi brawami wymogła bis, który artysta zagrał tym razem na akordeonie akustycznym, podkreślając różnice w brzmieniu między akordeonem cyfrowym i akustycznym.
Organizatorzy wydarzenia – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu składają podziękowania sponsorom – Zespół Poradni NZOZ ZDROWIE oraz restauracji Mc`Donald`s w Sieradzu.
Dzięki rozgłośni „Nasze Radio” możemy śledzić na bieżąco wydarzenia w PSM I st. w Sieradzu – serdecznie dziękujemy!!!!
Zapraszamy serdeczni na kolejne koncerty.
Najbliższy już w środę, 19 lutego o godzinie 18:00. Tym razem zagrają i zaśpiewają uczniowie Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Towarzystwo Muzyczne FERMATA. Wstęp wolny.


Zobacz jak grali uczniowie:
www.youtube.com/watch />
Recital Krzysztofa Raczyńskiego:
www.youtube.com/watch />
sieradz.naszemiasto.pl/koncert-wybitnego-akordeonisty-w-sieradzkiej-szkole/ar/c1-7551045
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/medycyna-i-akordeon-pasje-krzysztofa-raczynskiego
www.nasze.fm/news,34330
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11090-wito-akordeonu-czyli-tradycyjnie-i-elektronicznie-w-psm-w-sieradzu

CYJA 2020


FLETY I GITARA - ROMUALD SZAŁEK & ROMUALD ERENC
| 07.02.2020 - 22:17

Jubileusz 35 – lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu obfituje w muzyczne wydarzenia. W piątkowy wieczór, 7 lutego mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Romualda Szałka – flety i Romualda Erenca – gitara. Zgodnie z zapowiedzią wirtuoz fletów oczarował swoją grą sieradzką publiczność. Usłyszeliśmy utwory w różnych stylach wzbogaconych spontaniczną improwizacją. Romuald Szłek grał na różnych odmianach fletu podłużnego oraz na hybrydzie fletu podłużnego i poprzecznego. Duże wrażenie na słuchaczach wywarł utwór wykonany na dwóch fletach jednocześnie uzupełniony wokalizą wykonawcy.
Artyści zaprezentowali w większości swoje własne kompozycje, wśród których pojawił się utwór Romualda Erenca świadczący o jego lokalnym patriotyzmie – „Warta River”.
Niecichnące brawa skłoniły muzyków do wykonania bisu.
Organizatorem koncertu była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu.
Jak zwykle niezawodny patronat medialny roztoczyła nad wydarzeniem rozgłośnia „Nasze Radio”.
Wkrótce kolejne koncerty. Obserwujcie stronę internetową szkoły muzycznej www.psmsieradz.pl.


Cały koncert na YT
youtu.be/g3GTLQXHZGc

www.nasze.fm/news,34288
sieradz.naszemiasto.pl/wyjatkowy-koncert-na-flety-i-gitare-w-sieradzkiej-szkole/ar/c1-7544399
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/koncert-na-flety-i-gitare-w-ramach-jubileuszu-35-lecia-psm-i-st-w-sieradzu
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11068-flety-i-gitara-na-35-lecie-psm-w-sieradzu


KONCERT ROMUALDA SZAŁKA I ROMUALDA ERENCA


CASTING DO KONCERTU MUZYKI FILMOWEJ DLA WOKALISTÓW
| 06.02.2020 - 19:49

Tegoroczny Koncert Muzyki Filmowej odbędzie się 17 kwietnia w Teatrze Miejskim. Casting dla wokalistów przeznaczony jest dla uczniów szkoły, uczniów „Fermaty”, absolwentów i innych osób związanych z naszą szkołą.
Odbędzie się on 28 lutego 2020 r. o 18:00

Poszukujemy wokalistów do następujących piosenek:
- piosenka "The Call" z filmu "Opowieści z Narnii: książę Kaspian" - dziewczyna
- piosenka "Stare drzewa" z filmu "Kamerdyner" - chłopak 
- piosenka "Against All Odds" z filmu "Przeciw wszystkim": jako duet - dziewczyna i chłopak w podobnej formie:
- piosenka "I'll Never Love Again" z filmu "Narodziny gwiazdy" - dziewczyna
- piosenka "Lubię wracać tam, gdzie byłem już” z filmu "39 i pół" - chłopak
- piosenka "Stand By Me" z filmu "Stań przy mnie" - dziewczyna lub chłopak

UWAGA!
Teksty piosenek dostępne są w sekretariacie szkoły. Zapisy na casting do 21 lutego 2020 r.
Casting ma formę otwartą z udziałem publiczności.
Należy wykonać na nim zaznaczony w tekście fragment wybranej piosenki używając tekstu lub z pamięci
z akompaniamentem granym na żywo.
Linki do piosenek na YouTube na stronie FB szkoły.

Wszelkich dodatkowych informacji o castingu udziela pani Izabela Rudzka-Kosieradzka.

REGIONALNE PRZESŁUCHANIA CEA - INSTRUMENTY DĘTE DREWNIANE
| 05.02.2020 - 19:18

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu uprzejmie informuje, że w dniach 13 – 15 marca 2020 r. w naszej szkole odbędą się Regionalne Przesłuchania CEA uczniów klas instrumentów dętych drewnianych Szkół Muzycznych I i II stopnia.
W związku z powyższym, prosimy o przesłanie kart zgłoszenia, wypełnionych pismem komputerowym do dnia 7 lutego 2020 r. na adres: sekretariat@psmsieradz.pl
Harmonogram przesłuchań zostanie Państwu przesłany pocztą mailową oraz umieszczony na naszej stronie internetowej do dnia 14 lutego 2020 r.

Poniżej do pobrania:
- karta zgłoszenia
- zgoda rodziców / opiekunów
Z poważaniem
Sławomir Cieślak
V-ce dyr.  CEA - Karta solisty   19 kB
  CEA - druk zgody   16 kB

JUBILEUSZ 35 - LECIA PSM I st. W SIERADZU
| 31.01.2020 - 23:44

W ostatnim dniu stycznia 2020 r. w Teatrze Miejskim odbyła się uroczystość Jubileuszu 35 – lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. Wzięli w niej udział przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej pan Marcin Walicki, pan starosta powiatu sieradzkiego Mariusz Bądzior, prezydent Sieradza, pan Paweł Osiewała, dyrektorzy szkół artystycznych regionu łódzkiego i wielkopolskiego, dyrektorzy sieradzkich szkół i przedszkoli, przedstawiciele instytucji kulturalnych, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego szkoły muzycznej w Sieradzu, nauczyciele, uczniowie i przyjaciele szkoły.
W Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Kultury i Sztuki nr 6 z dnia 30 sierpnia 1984 r. pod pozycją 26 ukazało się Zarządzenie nr 33 z dnia 18 czerwca 1984 r. w sprawie utworzenia, przekształcenia, łączenia oraz nadania nazw niektórym szkołom artystycznym I i II stopnia i ognisku artystycznemu w Pucku.
W punkcie 4 pierwszego paragrafu tegoż zarządzenia napisano, iż z dniem 1 września 1984 r. tworzy się Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sieradzu.
4 września 1984 r. w sieradzkim Teatrze Miejskim odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 1984/85.
Pierwszym dyrektorem został jej pomysłodawca i założyciel – Eugeniusz Sej.
Przyjęto wówczas 132 uczniów, niektórych od razu do klasy drugiej. Pierwsze dyplomy ukończenia szkoła wydała w 1987 r.
Przez wiele lat sieradzka szkoła intensywnie się rozbudowywała. Efektem tych działań było oddanie do użytku w 2014 r. sali koncertowej, a w ostatnim czasie również przebudowa i przystosowanie pomieszczeń nieużytkowego poddasza na sale lekcyjne.
Szkoła wzbogaciła się o wiele instrumentów. Wisienką na torcie, a raczej prawdziwym skarbem jest fortepian marki Steinway & Sons, weteran X Konkursu Chopinowskiego, zakupiony w 2015 r. od Filharmonii Narodowej w Warszawie ze środków Centrum Edukacji Artystycznej.
Wychowankowie sieradzkiej szkoły od wielu lat przebojem wkraczają na sceny konkursowe w Polsce i za granicą. Odnoszą szereg spektakularnych sukcesów. Każdego roku przywożą po kilkadziesiąt nagród. Rekordowym pod tym względem okazał się rok 2016, w którym zdobyliśmy 58 nagród i wyróżnień. Ogółem przez ostatnie 5 lat nagrodzono naszych uczniów 186 razy, w tym aż 51 to były I miejsca.
Praca i zaangażowanie nauczycieli zostało docenione przez organ prowadzący, którym jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyplom nadany przez profesora Piotra Glińskiego, ministra MKiDN otrzymali:
Małgorzata Łacwik, Marek Matuszczak, Damian Michaluk, Magdalena Ristau, Henryk Soboń, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Ewa Wlazło i Monika Wrzesińska.
Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę została wyróżniona przez Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę Izabela Rudzka – Kosieradzka.
Medalem Złotym za Długoletnią Służbę Prezydent RP pan Andrzej Duda uhonorował Romualda Erenca, Jolantę Jaros, Milenę Jastrząbek, Jacka Kaletę i Zofię Urbańską.
Odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej profesor Piotr Gliński, minister MKiDN nadał paniom Małgorzacie Łacwik i Małgorzacie Twardowskiej – Fronczak.
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu pan Andrzej Grześkowiak z rąk wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej regionu łódzkiego, pana Marcina Walickiego odebrał Nagrodę I stopnia Dyrektora CEA dra Zdzisława Bujanowskiego.
Spotkanie zakończył krótki koncert w wykonaniu absolwentów sieradzkiej szkoły. Na scenie Teatru Miejskiego swój kunszt muzyczny zaprezentowała Zofia Michałowicz, Maria Okońska i Paweł Krasiński.


Krótka historia szkoły:
www.youtube.com/watch />
sieradz.naszemiasto.pl/35-lat-sieradzkiej-szkoly-muzycznej-uroczystosci-w-teatrze/ar/c1-7534305
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/medale-i-odznaczenia-dla-nauczycieli-szkoly-myzycznej-z-okazji-jubileuszu-35-lecia
www.powiat-sieradz.pl/index.php/8-aktualnosci/3372-jubileusz-psm-w-sieradzu
35 - lecie PSM


SIERADZKI FESTIWAL MUZYKUJĄCYCH RODZIN 2020
| 13.01.2020 - 22:16

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.
Festiwal odbędzie się 15 maja 2020 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu.
Zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Oto pełny regulamin Festiwalu:

Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz


zaprasza na

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin
15 maja 2020 r.
Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 48, 98-200 Sieradz


Współorganizatorzy:
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu Urząd Miasta Sieradza Celem Festiwalu jest promocja rodzinnego muzykowania, stworzenie możliwości szerszej prezentacji z udziałem społeczności lokalnej.


REGULAMIN SIERADZKIEGO FESTIWALU MUZYKUJĄCYCH RODZIN

udział w Festiwalu mogą wziąć zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno - weselnym dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych obowiązuje zespołowe wykonanie programu udział w Festiwalu jest bezpłatny Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży, wyżywienia i zakwaterowania ze względu na ograniczone czasowo ramy Festiwalu, w przypadku większej liczby zgłoszeń, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie przesłanej dokumentacji zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie (decyduje data dostarczenia dokumentu do siedziby) do dnia 6 maja 2020 r. wyłącznie na dołączonym formularzu zgłoszeniowym
fax +48 43 / 827 17 97
e – mail sekretariat@psmsieradz.pl lub psms@poczta.onet.pl
Towarzystwo Muzyczne FERMATA
ul. Jana Pawła II 48
98 – 200 Sieradz
udział w Sieradzkim Festiwalu Muzykujących Rodzin wymaga pisemnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora potwierdzenie zgłoszenia zostanie przesłane drogą mailową do dnia 11 maja 2020 r. uczestnicy Festiwalu otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki zgłoszenie udziału w Festiwalu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu i wykorzystanie zarejestrowanego materiału

Informacje o Festiwalu są dostępne również na stronie www.psmsieradz.pl/festiwale
Karta zgłoszenia poniżej lub w zakładce Informacje dla kandydatów/dokumenty do pobrania.

Prezes Towarzystwa Muzycznego
FERMATA
Sławomir CieślakNa stronie internetowej znajduje się formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 6 maja 2020 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Szczegółowy regulamin poniżej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.cojestgrane.pl/polska/lodzkie/sieradz/wydarzenie/4src/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin
esi24.net/wiadomosci-pabianice/wydarzenia/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-2020-to-juz-jubileuszowa-dziesiata-edycja
www.regionkultury.pl/aktualnosci-dodane-przez-uzytkownikow-a219/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-2020-r5953
www.koncertomania.pl/koncert/3411767/rozni-wykonawcy-sieradz-15-05-2020.html
www.nasze.fm/news,34072
www.kiwiportal.pl/wydarzenia/643217/sieradzki-festiwal-muzykujacych-rodzin-ldz10


  Karta zgłoszenia Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin   24.5 kB

1% PODATKU
| 13.01.2020 - 18:28

Szanowni Państwo!

Jeżeli nie rozliczyliście jeszcze PIT za 2019 r. – zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na Państwową Szkołę Muzyczną w Sieradzu.

Zdajemy sobie sprawę z wielu możliwych, szlachetnych celów, na które można przekazać swój 1% podatku, ale gwarantujemy, że pozyskane tą drogą środki dotrą do naszych uzdolnionych uczniów.
Z góry dziękujemy!

Szczegółowe informacje i wizytówki
dostępne w sekretariacie szkoły
oraz u nauczycieli.

KRS: 0000270261 CEL: PSM SIERADZ 7368

W ostatnich dniach grudnia 2019 dotarła do nas wiadomość z Fundacji "Młodzi - Młodym", iż za rozliczenie 1% podatku za rok 2018 przekazaliście Państwo 5714,19 zł.
Kwota ta pozwoli na uzupełnienie braków w wyposażeniu szkoły w niezbędne akcesoria muzyczne.

Wpływy w ramach 1% podatku za rozliczenie roku podatkowego 2017 wzbogaciło nas o 6734,43 zł. Za uzyskaną kwotę przeprowadziliśmy kapitalny remont 2 pianin, zakupiliśmy drobne instrumenty i akcesoria muzyczne.

Rok wcześniej Fundacja „Młodzi – Młodym” przekazała nam z Państwa wpłat 3746,97 zł. Za pozyskane środki zakupiliśmy instrumenty perkusyjne i akcesoria.

Rozliczenie za rok 2015 przyniosło nam 1120,00zł. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się o dwa sztywne futerały i jeden miękki pokrowiec do wiolonczel.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

Wchodząc na ten link możecie Państwo rozliczyć swój PIT przez internet:
fsmm.pl/7368/panstwowa_szkola_muzyczna_i_st_w_sieradzu

DZIENNIK ELEKTRONICZNY FRYDERYK
| 11.12.2019 - 20:12

Zapraszamy rodziców do osobistego odbioru loginów i haseł do dziennika elektronicznego FRYDERYK.
Proszę zapoznać się z Regulaminem dziennika elektronicznego FRYDERYK oraz instrukcją korzystania z dziennika elektronicznego (wersja dla rodziców i uczniów).
Regulamin i instrukcje można pobrać za pośrednictwem szkolnej strony internetowej poniżej lub tutaj:
psmsieradz.pl/aktualnosci.php /> Loginy i hasła można odebrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00.
W przypadku problemów z logowaniem lub z obsługą e-dziennika prosimy zgłaszać się do wicedyrektora szkoły – Sławomira Cieślaka.
  1.FRYDERYK Regulamin dziennika elektronicznego   122.505 kB
  2.Instrukcja korzystania z dziennika elektronicznego FRYDERYK - wersja dla rodzica   1.427 MB
  3.Instrukcja korzystania z dziennika elektronicznego FRYDERYK - wersja dla ucznia   1.001 MB

XIX PREZENTACJE MINIATUR SKRZYPCOWYCH
| 14.11.2019 - 20:23

XIX PREZENTACJE MINIATUR SKRZYPCOWYCH
Klas I-III

SIERADZ 20 marca 2020 r.

REGULAMIN


ORGANIZATOR:
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu

WSPÓŁORGANIZATOR:
Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu

CELE:
- Umożliwienie najmłodszym skrzypkom publicznego występu i konfrontacji z rówieśnikami.
- Pozyskanie informacji na temat poziomu wykonawczego uczniów..
- Przygotowanie do udziału w innych konkursach i koncertach .
- Poznawanie nowej literatury skrzypcowej.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
- W Prezentacjach biorą udział uczniowie klas I – III cyklu 6-letniego i I-II cyklu 4-letniego.
- Każdy uczestnik wykonuje z pamięci dwie dowolnie wybrane miniatury skrzypcowe.
- Uczestnicy przyjeżdżają z własnymi akompaniatorami.

ORGANIZACJA PREZENTACJI:
- Prezentacje odbędą się w PSM w Sieradzu w formie otwartego koncertu.
- Uczestnicy oceniani będą w następujących kategoriach wiekowych:
Klasy I cyklu 6-letniego Klasy II cyklu 6-letniego i klasy I cyklu 4-letniego Klasa III cyklu 6-letniego i klasa II cyklu 4-letniego - Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian podziału na kategorie w zależności od ilości zgłoszeń.
- Wykonawców oceniają nauczyciele wszystkich uczniów biorących udział w Prezentacjach pod przewodnictwem – prof. Łukasza Błaszczyka z Akademii Muzycznej w Łodzi.
- Nauczyciele maja prawo do wyróżnienia uczestników bez różnicowania miejsc.
- Nauczyciel nie może oceniać własnego ucznia.
- Ilość wyróżnionych osób określa przewodniczący po wysłuchaniu wszystkich uczestników danej grupy.

- Przewodniczący Jury przyznaje od 1 do 5 głosów dla wyróżniających się uczniów, a także ma prawo do przyznania Nagrody Specjalnej Przewodniczącego Jury.
- Obrady jury, przydział nagród i wyróżnień są jawne, przeprowadzane w obecności wszystkich członków jury.
- Decyzje jury są ostateczne.
- W związku z udziałem nauczycieli w pracach jury organizatorzy proszą o zapewnienie dzieciom opieki w czasie trwania „Prezentacji”.
- Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy oraz pamiątkowe upominki, a uczniowie wyróżnieni nagrody. Ogłoszenie wyników, rozdanie upominków i nagród oraz koncert laureatów odbędą się w dniu występów uczniów po przesłuchaniu wszystkich grup. Obecność na uroczystości zakończenia jest obowiązkowa.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rejestracji występów w czasie trwania Prezentacji.
- Wpisowe w wysokości 100 zł. należy wpłacić na konto:

Rada Rodziców przy PSM I st. w Sieradzu
58926700060000439830000010
Bank Spółdzielczy oddział w Sieradzu
Z dopiskiem MINIATURY oraz imię i nazwisko dziecka


W razie nieobecności ucznia wpisowe nie będzie zwracane.

- Zgłoszenia wypełnione komputerowo prosimy nadsyłać wyłącznie mailem na załączonej „ Karcie zgłoszenia” ( również do pobrania na stronie internetowej szkoły www.psmsieradz.pl )
w terminie do 1 marca 2020 r. na adres:

Adres internetowy: sekretariat@psmsieradz.pl lub psms@poczta.onet.pl

- Obowiązkowo, razem ze zgłoszeniem do Prezentacji, należy przesłać „ Zgodę na przetwarzanie danych osobowych”, którą dołączono do „ Karty zgłoszenia”
- Lista osób zakwalifikowanych do udziału w Prezentacjach oraz dokładny harmonogram imprezy będzie podany do dnia 9 marca 2020 r. na stronie internetowej szkoły.
- Wszystkie informacje dotyczące Prezentacji Miniatur znajdują się na stronie internetowej szkoły. www.psmsieradz.pl lub pod numerami telefonu:
43 827 17 97; 692 830 294

Vice Dyrektor PSM I st. w Sieradz mgr Sławomir Cieślak


  KARTA ZGŁOSZENIA PMS 2020   23 kB

OGNISKO MUZYCZNE ZAPRASZA
| 30.09.2016 - 11:36

Towarzystwo Muzyczne „FERMATA” w Sieradzu
zaprasza od 1 października 2019 r. na:
* lekcje rytmiki - dzieci sześcioletnie w środy o godz. 16:45–17:30
* zajęcia taneczne w czwartki:
~~~ grupa młodsza (do 7 lat) 16:30 – 17:00
~~~ grupa starsza (od 8 lat) 17:00 – 17:45

Koszt zajęć za cały miesiąc wynosi 50 zł
Zapisy w sekretariacie szkolnym i pod numerem telefonu 43 827 17 97 lub 502 053 897Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do podjęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
gitara gitara basowa śpiew - w tym karaoke keyboard akordeon saksofon perkusja flet klarnet wiolonczela skrzypce fortepian
informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu

Nr konta bankowego Towarzystwa Muzycznego FERMATA
PEKAO S.A. o/Sieradz
14 1240 3275 1111 0000 2912 8127Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl